Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2008-04-16 09:57:18

nieszczęśliwy viściarz
Gość

subst a: nie jest widoczny w Płatniku bez dyskietki

Walczę z wirtualną dyskietką w płatniku. Gdy chcę coś zapisać lub odczytać z dysku a: to bezpośrednio pod vistą ultimate nie mam z tym problemu (umieszcony jest tam aktualny privkey), natomiast po wejściu do płatnika i próbie wysyłki dokumentów pojawia się komunikat o błędzie klucza. Nie można również z poziomu płatnika nic do wirtualnego dysku a: zapisać gdyż nie widać go na polach wyszukiwania lokalizacji do zapisu. Domniemuję, że stąd taki enigmatyczny komunikat o błędzie klucza a nie napędu. Nadmieniam, że wszystkie wsady jak i programy uruchamiam w trybie administratora. Ręce mi już opadły bo nie wiem co jest nie tak. Może ktoś ma jakiś pomysł?

#2 2008-07-08 12:35:17

eftrzy
Gość

Odp: subst a: nie jest widoczny w Płatniku bez dyskietki

Mam dokładnie to samo a komunikat brzmi:
"Błąd odczytu klucza prywatnego.
Sprawdź czy w stacji dyskietek znajduje się się dyskietka z kluczem
Czy chcesz ponowić próbe ?"

I tak w kółko.
uruchamiam jako administrator, tryb zgodności z winxp, z poziomu explorera katalog w ktorym znajduje sie klucz jest widoczny jako a:.

Błagam niech ktoś pomoże zanim wywalę laptopa przez okno wink
Pozdrawiam
Eftrzy

#3 2008-07-09 22:34:29

kadrowa
Gość

Odp: subst a: nie jest widoczny w Płatniku bez dyskietki

mam to samo - laptopa za okno i powrócic do wysylania "na piechote"

#4 2008-07-09 23:41:37

kadrowa
Gość

Odp: subst a: nie jest widoczny w Płatniku bez dyskietki

juz mi sie udalo,  START-URUCHOM-SUBST: A: d:\KLUCZ przy czym KLUCZ to nazwa folderu do ktorego nalezy skopiwac privatkey.     Dokladnie jest opisane tutaj n forum w innym watku i przekaz blad sesji SSL tez jest tutaj rozwiazany

#5 2009-04-06 14:02:58

maciek
Gość

Odp: subst a: nie jest widoczny w Płatniku bez dyskietki

Najlepiej użyć programu PrivKey ze strony hcm.nazwa.pl w dziale programy znajduje się program zmieniający ścieżkę na dowolną więc wystarczy wrzucić na dysk C plik z kluczem i uruchomić program.

Pozdrawiam,
Maciek

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.027 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 557.6 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]