Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-07-10 12:22:50

Maciek
Gość

Dwie bazy scalenie

Witam,

Mam pewien problem, na dwóch końcówkach mam płatnika  z baza (ms access)na serwerze. Przez problemy z serwerem baza została tymczasowo przeniesiona na jedną końcówkę i na niej pracowała jedna osoba. Po rozwiązaniu problemów z serwerem baza została przeniesiona na serwer, lecz jedna końcówka nie została podpięta do tej bazy w wyniku czego  tydzień dwie osoby pracowały na dwóch bazach w których powstały różnice i teraz pytanie czy jest możliwość scalenia tych dwóch baz jeden do jednego? Próbowałem wykonać archiwum jednego z płatników i następnie wczytać do 2 bazy ale dostawałem komunikat „W bazie roboczej znajduje się płatnik, którego symbol jest identyczny z symbolem płatnika wybranego do odtwarzania, ale nie jest to ten sam płatnik.” tylko wydaje mi się że kiedyś to robiłem i nie było problemu. Podobny komunikat dostawałem jak próbowałem wyeksportować płatnika z jednej bazy  bezpośrednio do 2 bazy a nie za pomocą archiwum.

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.

#2 2012-07-10 19:45:20

zuzka
Gość

Odp: Dwie bazy scalenie

jedną bazę potraktuj jako domyślną. z tej drugie zestawy wysłane których nie ma w bazie pierwszej zapisz do pliku.(xml)
kolejno na bazie docelowej wykonaj zasilanie inicjalne zapisanymi zestawami.

będziesz miał w jednej bazie wszystkie wysłane zestaw i ją wrzuć na serwer.

inaczej nie scalisz baz w jedną.

#3 2012-07-11 05:13:57

Maciek
Gość

Odp: Dwie bazy scalenie

Wielkie dzięki za odpowiedz, faktycznie to działa ale te zestawy oraz dokumenty  będą niezweryfikowane i historyczne i tego już nie można ruszyć ?

#4 2012-07-12 13:58:59

zuzka
Gość

Odp: Dwie bazy scalenie

można na podsatwie historycznych dokumentów robic kopie czy korekty,

a usunięcie ich z bazy roboczej tylko przez archiwizację zestawów.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.023 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 557.37 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]