Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2010-02-13 18:45:48

Daniel
Gość

Problem z instalacją certyfikatów i CRL

Witam!

Mam problem z instalacją certyfikatów i list CRL w płatniku.

Jeżeli uruchomię "Pobierz i rejestruj certyfikat ZUS", to pojawia się błąd "Status unieważnienie dla jednego lub więcej elementów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów".

Jeżeli w zakładce "Listy CRL" wybiorę funkcję "Pobierz i rejestruj" to pojawia się błąd "Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy. Łańcuch certyfikatów oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzędnego centrum certyfikacji.", a następnie "Wskazana lista CRL utraciła ważność.".

Jeżeli próbuje "ręcznie" zainstalować listę CRL z pliku CRLNAD lub CRLK (ze strony <www .cc.unet.pl/cc/cc,obsluga_Certyfikaty_CRL.xml>) pojawia się błąd "Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy. Łańcuch certyfikatów oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzędnego centrum certyfikacji.".

Zainstalowanie certyfikatu CA-ZEW 35 i RP-1-OOP-SDWI również się nie udaje.

Płatnik v 8.
System: Windows Vista
Baza: MDB

Co z tym zrobić?

#2 2010-02-13 21:30:23

osZUSt
Gość

Odp: Problem z instalacją certyfikatów i CRL

Spróbuj zainstalować jeszcze wcześniejsze certyfikaty CANAD i CAZEW, (33, 31, 29).

#3 2010-04-13 14:00:23

piotr
Gość

Odp: Problem z instalacją certyfikatów i CRL

Daniel napisał/a:

Witam!

Mam problem z instalacją certyfikatów i list CRL w płatniku.

Jeżeli uruchomię "Pobierz i rejestruj certyfikat ZUS", to pojawia się błąd "Status unieważnienie dla jednego lub więcej elementów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów".

Jeżeli w zakładce "Listy CRL" wybiorę funkcję "Pobierz i rejestruj" to pojawia się błąd "Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy. Łańcuch certyfikatów oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzędnego centrum certyfikacji.", a następnie "Wskazana lista CRL utraciła ważność.".

Jeżeli próbuje "ręcznie" zainstalować listę CRL z pliku CRLNAD lub CRLK (ze strony <www .cc.unet.pl/cc/cc,obsluga_Certyfikaty_CRL.xml>) pojawia się błąd "Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy. Łańcuch certyfikatów oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzędnego centrum certyfikacji.".

Zainstalowanie certyfikatu CA-ZEW 35 i RP-1-OOP-SDWI również się nie udaje.

Płatnik v 8.
System: Windows Vista
Baza: MDB

Co z tym zrobić?

Mam ten sam problem! czy jest on już rozwiązany? jakieś wskazówki?

#4 2010-04-13 20:36:19

Jarus
Gość

Odp: Problem z instalacją certyfikatów i CRL

Ja również mam tak jak Wy. Walczę z tym już prawie dwa miesiące. Całą sieć przekopałem i nic. Chyba jest to nierozwiązywalny problem

#5 2010-04-14 14:11:27

osZUSt
Gość

Odp: Problem z instalacją certyfikatów i CRL

A nie macie czasem testowej wersji programu płatnik, która było udostępniona na przełomie roku wybranym płatnikom?

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.019 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 519.6 kB (Maksimum: 527.63 kB) ]