Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2009-09-10 10:52:04

mmm
Gość

weryikacja a cru

czy weryfikując zestaw dokumenty w nim zawarte weryfikowane są tylko z kartotekami czy tez z wyciągiem z Cru?

#2 2009-09-12 11:33:01

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: weryikacja a cru

Obstawiam że tylko z kartotekami. Porównywanie kartotek z CRU to całkiem oddzielna opcja.
Mogę się jednak mylić - nie miałem jeszcze "szczęścia" dostać wyciągu z CRU z naszego ZUS.

Offline

#3 2009-09-16 10:46:41

CRU
Gość

Odp: weryikacja a cru

mmm napisał/a:

czy weryfikując zestaw dokumenty w nim zawarte weryfikowane są tylko z kartotekami czy tez z wyciągiem z Cru?

Dane z CRU sprawdzam w rejestrze ubezpieczonych, można tam porównać  CRU z kartoteką ubezpieczonego a w zakładce historia łatwo dojść skąd pochodzą ostatnie dane które nam się wyświetlają. można też  połączyć kartoteki (jeżeli ubezpieczony ma więcej niż jedną i to z różnych powodów).Staram się, aby wysłać zestaw do ZUS a dopiero później wgrać wyciąg z CRU, wtedy mam wiecej czasu na ewentualne poprawki.
Pozdrawiam

#4 2009-09-16 10:52:07

CRU
Gość

Odp: weryikacja a cru

Pomocnik Platnika napisał/a:

Obstawiam że tylko z kartotekami. Porównywanie kartotek z CRU to całkiem oddzielna opcja.
Mogę się jednak mylić - nie miałem jeszcze "szczęścia" dostać wyciągu z CRU z naszego ZUS.

Może należałoby w pierwszej kolejności przeszkolić pracowników ZUS jeżeli chodzi o pobieranie wyciągów CRU. Mój ZUS miał kłopot jak się do tego zabrać , a Pani z sąsiedniego ZUSu powiedziała koleżance , że to może (to pobieranie oczywiście ) potrwać do 1/2 roku

#5 2009-09-17 09:52:09

mmm
Gość

Odp: weryikacja a cru

Weryfikuje tez z CRU a jezeli chodzi o uzyskanie z ZUS CRU to u mnie bylo to moze dwa tyg choc wczesniej twierdzili ze sie wogole tego nie da zrobic A JEDNAK

#6 2009-09-18 07:15:25

CRU
Gość

Odp: weryikacja a cru

mmm napisał/a:

Weryfikuje tez z CRU a jezeli chodzi o uzyskanie z ZUS CRU to u mnie bylo to moze dwa tyg choc wczesniej twierdzili ze sie wogole tego nie da zrobic A JEDNAK

Byłam na szkoleniu i faccio prowadzący zajęcia zasugerował , aby korekty  WDR które dostajemy z ZUS  to
1. dodładnie przejrzeć  i sprawdzić  o co właściwie chodzi.
2. sprawdzić z CRU co mozna poprawić samemu ewentualnie  przeprowadzić rozmowe z pracownikiem ZUS(o ile dotrze sie do takiego , który bedzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi)
3. Połączyć kartoteki  jeżeli dany ubezpieczony ma ich wiecej, mozna złożyć wniosek do ZUS o scalenie kartotek, porobic raporyt "0"  i na końcu wysłać.
3.nie robić korekt zbyt pochopnie bo ZUS  sie zagmatwa i nikt tego nie odkreci.

A tak wogóle to nas pocieszył że prawdopodobnie od stycznia 2010 r wejdzie nowa składka "Fundusz pielegnacyjny" któtym będzie gospodarował NFZ

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.010 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 519.48 kB (Maksimum: 527.41 kB) ]