Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2013-02-27 13:15:30

tomaszgałka
Gość

gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

tak jak w temacie, gdzie (jaką nazwe nosi?) plik do którego archiwizuje firmy z platnika zus? Mam do wyboru zawsze "archiwum do zewnetrznej bazy danych" i drugi "domyslne archiwum platnika" i wybieram zawsze tą drugą opcję. Ale chciałbym wiedzieć gdzie ten pli zeby co jakis czas przerzucać go na CD/DVD. Mam bazę SQL

#2 2013-02-28 00:27:14

DarekD
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Plik archiwum leży tam gdzie baza robocza, ale..... to nie jest archiwum w tym znaczeniu o którym myślisz.

W pliku archiwum są *tylko* całe firmy lub pojedyńcze dokumenty które tam umieścisz.

Żeby zabezpieczyć dane (na CD) trzeba skopiować zarowno bazę roboczą jak i archiwum.

#3 2013-02-28 00:27:19

DarekD
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Plik archiwum leży tam gdzie baza robocza, ale..... to nie jest archiwum w tym znaczeniu o którym myślisz.

W pliku archiwum są *tylko* całe firmy lub pojedyńcze dokumenty które tam umieścisz.

Żeby zabezpieczyć dane (na CD) trzeba skopiować zarowno bazę roboczą jak i archiwum.

#4 2013-02-28 10:30:54

tomaszgałka
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

moja baza nazywa sie "bazaplatnika.mdf" oraz log z tą sama nazwą. Czyli chcą mieć archiwum na CD kopiuje bazaplatnika.mdf + log i jaki plik archiwum ?

#5 2013-02-28 18:08:24

Andy
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Nie - ponieważ to jest baza SQL - nie wystarczy po prostu przegrać tych plików. Użyj SQL Management Studio i funkcji backup albo z linii poleceń osql.

#6 2013-02-28 18:56:52

tomaszgałka
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Zaraz, ale wyjaśnijmy bo czegoś nie rozumiem:
Do tej pory jak chciałem zarchiwizować Platnika ZUS wyłączałem SQL z procesów z "managera zadań windows". Wchodziłem do katalogu gdzie był plik z bazą  i kopiowałem na pendrive a pozniej w domu wypalałem na DVD i to działało bez zarzutu bo 2-3 razy taką bazę odtwarzałem z takiego mojego ręcznego kopiowania i wypalania. Teraz od kilu dni doszła druga archiwizacja z poziomu samego programu Płatnik ZUS, to znaczy wchodze do programu i przesuwam do domyślnego archiwum programu z opcją "po zarchiwizowaniu usuń zasoby płatnika" firmy stre już nieistniejące i myślałem że utworzy sie drugi plik z jakąś bazą zarchiwizowanych firm, ale jeśli nie to przecież mogę zrobić "archiwizuj do zewnętrznej nowej bazy" i powstanie mi taki plik-archiwum

#7 2013-03-01 08:53:37

Andy
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

To jeszcze zależy od tego jaka to wersja SQL. Poza tym szansa na zadziałanie jest tylko wtedy kiedy przywracamy na stanowisku, na którym była robiona kopia (bez reinstalacji systemu i innych poważnych zmian w konfiguracji). Tak samo wygląda sprawa archiwum o ile robisz je do zewnętrznej bazy.

#8 2013-03-04 10:29:17

marzenaa
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

to ja zadam inne pytanie, jak archiwizować najpewniej Płatnika ZUS ? Tak żeby bez problemu go pozniej odtworzyć na komputerze z nowym systemem?

#9 2013-03-04 11:10:54

Andy
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Zależy jaka baza - jeśli SQL to wyżej jest to opisane. Jeśli access to wystarczy przegrać plik mdb.

#10 2013-03-04 13:05:15

Mike
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

A możecie podać funkcjonalności płatnika, które mógłby zostać ulepszone?

#11 2013-03-04 14:20:15

marzenaa
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Mam SQL, czyli najlepiej użyć SQL Management Studio i funkcji backup, rozumie?
Mogłoby byc ulepszone właśnie robienie archiwizacji bo to skandal że trzeba zewnętrznego softu uzywać żeby archiwum zrobić, bo ten moduł archiwizacji zawarty w Płatniku to o kant du.y można wytrzeć smile

#12 2013-03-06 01:12:23

Andy
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Można z linii poleceń zrobić kopię, przy użyciu polecenia osql. Wtedy można to sobie nawet wrzucić w harmonogram zadań i zapomnieć o robieniu kopii ręcznie.

#13 2017-02-28 10:28:47

ula
Gość

Odp: gdzie znajduje sie plik z domyślnym archiwum Platnika?

Mam zainstalowanego płatnika w wersji 10 i kilka firm lecz chciałabym przenieść wszystko na nowy komputer bardzo prosze mi powiedzieć jak to zrobić. Jaki symbol ma plik "baz danych''.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.052 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 579.09 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]