Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2010-04-15 12:48:41

Majster
Gość

Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

Witam, mam taki problem, zarejestrowałem certyfikaty CA-ZEW 33 (pem-płatnik), CA-NAD 31 (pem-płatnik), zainstalowałam najnowszą wesję płatnika, zarejestrowałem i zmieniłem nazwę PE-1-ZUS-EWD i przy próie wysyłki dstaję komunikat: "Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe" ma ktoś jakieś pomysły co z tym zrobić? Pozdrawiam

#2 2010-04-15 13:14:24

osZUSt
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

proxy, firewall?

#3 2010-04-15 13:18:51

Majster
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

To nie to. Już to ustawiłem.
Dzwoniłem na infolinię i pewna pani strasznie zmęczona życiem powiedziała: "No tak nie chce się panu połączyć z serwerem tzn że nie może się połączyć z serwerem, po prostu nie dostał się pan w kolejkę, bo dużo lkudzi wysyła"
pytam się kto tam w ogóle pracuje?
Jakie inne propozycje?

#4 2010-04-15 14:28:12

Majster
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

Wysłałem przez www, więc nie ma ciśnień z tym płatnikiem, ale swoją drogą ciekawi mnie gdzie tkwi problem i jest jeszcze jedno co mnie nurtuje: po co istnieje infolinia? smile pozdrawiam

#5 2010-04-15 14:45:38

osZUSt
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

A jaki masz komunikat jak pobierasz certyfikat ZUS, PRZEKAZ - POBIERZ i REJESTRUJ CERTYFIKAT ZUS, oraz jaki jest komunikat (czy się w ogóle pobierają) Listy CRL.

#6 2010-04-15 14:48:44

osZUSt
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

www platnik info pl

Podczas wysyłki niektórych zestawów pojawia się komunikat: "Zestaw dokumentów nr xx nie został wysłany. Wysłanie zakończyło się niepowodzeniem. Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe."
      Należy wyłączyć opcję weryfikacji certyfikatów w oparciu o listy unieważnionych certyfikatów.
W tym celu należy w opcjach internetowych przeglądarki Internet Explorer na zakładce Zaawansowane w zabezpieczeniach wyłączyć
Sprawdź, czy certyfikat serwera nie został cofnięty
Sprawdz czy certyfikat wydawcy nie został cofniety
Problemy mogą również wynikać z braku zarejestrowanych w programie Płatnik nowych certyfikatów certum tj: certyfikatu CANAD (z numerem seryjnym 31) i certyfikatu CAZEW (z numerem seryjnym 33) wydane w roku 2009

Wykonaj powyższe, oczywiście z aktualnymi certyfikatami 31, 33, 35.

#7 2010-04-15 15:51:31

Majster
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

Wszystko to już zrobiłem i nadal cisza. Chyba jakiś przypadek szczególny smile

#8 2010-04-15 15:53:54

Majster
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

Co do tych list CRL to dostaję komunikat o błędnym adresie URL, ale pobrałem i zarejestrowałem je ręcznie.

#9 2010-04-15 19:54:10

osZUSt
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

PRZEKAZ - USTAWIANIA PRZEKAZU ELEKTRONICZNEGO, zakładka trzecia - LISTY CRL, Adres Certyfikatu ZUS - wklej tam nowy adres odnoszący się do nowego certyfikatu OOP (adres dostępny w instrukcji na stronie ZUS, niestety nie podam linku bo na tym forum nie można ich wklejać),
następnie kliknij górny przycisk POBIERZ Z CERTYFIKATU (zmienią ci się na aktualne adresy do automatycznego pobierania List CRL ), OK.
I teraz wykonaj die czynności:
PRZEKAZ - POBIERZ I REJESTRUJ CERTYFIKAT ZUS
PRZEKAZ - POBIERZ I REJESTRUJ LISTY CRL
nie chodzi mi o to czy masz już ten certyfikat i nowe listy zarejestrowane w programie, tylko jakie są dokładne (treść) komunikaty wyskakujące po wykonaniu tych czynności.

#10 2010-04-16 22:35:57

aaaa
Gość

Odp: Ustanowienie połączenia z serwerem było niemożliwe

wersja programu 7.03 po aktualizacji wszystko zadziała smile

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.018 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 566.05 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]