Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2011-02-12 18:06:38

Krzysiek
Gość

Problem z przeniesieniem bazy SQL

Potrzeba przenieść Płatnika na inny komputer. Mam jednak dostęp do starego komputera na którym nie ma żadnych narzędzi do SQL'a jest tylko ikonka koło zegarka. Bazę znalazłem w katalogu MSSQL$PLATNIK. Próbowałem poleceniem osql -S "PLACE\PLATNIK" -U "sa" -P "hasło" -Q "BACKUP DATABASE platnik TO DISK ='C:\BACKUP\platnik_backup.dat' WITH NAME = 'platnik_backup', FORMAT" zrobic backup bazy niestety nie pamiętam hasła "sa", a przełącznik -E nie działa. Czy jest sposób na odzyskanie hasła do sa?? Albo inna metoda backupu bazy?

Zrobiłem w inny sposób. Skopiowałem sobie plik bazy z katalogu MSSQL$PLATNIK odpaliłem na nowym kompie instalkę płatnika ta zainstalowała mi wszystko wraz z SQL i po uruchomieniu założyłem sobie nową bazę pustą o takiej samej nazwie jak poprzednia. PLACE\PLATNIK jednak nie stworzyła mi ona katalogu MSSQL$PLATNIK tylko usadowiła się w katalogu MSSQL.1 zatrzymałem więc SQL'a i skopiowałem tam mój plik bazy ze starego kompa i wszystko śmiga. Niestety nie mogę podłączyć się do tej bazy z innego komputera. Czy coś gdzieś trzeba jeszcze udostępniać? Zaznaczać itp...?? Żeby było śmieszniej w starym kompie mogłem zrobić backup bazy programem dbaMGR2k łączy się bez problemu. A na nowym kompie niestety już nie chce się połączyć do bazy tym programem. Czy ktoś ma pomysły dlaczego tak może być? Przewertowałem całe forum i nic nie wymyśliłem.

#2 2011-02-12 18:57:08

Andy
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Co to znaczy, że dbaMGR2k "nie chce się połączyć"? Może baza jest w innym formacie? Spróbuj MS SQL Server Management Studio Express ewentualnie napisz jaka jest treść komunikatu przy podłączaniu.

#3 2011-02-12 19:06:20

Krzysiek
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Andy napisał/a:

Co to znaczy, że dbaMGR2k "nie chce się połączyć"? Może baza jest w innym formacie? Spróbuj MS SQL Server Management Studio Express ewentualnie napisz jaka jest treść komunikatu przy podłączaniu.

Jeśli by była w innym formacie to czemu do tej samej bazy łączył się w poprzednim komputerze?
Błąd przy połączeniu jest:

Serwer SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu i wiele innych znaczków smile

Generalnie wszystko mi działa po ręcznym przeniesieniu i nawet opanowałem już łączenie przez sieć z innego kompa. Tylko czy może tak być zrobione jak opisałem. I dlaczego dbaMGR2k nie chce się połączyć

#4 2011-02-12 21:10:32

Andy
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Krzysiek napisał/a:

Jeśli by była w innym formacie to czemu do tej samej bazy łączył się w poprzednim komputerze?

Ale skoro łączysz się przy pomocy dbaMGR2k na drugim komputerze - to jak? Napisałeś, że nie pamiętasz hasła???

Serwer SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu i wiele innych znaczków smile

W dbaMGR2k wpisujesz ręcznie nazwę serwera czy wybierasz z listy (odświeżając wcześniej dostępne aktywne serwery sql)? Pomijam fakt, że dbaMGR2k chyba nie łączy się z SQL 2005, a Płatnik od wersji 7.0 pracuje na takich właśnie bazach bazach.

#5 2011-02-13 09:23:29

Krzysiek
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Andy napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Jeśli by była w innym formacie to czemu do tej samej bazy łączył się w poprzednim komputerze?

Ale skoro łączysz się przy pomocy dbaMGR2k na drugim komputerze - to jak? Napisałeś, że nie pamiętasz hasła???

Łączę się na starym komputerze poprzez autoryzację Windowsa czy coś takiego i łączy się bez problemu bo zrobiłem sobie backup poprzez program! Wersja płatnika jest 8 więc nie wiem jak się łączy ale łączy!

Andy napisał/a:

Serwer SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu i wiele innych znaczków smile

W dbaMGR2k wpisujesz ręcznie nazwę serwera czy wybierasz z listy (odświeżając wcześniej dostępne aktywne serwery sql)? Pomijam fakt, że dbaMGR2k chyba nie łączy się z SQL 2005, a Płatnik od wersji 7.0 pracuje na takich właśnie bazach bazach.

Wpisuję ręcznie czy na starym czy na nowym. I na starym łączy bez łaski na nowym już nie. Z czym to może być związane? I czy faktycznie może być przeniesiona baza tak jak ja to zrobiłem mimo, że teraz znajduje się w MSSQL.1 ??

#6 2011-02-13 12:34:37

Andy
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Krzysiek napisał/a:

Wpisuję ręcznie czy na starym czy na nowym. I na starym łączy bez łaski na nowym już nie. Z czym to może być związane?

W takim razie nie wpisuj ręcznie tylko odśwież listę i wybierz z niej istniejący serwer SQL (Show available SQL server).

#7 2011-02-13 13:56:22

Krzysiek
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Andy napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Wpisuję ręcznie czy na starym czy na nowym. I na starym łączy bez łaski na nowym już nie. Z czym to może być związane?

W takim razie nie wpisuj ręcznie tylko odśwież listę i wybierz z niej istniejący serwer SQL (Show available SQL server).

Faktycznie udało się wejśc po odświeżeniu. Inaczej troszkę się nazwało w nowym komputerze, ale nie chce się połączyć gdyż mówi o innych wersjach SQL'a że 8 a nie 9 czy coś takiego. Dziwne strasznie, że na starym komputerze wchodziło i ta sama baza na nowym komputerze już nie da się otworzyć tym programem.

Jednak proszę o podpowiedź czy może tak zostać jak ja zrobiłem bo w sumie już wszystko działa.

#8 2011-02-13 22:02:06

Andy
Gość

Odp: Problem z przeniesieniem bazy SQL

Baza może być ta sama ale serwer jest inny. Czyli tak jak myślałem - nie pozostaje nic innego tylko ściągnąć MS SQL Server Management Studio Express i używać go zamiast dbaMGR2k, które w tym przypadku jest niezgodne z aktualna wersją serwera SQL. Tez można tym robić kopie i przywracać dane jeśli o to chodzi. Aczkolwiek kopię lepiej jest robić z linii poleceń bo wtedy można to zautomatyzować.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.040 sekund, wykonano 12 zapytań - Pamięć użyta: 575.41 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]