Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2008-05-15 11:02:44

maciek
Gość

jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

witam

mam pytanie czy ktos wie jak polaczyc platnika z otrzymana karta i czytnikiem do podpisu elektronicznego, na windowsie xp?????


pozdrawiam maciek

#2 2008-05-15 11:44:20

osZUSt
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Podręcznik Użytkownika, rozdział 5.11.4.

#3 2008-05-15 13:00:18

maciek
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

witam raz jeszcze

dzieki za szybka odpowiedz, ale..

chyba zle okreslilem swoje potrzeby.
nie tyle chodzi mi o zarejestrowanie w platniku certyfikatu osobistego, tylko jak poslugiwac sie czytnikiem, karta, zaintalowanymi programami aby dokonywac podpisow na wysylanych plikach. oraz czy to ma zastapic dotychczasowy klucz , ktory musia byc w stacji dyskietek czy gdziekolwiek indziej??

pozdrawiam

#4 2008-05-15 14:09:48

osZUSt
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Tak, certyfikat kwalifikowany (czytnik, karta, PIN) zastepuje nie kwalifikowany (dyskietka).

I tak nie bardzo rozumię o co ci chodzi?

W instrukcji którą ci podałem masz jak zarejestrować certyfikat kwalifikowany w Programi Płatnika żeby można było wysyłać zestawy do ZUS.

A jak posługiwać się czytnikiem, kartę i programami które dostałeś przy wyrabianiu certyfikatu kwalifikowanego masz pewnie w instrukcji którą dostałeś z Cenrtum.

Chyba że o jeszcze coś innego Ci chodzi?

#5 2008-05-15 21:11:02

ZUSik
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

maciek napisał/a:

witam raz jeszcze

dzieki za szybka odpowiedz, ale..

chyba zle okreslilem swoje potrzeby.
nie tyle chodzi mi o zarejestrowanie w platniku certyfikatu osobistego, tylko jak poslugiwac sie czytnikiem, karta, zaintalowanymi programami aby dokonywac podpisow na wysylanych plikach. oraz czy to ma zastapic dotychczasowy klucz , ktory musia byc w stacji dyskietek czy gdziekolwiek indziej??

pozdrawiam

1. Otrzymany certyfikat kwalifikowany rejestrujesz w systemie przy pomocy otrzymanej z Centrum Certyfikacji aplikacji - dla Unizeto jest to CardManager, dla KIR i Sigillum CryptoCard Suite. Jest to czynność jednorazowa. Ponadto wspomniane aplikacje służa do zarządzania kartą np blokada, odblokowanie, zmiana PIN itp.
2. Rejestrujesz cert.kwalifikowany w Płatniku i ustawiasz w ustawieniach przekazu system wysyłki na EWD i na zakładce certyfikaty zaznaczasz, że chcesz podpisywać dokumenty cert. kw.
3. Wysyłanie dokumentów odbywa się identycznie jak do tej pory. Różnica jest taka, że w momencie skladania podpisu korzystasz z czytnika i karty kryptograficznej a nie ze stacji dyskietek i pliku privkey.pem. Żadnej dyskietki nie wkładasz do stacji przy wysyłaniu dokumentów!

#6 2008-07-28 08:22:50

number7
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

witam
mam problem z wysyłką zestawu do ZUS za pomocą podpisu elektronicznego. Wyskakuje błąd:

"
Nie odnaleziono certyfikatu w magazynie certyfikatów.
Błąd windows: 0x80092004
Opis: Nie można znaleźć obiektu lub właściwości
"

czytnik zainstalowany poprawnie. Bez niczego mogę podpisywać dokumenty DOC. Problem pojawia się w Płatniku. certyfikaty zarejestrowane poprawnie. W ustawieniach przekazu zaznaczone EWD oraz ptaszek w okienku certyfikatu. Proszę ewentualnie o nr telefonu do kogoś kto miał podobny problem na maila number7@op.pl

#7 2008-10-02 20:37:07

jD
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

number7 napisał/a:

witam
mam problem z wysyłką zestawu do ZUS za pomocą podpisu elektronicznego. Wyskakuje błąd:

"
Nie odnaleziono certyfikatu w magazynie certyfikatów.
Błąd windows: 0x80092004
Opis: Nie można znaleźć obiektu lub właściwości
"

czytnik zainstalowany poprawnie. Bez niczego mogę podpisywać dokumenty DOC. Problem pojawia się w Płatniku. certyfikaty zarejestrowane poprawnie. W ustawieniach przekazu zaznaczone EWD oraz ptaszek w okienku certyfikatu. Proszę ewentualnie o nr telefonu do kogoś kto miał podobny problem na maila number7@op.pl

mam ten sam problem, oraz jeszcze jak weryfikuje certyfikat ( w płatniku) to wyskakuje mi taki komunikat :
"błąd weryfikacji certyfikatu, nie udało się odnaleźć powiązanej z certyfikatem listy CRL,  a listy mam aktualne.

#8 2008-11-20 09:28:55

EH
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

jD napisał/a:
number7 napisał/a:

witam
mam problem z wysyłką zestawu do ZUS za pomocą podpisu elektronicznego. Wyskakuje błąd:

"
Nie odnaleziono certyfikatu w magazynie certyfikatów.
Błąd windows: 0x80092004
Opis: Nie można znaleźć obiektu lub właściwości
"

czytnik zainstalowany poprawnie. Bez niczego mogę podpisywać dokumenty DOC. Problem pojawia się w Płatniku. certyfikaty zarejestrowane poprawnie. W ustawieniach przekazu zaznaczone EWD oraz ptaszek w okienku certyfikatu. Proszę ewentualnie o nr telefonu do kogoś kto miał podobny problem na maila number7@op.pl

mam ten sam problem, oraz jeszcze jak weryfikuje certyfikat ( w płatniku) to wyskakuje mi taki komunikat :
"błąd weryfikacji certyfikatu, nie udało się odnaleźć powiązanej z certyfikatem listy CRL,  a listy mam aktualne.

#9 2008-11-24 10:47:53

pilot
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

EH napisał/a:
jD napisał/a:
number7 napisał/a:

witam
mam problem z wysyłką zestawu do ZUS za pomocą podpisu elektronicznego. Wyskakuje błąd:

"
Nie odnaleziono certyfikatu w magazynie certyfikatów.
Błąd windows: 0x80092004
Opis: Nie można znaleźć obiektu lub właściwości
"

czytnik zainstalowany poprawnie. Bez niczego mogę podpisywać dokumenty DOC. Problem pojawia się w Płatniku. certyfikaty zarejestrowane poprawnie. W ustawieniach przekazu zaznaczone EWD oraz ptaszek w okienku certyfikatu. Proszę ewentualnie o nr telefonu do kogoś kto miał podobny problem na maila number7@op.pl

mam ten sam problem, oraz jeszcze jak weryfikuje certyfikat ( w płatniku) to wyskakuje mi taki komunikat :
"błąd weryfikacji certyfikatu, nie udało się odnaleźć powiązanej z certyfikatem listy CRL,  a listy mam aktualne.

ściągnijcie najpierw aktualne listy CRL, certyfikaty CA-ZEW, CA-NAD, OOP bez nich nie da się weryfikować certyfikatu płatnika!

#10 2009-01-14 09:43:49

Listy CRL
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Nie mogę zarejestrować listy CRL, Błąd że lista nie uzyskała ważności, osatnią listę znalazłem datowana na 13.01.2009

#11 2009-01-15 09:06:58

vag
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

przedwczoraj instalowałem podpis niby działa dokumenty wysłałem i potwierdzenie tez przyszło jednak przy każdym włączeniu Płatnika przy próbie wysylki albo przy wejsciu w ustawienia przekazu elektronicznego program informuje ze "błąd rejestracji certyfikatu płatnika" i mozna go wskazac z lokalizacji. Wydaje mi sie że program pyta dalej o stary certyfikat niekwalifikowany ale moze sie myle. W ustawieniach przekazu w zakładce certyfikaty co ma być zaznaczone ? Certyfikat płatnika czy certyfikat osobisty użytkownika?ustawiałem i tak i tak ale ciagle brakuje certyfikatu.Jak sobie z tym poradzic?

#12 2009-01-15 09:10:43

osZUSt
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Jaka wersja programu, stawiam że masz jeszcze 7.02.001 albo starszą.
Na zakładce Certyfikaty, górne okienko dotyczy certyfikatów niekwalifikowanych więc mając już kwalifikowany czy ustawisz Płatnik czy Użytkownika nic to nie zmienia. Dolne okienko jest do certyfikarów kwalifikowanych (okienko musi być zaznaczone) i powinien być widoczny Twój certyfikat.

#13 2009-01-16 23:12:15

Gajos
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Witam

Miałem identyczny problem z błędem 0x80092004, ale na szczęście już go rozwiązałem.
Problem leżał w ustawieniach przekazu elektronicznego, w zakładce certyfikaty. W polu :Do elektronicznej komunikacji z ZUS w zakresie przekazywania danych z CRU wykorzystywany będzie:" miałem podane dwa certyfikaty jeden "certyfikat płatnika" a drugi "certyfikat osobisty użytkownika", błąd wyskakiwał mi na certyfikacie osobistym użytkownika. Po zaznaczeniu certyfikatu płatnika dokumenty zostały wysłane. Wcześniej jeszcze zaimportowałem certyfikat do magazynu certyfikatów Windowsa.
Może komuś to pomoże.

#14 2010-11-09 09:00:18

rosio
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Problemy z podpisaniem zestawu certyfikatem kwalifikowanym. Na raporcie z podpisywania pojawił się komunikat: Nie odnaleziono certyfikatu w magazynie certyfikatów.
Błąd windows: 0x80092004
Opis: Nie można znaleźć obiektu lub właściwości.
      Poprawne działanie aplikacji Płatnik z certyfikatami kwalifikowanymi wymaga, aby w magazynie systemowym był wcześniej zarejestrowany certyfikat kwalifikowany wraz informacją o odpowiadającym mu kluczu prywatnym.
Obecność klucza prywatnego można sprawdzić oglądając właściwości certyfikatu kwalifikowanego zarejstrowanego w systemie za pomocą widoku: Internet Explorer -> Narzędzia -> Opcje internetowe -> Zawartość -> Certyfikaty.
W przypadku prawidłowego zarejestrowania klucza prywatnego we właściwościach certyfikatu będzie znajdowała się poniższa informacja: Masz klucz prywatny który odpowiada temu certyfikatowi.
Prawidłowo zarejestrowany certyfikat powinien znajdować się w magazynie Osobisty. Jeśli certyfikat byłby dodany do innego magazynu np. do Inne osoby proszę go usunąć z tego magazynu i ponownie zarejestrować.
Do rejestracji certyfikatu kwalifikowanego w systemie Windows służą aplikacje dostarczane przez Kwalifikowane Centra, tj. asystent certyfikatów oraz proCertumCardManager. Dodatkowo należy pamiętać, aby posługiwać się aktualnymi wersjami tych programów.

#15 2010-11-10 09:50:06

Arek Zakrzewski
Pomocnik Płatnika

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Rosio zgodnie z informacją jaką zwrócił Płatnik sprawdziłeś poprawność instalacji certyfikatu?
Przeszukaj forum w poszukiwaniu tematów o certyfikatach i podpisach kwalifikowanych to regularnie przewijający się temat.

Offline

#16 2010-12-14 21:29:54

Obiekt COM
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Witam
mam problem z wysyłką zestawu do ZUS za pomocą podpisu elektronicznego. Wyskakuje błąd:

"
NIE UDAŁO SIĘ URUCHOMIĆ MECHANIZMU KONTROLNEGO -pojawia się przy starcie płatnika po zalogowaniu się.
"

Przy weryfikacji RCA i DRA wyskakuje błąd : BRAK LUB NIE ZAINSTALOWANO OBIEKTU COM DOKUMENTU.

czytnik zainstalowany poprawnie. Bez niczego mogę podpisywać dokumenty DOC. Problem pojawia się w Płatniku.

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
Bartosz Durczak
P.W Termo-Pak Inż. Mieczysław Durczak

#17 2012-02-09 13:38:52

Izzzz
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Witam,
Certyfikat zapisał mi sie w zakładce "OSOBISTE" i "INNE OSOBY". W KIR powiedzieli mi, żeby usunąć go z INNE OSOBY, tylko że mam nieaktywne pole usuń.
Zna ktoś rozwiązanie problemu?

#18 2012-02-13 13:59:52

matpa
Gość

Odp: jak konfigurowac platnika majac podpis elektroniczny

Izzzz, zaloguj się na jakiegoś innego użytkownika w Windowsie i u niego certyfikat będzie w zakładce osobiste. Myślę, że tym użytkownikiem może być ADMINISTRATOR. smile)

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.049 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 616.17 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]