Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2011-01-19 10:28:45

Anka
Gość

przeniesienie danych na inny komputer

Witam i proszę Was o pomoc. Mam nowy komputer zainstalowałam program płatnik i muszę przenieść dane z jednego komputera na drugi. Nie mam pojęcia jak to zrobić.

#2 2011-01-24 09:16:03

Arek Zakrzewski
Pomocnik Płatnika

Odp: przeniesienie danych na inny komputer

Wszystko zależy w pierwszej kolejności od tego czy baza danych jest MS Access czy MS SQL.
Typ bazy ukierunkowuje automatycznie na odpowiednią metodę.
W przypadku Access wystarczy skopiowanie pliku bazy mdb na nowy komputer, w Płatniku w kreatorze połączenia wskazujemy plik bazy i podajemy hasło do bazy.

Jeśli jest baza SQL to najłatwiej w nowej instalacji SQL Servera utworzyć bazę o identycznej nazwie jak używana dotychczas, zatrzymać serwer SQL, podmienić pliki bazy na skopiowane i uruchomić najpierw SQL później Płatnik i powinno być ok.

Zgodnie z prawidłami sztuki natomiast trzeba zrobić backup bazy Płatnika na serwerze SQL i kopię odtworzyć i podłączyć do nowego serwera SQL po czym skonfigurować w Płatniku połączenie z bazą.

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.021 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 549.66 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]