Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2010-02-03 15:24:38

MYSQL 2005
Gość

problem z otoczeniem sieciowym

po zainstalowaniu serwera mysql 2005 z płyty płatnika 8 zablokował się dostęp do plików i foldrerów udostępnianych w sieci lan w firmie z tego komputera. Mogę jak do tej pory korzystać z zasobów udostępnionych przez innych w sieci ale gdy ja próbuje coś udostępnić wyskakuje błąd o tym że folder jest niedostępny lub nie mam prawa do korzystania z niego  i skontaktuje się z administartorem.
Instalka serwera była robiona na czystego windowsa xp professional sp3 (nowa instalacja). Próbowałem już formatu, instalowałem na innym komputerze i na tym też to samo. Do momentu instalacji serwera wszystko chodziło poprawnie więc awaria ma bezpośredni związek z instalacją.
Zapora nic nie blokuje a nie mam żadnego innego firewalla.
Gdyby ktoś mógł pomóc to bardzo proszę

pozdrawiam
Jacek

#2 2010-02-04 17:04:36

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: problem z otoczeniem sieciowym

Instalacja MSSQL 2005 nigdy nie spowodowała mi jeszcze blokady udostępniania. Przyczyny szukałbym jednak gdzieś w Windowsie. Może usługa udostepniania zostaje wyłączona?

Offline

#3 2010-02-05 10:44:30

cometh
Gość

Odp: problem z otoczeniem sieciowym

Pomocnik Platnika napisał/a:

Instalacja MSSQL 2005 nigdy nie spowodowała mi jeszcze blokady udostępniania. Przyczyny szukałbym jednak gdzieś w Windowsie. Może usługa udostepniania zostaje wyłączona?

To zbieg okoliczności nie chodziło o mysql a o którąś aktualizację windows xp pro.
Gdyby ktoś miał podobny problem to rozwiązanie jest następujące:

regedit - hkey local machine - system -service - lanmanserver - parameters - IRPStackSize (ustawić wartość 45)

pozdrawiam

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.037 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 558.27 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]