Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2009-09-16 12:46:00

Pablo
Gość

Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Witam
Jak w temacie, przenosiny z Xp na Vista, certyfikat kwalifikowany.
Płatnik wersja 7.03.001 .
Instalacja poszła bez problemu. Podpięcie bazy też. Natomiast po uruchomieniu wywala :

"Nie zarejestrowano wszystkich aktualnych list CRL"

Klikam pobierz przez internet :

"Błąd rejestracji listy CRL
Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy.
Łańcuch certyfikatów oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzędnego centrum certyfikacji."

Po kliknięciu [ok]:

"Błąd rejestracji listy CRL
Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy.
Status uniewaznienie dla jednego lub więcej certyfikatów lancucha certyfikatow nie moze zostac okreslony. Status odwolania jednego lub wiecej certyfikatow z listy certyfikatow zostal wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą liste CRL. Nie udalo sie pobrac pelnego lancucha certyfikatow"

Kolejne [ok]:

"Błąd rejestracji listy CRL
Błąd weryfikacji certyfikatu wystawcy.
Lancuch certyfikatow oparty jest na niezaufanym certyfikacie nadrzednego centrum certyfikacji"


Dalej,

"W programie brak waznego certyfikatu OOP lub zostal blednie wskazany w Ustawieniach przekazu ... "

W liscie certyfikatow wszystkie mają status weryfikacji niepoprawny.

Nie mogę zainstalować żadnego certyfikatu ani listy CRL, zarówno automatycznie jak i ręcznie. Za każdym razem wyrzuca mi błąd że było offline coś zrobione, certyfikaty są niezaufane itd, udp.


Czy ktos z Was spotkal sie z podobnym przypadkiem ?
Będę wdzięczny za pomoc, bo lekko już mam dosyć.

pozdrawiam

pawel

#2 2009-09-16 13:35:08

rasgeea
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

a może na viście od nowa zarejestruj certyfikat kwalifikowany?

#3 2009-09-16 13:48:48

osZUSt
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Pobierz ze strony www.cc.unet.pl certyfikaty CA-ZEW-33 oraz CA-NAD-31 i zarejestruj w Płatniku.
Potem rejestracja kwalifikowanego w systemie za pomocą oprogramowania które do niego dostałeś z centrum (np; procentrum menager), rejestracja kwalifikowanego w Płatniku, rejestracja CRL.
Z jakiego centrum masz cert. kwalifikowany?

#4 2009-09-16 13:53:29

osZUSt
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Zapomniałem o OOP-SDWI, też do pobrania na stronie Centrum www.cc.unet.pl

#5 2009-09-17 14:32:42

Pablo
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Dzięki za podpowiedzi. Problem był z zainstalowaniem jakiegokolwiek certyfikatu.

Pomoc uzyskałem na infolinii Asseco. Otóż pod Vistą certyfikaty CANAD CAZEW  importuje się z Konsoli ( Start/uruchom/mmc.exe [enter] ), w gałęzi Zaufane Główne Urzędy / Certyfikaty powinny się znaleźć certyfikaty CANAD 25 i 31, natomiast reszta CANAD i CAZEW w gałęzi
Osobisty/Certyfikaty. Oczywiście trzeba dla pewności zczyścić dane z kesza przeglądarki, i powinno wszystko działać.
Dodatkowo miałem kłopot z certyfikatem kwalifikowanym, pomogło sciągnięcie najnowszej wersji proCertum CardManager, ze strony: [h t t p ::/]certum.pl/certum/cert,certyfikaty_oprogramowanie.xml , które bardzo ładnie zarejestrował certyfikat kwalifikowany w systemie, i już wszystko pięknie działa. Tzn nie wywala błędów :-) .

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

pawel

#6 2009-09-18 08:18:00

Instrukcja
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Witam !
Pablo a czy mógłbyś napisać instrukcje krok po kroku jak to wykonać. Ja mam podobnie jak Ty taki sam problem. Jestem laikiem w tym temacie i przydała by sie szczegółowa instrukcja. Bardzo Proszę

#7 2009-09-18 09:27:14

osZUSt
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

#8 2009-09-24 15:56:45

Instrukcja
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

Nic nie pomaga próbowałem juz wszystkiego. I ciaglę nie mogę zarejestrować certyfikatu OOP

#9 2009-09-24 18:22:51

osZUSt
Gość

Odp: Przenosiny platnika z Xp na Vista, problemy z certyfikatami

801-446-002
www.platnik.info.pl

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.037 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 571.34 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]