Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2008-09-15 11:52:16

menu platnika
Gość

znikł pasek narzędzi menu

Jak w temacie, dzisiaj zauwazylam nagle, ze po otwarciu platnika po logowaniu  pojawia mi się okno i na nim widzę u gory paek z zestawem narzędzi
Mam w programie 2 płatników i po wybraniu do kontekstu jednego z nich pojawia sie okno na ktorym juz tego nie ma (pasek menu narzędzi)
proszę o radę co z tym zrobić?

#2 2008-09-15 15:26:25

osZUSt
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Asseco Poland SA\Płatnik\7.03.001\Toolbars\0\Bar0]

za "widzenie" paska na ekranie odpowiada klucz :

"Visible"=dword:00000001 - jest pasek
"Visible"=dword:00000000 - brak paska

lub odinstalować PP i zainstalować ponownie. (pamiętając o haśle do bazy danych).

#3 2008-09-16 11:26:51

mik01
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

A mozna by wejśc do tego katalogu i zmienic ostatnią tylko cyfrę by wyświetlał się ten pasek

Jeszcze myslalam o czymś takim: czy przywróciłabym ten pasek gdybym jeszcze raz zainstalowala platnika w to samo miejsce?

#4 2008-09-16 11:58:18

osZUSt
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

mik01 napisał/a:

A mozna by wejśc do tego katalogu i zmienic ostatnią tylko cyfrę by wyświetlał się ten pasek

jak najbardziej

mik01 napisał/a:

Jeszcze myslalam o czymś takim: czy przywróciłabym ten pasek gdybym jeszcze raz zainstalowala platnika w to samo miejsce?

To raczej nie zadziała, bo nadinstalowując już zainstalowany program płatnik nie zmiania wpisów w rejestrze, więc zostawi ci to co masz już wpisane.
Odinstalowanie czyści wpisy w rejetrze, a ponowen zainstalowanie dodaje nowe (domyślne) wpisy.

#5 2008-09-16 12:46:33

mik01
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

No niestety nie mam tego toolbar wcale, być moze przypadkowo go usunęłam hmm nie zdając sobie sprawy z tego.
Odinstalować raczej nei mogę bo nie znam hasla do bazy danych (jestem nową pracownicą a tu nikt nie przekazywal niczego od poprzedniczki)
Istnieje jescze jakiś inny sposób?
Pomyslałam o czymś takim: gdybym wgrala Platnika u siebie w domu a potem przeniosla ten HKEY_CURRENT do pracy i go wkleila? - nie wiem to rozumowanie laickie ale ... próbuję się juz chwytać wszystkiego
Dziwi mnie tylko jeszcze jedno:  ten pasek jest widoczny na poczatku w oknach po zalogowaniu do Platnika, przy wybiorze tylko platnka do kontekstu - tam znika.

#6 2008-09-16 14:07:20

osZUSt
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

Oczywiście że można zaimportować wpis do rejestru weksportowany z innego kompa, należy pamiętać że musi to być ten sam system.

mik01 napisał/a:

Dziwi mnie tylko jeszcze jedno:  ten pasek jest widoczny na poczatku w oknach po zalogowaniu do Platnika, przy wybiorze tylko platnka do kontekstu - tam znika.

Zainstaluj sobie płatnika w domu i pobaw się ze zmianą w rejestrze jedynki na zero i zero na jedynkę, zaobserwujesz dokładnie taki efekt jak opisujesz.

A tak na marginesie.
Jeśli możesz zalogować się do programu a nie znasz hasła do bazy danych, można wykonać migrację bazy (np; z access do access) wtedy nadajesz sobie nowe hasło do nowej bazy a płatnik nie pyta o stare.
Poszukaj programu koala ratownik.

#7 2008-09-17 05:40:16

Jolmira
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

Zatem haslo do bazy danych to to samo haslo co stosuję przy logowaniu?
dziękuję za pomoc, na pewno skorzystam i dam znać jak sie powiodlo

#8 2008-09-17 07:49:32

osZUSt
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

Nie! to nie to samo hasło.
Jednak mając podłączoną już bazę w płatniku przy uruchomieniu program nie pyta o hasło do bazy tylko automatycznie się z nią łączy. Wtedy można wykonać migrację bazy i nadać nowe hasło.

#9 2008-09-17 16:45:40

Jolmira
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

Być może zanudzam juz Pana ale proszę mi jeszcze napisać gdzie mam szukać tego Toolbars do platnika zainstalowanego w domu?
Przez opcje "wyszukaj" nic mi nie znajduje niestety

#10 2008-09-17 21:41:12

osZUSt
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

Nie znajdziesz tego narzędziem WYSZUKAJ.
To co podałem wcześniej ([HKEY_CURRENT_USER\Software\Asseco Poland SA\Płatnik\7.03.001\Toolbars\0\Bar0) to ścieżka w rejestrze windows'a (to nie katalog).
Do rejestru wchodzimy wpisując w START - URUCHOM polecenie REGEDIT.
Ale skoro nie wiesz nawet co to rejestr, to radzę tam nie wchodzić i nic nie grzebać/szukać bo możesz zrobić więcej szkód niż dobrego i nie tylko w obrębie programu płatnik ale i całego systemu.
Skorzystaj lepiej w pomocy kogoś innego, albo poszukaj chociaż tego programu "koala ratownik"

#11 2008-09-23 07:33:38

Jolmira
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

To znowu ja sie klaniam
Jakos ostatnio nie mialam za bardzo czasu zając się tematem Platnik , w koncu zrobilam to smile przez uruchom smile
Baardzo dziękuję za pomoc smile

Program Koala takze mi pomógł, udalo mi się odzyskać haslo do bazy danych
serdecznie pozdrawiam i dziękuję

#12 2009-04-18 12:15:50

xyz
Gość

Odp: znikł pasek narzędzi menu

osZUSt napisał/a:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Asseco Poland SA\Płatnik\7.03.001\Toolbars\0\Bar0]

za "widzenie" paska na ekranie odpowiada klucz :

"Visible"=dword:00000001 - jest pasek
"Visible"=dword:00000000 - brak paska

lub odinstalować PP i zainstalować ponownie. (pamiętając o haśle do bazy danych).

wystarczy usunąć ten klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Asseco Poland SA\Płatnik\7.03.001\Toolbars

a po uruchomienu pojawi się na nowo pasek z menu

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.011 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 536.14 kB (Maksimum: 536.77 kB) ]