Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2010-08-09 20:49:56

Joanna
Gość

Różnice w składkach między raportami RZA, RCA a DRA rozliczeniowym.

Mam problem. Pracuję w Urzędzie Pracy, pracujemy już na SYRIUSZU std.
Robiłam DRA (rozliczeniowego), pokazał mi się wydruk różnic, było tam 14 osób, które miały wypłatę stypendium na 712,50 brutto, od tego 0,84 % na skł. wypadkową. Wg SYRIUSZA to 5,98 zł a wg RAPORTÓW to 5,99 zł... i z emerytalną też jest różnica na 0,01 u 2 osób.wydrukowałam go, zapisałam plik xml, żeby przeimportować do Płatnika.
Było coś takiego:
RZA 51072010
RCA 51072010
DRA 51072010
Otworzyłam tak jak zawsze, wszystko super się zgodziło ( i składka zdrowotna i składki społeczne ).
Zweryfikowałam najpierw RZA, później RCA no i na końcu DRA.
Przy DRA wyskoczyły mi 2 błędy... Że suma składki na ubezpieczenie emerytalne na raportach (czyli na RZA i RCA) jest inna niż suma skł. emeryt. na DRA... To samo ze skł. wypadkową.

W ustawieniach sprawdzałam, wszystko jest ok.

Znalazłam rozwiązanie, ale nie wiem czy poprawne.Przykładowo jeśli wg RAPORTÓW mam sumę wypadkowej 3100 zł a wg SYRIUSZA 3100,12 zł to czy mogę przy wysyłce DRA wprowadzić te 0,12 zł więcej? Jeśli moja księgowość już opłaciła ZUS to mam pisać jakieś pismo do ZUS skąd powstała ta różnica i oczywiście ją wpłacić... ?
A może mają Państwo jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu?
Liczę na pomoc. Pozdrawiam

#2 2010-08-13 11:55:18

serwis Płatnika
Gość

Odp: Różnice w składkach między raportami RZA, RCA a DRA rozliczeniowym.

Niestety, nie ma tutaj żadnych wątpliwości, Wasz SYRIUSZ błędnie nalicza składki, należy skontaktować się z autorem systemu i zgłosić algorytm zaokrąglania składek niezgodny z zasadami rachunkowości obowiązującymi w Polsce ( 5.985 zaokrąglamy wyłącznie do 5,99 zł ).

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.058 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 559.13 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]