Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2008-04-03 11:15:49

Mirek
Gość

Certyfikat kwalifikowany

Witam,

1. Czy ktoś z Państwa korzysta już z certyfikatu kwalifikowanego/ z jakiego centrum/ jak "wrażenia"
2. Czy jest/będzie możliwe wysyłanie za wielu płatników (biura rachunkowe) za pomoca CK ?
3. Jak/Czy współpracuje CK z WIN 98 ?
4. Kiedy zamierzacie Państwo przejść na CK ?
5. Jeśli ktoś ma doświadczenie z CK proszę sie podzielić spostrzeżeniami

Pozdrawiam Mirek

#2 2008-04-17 13:27:31

Jasio
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Mirek napisał/a:

Witam,
...
3. Jak/Czy współpracuje CK z WIN 98 ?
...

Pozdrawiam Mirek

Na pierwszy ogień proponuję zmienić windę 98 na XP albo wiśtę i dopiero zabierać się za CK. Mam z KIRu ale z ważnością dopiero od czerwca więc nie wiem jak działa. Płatnik pod wiśtą widzi go wraz z czytnikiem bez problemu. Co do windy 9x to są jakieś stery ale ja nie ryzykowałbym łączenia się z netem na tym systemie. Brak wsparcia z MS, brak aktualnego i dobrego oprogramowania antywirusowego i zapór czyni takie manewry wysoce nieodpowiedzialnymi. Ale jak kto lubi ryzyko to jego sprawa.

#3 2008-04-17 15:59:27

Mirek
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

wymiana windy nie wchodzi w grę uzależnienie to jest od pozostałych programów księgowych, które wymagają "czystego" DOSa oraz kosztów (zakup programów, ich nauka, przeniesienie danych, zakup kompa z systemem)
(jeśli bym miał zmienić to na pewno N I E na Viste )
z netem lacze sie poprzez ruter- on dba o bezpieczeństwo sieci w firmie

- ciesze sie, że ktoś sie wypowiedział w końcu
- ciesze sie, że są sterowniki pod WIN98
- oby działało...

Pozdrawiam Mirek

#4 2008-05-29 12:37:45

Certyfikat kwalifikowany
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Ja mam i certyfikat kwalifikowany i system win2000 a problem polega na tym, ze program ciagle oczekuje ode mnie starego certyfikatu. Zminilam ustawienia w Platniku i pomimo to. Juz mi sie slabo robi bo nikt nie wie co to moze byc. Gdy chce wyslac dokumenty mowi, ze brak waznego certyfikatu. Czyli tak jakby wcale nie zwracal uwagi na to, ze jest kwalifikowany poprawnie zarejestrowany. Czy ktos sie juz z tym spotkal??

#5 2008-06-04 08:35:36

agnes
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Witam CK chodzi dobrze przy XP ale mam problem z popraniem potwierdzenia, mowi mi ze certyfikat nie jest zarejestrowany w bazie, czy ktos moze mi pomoc o co tu chodzi, moze trzeba uniewaznic stary certyfikat?

#6 2008-06-05 15:55:33

Zusik
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Certyfikat kwalifikowany napisał/a:

Ja mam i certyfikat kwalifikowany i system win2000 a problem polega na tym, ze program ciagle oczekuje ode mnie starego certyfikatu. Zminilam ustawienia w Platniku i pomimo to. Juz mi sie slabo robi bo nikt nie wie co to moze byc. Gdy chce wyslac dokumenty mowi, ze brak waznego certyfikatu. Czyli tak jakby wcale nie zwracal uwagi na to, ze jest kwalifikowany poprawnie zarejestrowany. Czy ktos sie juz z tym spotkal??

Na razie ten komunikat to normalna rzecz. Płatnik szuka sobie po prostu ważnego certyfikatu (niekwalifikowanego) płatnika lub użytkownika. Nie widzi, to wyrzuca komunikat. Trzeba niestety poczekać na kolejną, prawdopodobnie wrześniową wersję programu. Może w niej to zmienią.

#7 2008-06-19 18:52:18

vanitas
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Certyfikat kwalifikowany napisał/a:

Ja mam i certyfikat kwalifikowany i system win2000 a problem polega na tym, ze program ciagle oczekuje ode mnie starego certyfikatu. Zminilam ustawienia w Platniku i pomimo to. Juz mi sie slabo robi bo nikt nie wie co to moze byc. Gdy chce wyslac dokumenty mowi, ze brak waznego certyfikatu. Czyli tak jakby wcale nie zwracal uwagi na to, ze jest kwalifikowany poprawnie zarejestrowany. Czy ktos sie juz z tym spotkal??

"Ustawienia przekazu elektronicznego", zakładka certyfikaty, zmienić na "certyfikat osobisty użytkownika". Certyfikat kwalifikowany powinien pojawić się  po zaznaczeniu kwadracika z "Do elektronicznej komunikacji z ZUS bla, bla..."

#8 2008-07-04 13:45:26

Jerry
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

Witam.
Miałem przyjemność instalacji podpisu elektronicznego pod 98 SE.
Problem pojawił się w momencie instalacji sterownika czytnika kart a mianowicie zainstalowały się od niego stery dołączone na płycie, ale w systemie był problem błędnej pracy tego czytnika.
Pomogła instalacja nieoficjalnego sp2 dla win 98, dodałem z niej tylko sterowniki dla USB i wszystko śmiga aż miło.

#9 2008-07-05 12:06:11

qw0000
Gość

Odp: Certyfikat kwalifikowany

U mnie czytnik na win98se działa. Natomiast mam problem z poprawną rejestracją certyfikatu kwalifikowanego w systemie.
1. Aplikacja CryptoCard Suite zwraca komunikat, że certyfikat został poprawnie zarejestrowany.
2. Rejestruję w systemie certyfikaty nadrzędne - są one weryfikowane bez problemów.
3. Podglądając certyfikat kwalifikowany w magazynie systemowym widzę komunikat, że nie można ustalić wystawcy certyfikatu, a tam gdzie powinien być widoczny łańcuch certyfikatów widoczny jest tylko ten kwalifikowany bez żadnych nadrzędnych.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.013 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 528.16 kB (Maksimum: 528.78 kB) ]