Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2009-11-27 16:29:04

Ptaszyna00
Gość

Pomocnik Płatnika w wersji demo nie zdejmuje blokady?

Na tym forum poruszany był temat przenoszenia bazy Płatnika na inny komputer. Tak tez zrobiłem - kopia bazy została przeniesiona na inny komp, gdzie zostal na nowo zainstalowany program Płatnik ZUS. Baza Access. Wszystko pieknie na pozór działa. Płatnik uruchamia sie ok, wpisuję hasło administratora, łączę się z bazą danych wpisując odpowiednie hasło. Ale gdy chcę wykonać optymalizacje bazy danych to pojawia sie komunikat że jest to niemozliwe bo dostęp jest zablokowany przez użytkownika XXX na komputerze YYY. Podobno taka blokada ustepuje samoczynnie po kilku minutach. Nie ustąpiła !. Nie pomogło zmienienie bazy na inną i powrót do tej felernej  bazy. Nadal komunikat o blokadzie. Postanowiłem spróbować program Pomocnik Płatnika, w końcu nie jest taki drogi a może się przydać. Ściągnąłem wersję 30-to dniową. Po zainstalowaniu  i próbie odblokowania bazy kicha. Nic z tego, blokada jest dalej. Czyżby wersja 30-to dniowa miała ograniczenie funkcjonalności i nie zdejmuje blokady?  Czy ma może ktoś jakieś pomysły jak pozbyć sie tej ch.. blokady?

#2 2009-11-27 19:46:00

osZUSt
Gość

Odp: Pomocnik Płatnika w wersji demo nie zdejmuje blokady?

Spróbuj tego:

www.support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;PL;273956

a jak nie to Access i ręczna zmiana w bazie.

#3 2009-11-28 19:21:00

ptaszyna00
Gość

Odp: Pomocnik Płatnika w wersji demo nie zdejmuje blokady?

Zanim przeczytałem wiadomość osZUSta próbowałem: 1/ usunąłem użytkownika - bo na zdrowy rozsądek nieistniejący uzytkownik nie może blokować bazy! - nie pomogło 2/ założyłem innego użytkownika i kilkakrotnie wchodziłem do bazy oraz pracowałem raz jako administrator raz jako nowy użytkownik, za każdym razem zamykając program, po czym dodatkowo zmieniałem bazę na inną , tam chwila (10 min) pracy  i powrót do bazy felernej, nie pomogło 3/ próba migracji do sgl-a albo do innej bazy access niemozliwa - baza zablokowana.  No rozpacz.   Program Pomocnik Płatnika nie usuwa blokady....
Wielkie dzięki dla osZUSta  - wskazany program poradził sobie bezproblemowo i juz po chwili wszystko działa tak jak powinno.   
Ale autorzy Pomocnika mogli by bardziej przyłożyć się do pracy !

#4 2009-11-30 10:45:48

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: Pomocnik Płatnika w wersji demo nie zdejmuje blokady?

Dziękuję za sugestie. Pomocnik Płatnika usuwa inny rodzaj rodzaj blokad - nie sa to blokady na poziomie bazy danych tylko na poziomie Płatnika - gdy np. Płatnik twierdzi że nie można edytować dokumentu bo inny użytkownik z niego korzysta. To co opisał Ptaszyna00 wygląda na błąd w wielodostępie w samej bazie danych, który na szczęście naprawił JetComp. Faktycznie, może powinniśmy opisac to dokładniej w programie, dziękuję za sugestię.

Przy okazji - jestem przeciwnikiem korzystania z opcji Optymalizacji na bazach Accessa - bardzo z nią uważaj. Z praktyki wynika, że często psuje więcej niż optymalizuje.

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.041 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 562.93 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]