Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2008-07-10 13:39:10

Błąd połączenia z SQL
Gość

Błąd połączenia z SQL

Witam, bardzo proszę o pomoc. Problem przedstawia się następująco.
Posiadam serwer SQL w SQL Server Service Manager opisany jako Running \\GLOWNA\PLATNIK - MSSqlserver. Jeden z komputerów klienckich stracił połączenie, (dodam że pozostałem 3 końcówki pracują prawidłowo) Na komputerze z którym walcze od 3 dni podczas uruchamiania na początku pojawia sie WIZARD i tak w nazwa serwera SQL wpisuje \\GLOWNA\PLATNIK w pole nazwy bazy NAZWA następnie użyj autoryzacji SQL Server w następnym kroku login sa hasło pozostawiam puste. Niestety ciągle otrzymują błąd  _Server SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu.  Starałem si ejuż kombinować  z s adresem serwera ip\PLATNIK następnie GLOWNA\PLATNIK bez \\ i cięgle to samo.

#2 2008-08-04 21:21:08

rt
Gość

Odp: Błąd połączenia z SQL

mam to samo nie mogę podłączyć komputera klienckiego komputer z baza i komputer kliencki to win xp home widzi serwe sql wszystko ale nie moze nawiązać połączenia nawet ludzie z poomocy prokom odpuścili i nie mają pojęcia jak to zrobić zrobili bazę na sql 2005 i nie radzą sobie
Próbowałem już chyba wszystkiego w wersji 7.02 nie było takiego porblemu co najwyżej alians i szło

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.007 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 511.38 kB (Maksimum: 527.52 kB) ]