Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2009-04-30 11:55:14

Aaaaaaaaaa
Gość

Certyfikat raz jeszcze

Witajcie!
Bardzo proszę o poradę, a mianowicie
Posiadam podpis kwalifikowany wydany przez Unizeto.
Podczas rejestracji klucza i certyfikatu za pierwszym razem wszystko odbyło się OK. Jednakże w czasie użytkowania (ok. 2 miesiące) z klucza został usunięty certyfikat, wystąpiłem do Unizeto o wydanie drugiej pary kluczy, otrzymałem te klucze (OK 160zł) Po umieszczeniu ich na karcie i włączeniu programu płatnika nie mogę wysłać dokumentów do ZUS :-( Dlaczego? Nie wiem :-(
Mam komunikat, że używany klucz certyfikatu nie jest właściwy lub został anulowany (mogłem przekręcić troszeczkę komunikat ponieważ piszę z pamięci, nie mam dostępu do tego PC).

Bardzo Bardzo Bardzo proszę o pomoc co muszę dograć zmienić itp. aby podpis ponownie mi służył

Pozdrawiam Wszystkich :-) i czekam na życzliwe podpowiedzi :-)

P.S. dodatkowo pobrałem ponownie listy z ZUS.

#2 2009-04-30 12:52:25

osZUSt
Gość

Odp: Certyfikat raz jeszcze

A rejestrowany był jeszcze raz certyfikat z programie płatnik po wgraniu tych nowych kluczy (swoją drogą jak można skasować klucze z certyfikatu? - nie rozumie)

Listy (jeśli piszesz o Listach CRL) pobrałeś z centrum które wydało ci certyfikat, ZUS nie wystawia żadnych list.

#3 2009-04-30 13:27:38

Certyfikat raz jeszcze
Gość

Odp: Certyfikat raz jeszcze

osZUSt napisał/a:

A rejestrowany był jeszcze raz certyfikat z programie płatnik po wgraniu tych nowych kluczy
Witaj!
W jaki sposób zarejestrować te nowe klucze?

(swoją drogą jak można skasować klucze z certyfikatu? - nie rozumie)
Poprzez obsługę programu do karty "proCertumCardManager" można :-)

Listy (jeśli piszesz o Listach CRL) pobrałeś z centrum które wydało ci certyfikat, ZUS nie wystawia żadnych list.

W programie płatnika Przekaz/pobierz i rejestruj certyfikat ZUS +  Pobierz i rejestruj listę CRL.
Pozdrawiam i czekam na sugestie :-)

#4 2009-05-01 07:22:15

osZUSt
Gość

Odp: Certyfikat raz jeszcze

Przekaz Elektroniczny (zakładka po lewej stronie) - Certyfikaty - po prawo wyświetlą się zarejestrowane w PP certyfikaty, klikasz prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz Rejestruj certyfikat kwalifikowany.

W programie płatnika Przekaz/pobierz i rejestruj certyfikat ZUS +  Pobierz i rejestruj listę CRL.

W ten sposób pobierasz certyfikat ZUS (OOP-SWDI) który ma ważność zawsze do końca września. O Listach CRL pisałem wyżej.

Może to pomoże:
www.podpis.infor.pl/jak-instalowac/

#5 2009-05-08 14:04:08

Certyfikat raz jeszcze
Gość

Odp: Certyfikat raz jeszcze

osZUSt napisał/a:

Przekaz Elektroniczny (zakładka po lewej stronie) - Certyfikaty - po prawo wyświetlą się zarejestrowane w PP certyfikaty, klikasz prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz Rejestruj certyfikat kwalifikowany.

W programie płatnika Przekaz/pobierz i rejestruj certyfikat ZUS +  Pobierz i rejestruj listę CRL.

W ten sposób pobierasz certyfikat ZUS (OOP-SWDI) który ma ważność zawsze do końca września. O Listach CRL pisałem wyżej.

Może to pomoże:
www.podpis.infor.pl/jak-instalowac/

Witaj!
Nie pomogły mi te informacje, ale naprowadziły mnie na błąd w Płatniku :-)
Pozdrawiam i dziękuje :-)

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 562.7 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]