Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2007-10-26 12:06:43

Iwa
Gość

brak stacji dyskietek

mam mały problem nie kupiłam nowy komputer i nie posiadam stacji dyskietek do tej pory klucz miałam na dyskietce obecnie skopiowałam sobie baze danych lecz nie mogę wysyłać dokumentów wyskakuje komunikat"błąd odczytu klucza prywatnegosprawdz czy w stacji dyskietek znajduje sie dyskietka z kluczem prywatnym" gdzie mozna przestawić sciezkę dostepu do klucza?

#2 2007-10-26 17:12:42

osZUSt
Gość

Odp: brak stacji dyskietek

1. tworzymy na dysku c: katalog KLUCZ, kopiujemy do niego plik privkey.pem (klucz prywatny z dyskietki).
2. START - URUCHOM - wpisujesz
subst a: c:\klucz
mignie czarne okno, jak wejdziesz w MÓJ KOMPUTER będziesz widziała napęd A:
usunięcie zmapowanego folderu: subst a: /D

#3 2007-10-29 15:58:42

maciek
Gość

Odp: brak stacji dyskietek

problem leży w tym że za każdym razem przy restarcie systemu, musimy wykonywac ponizsza procedurę, dla niektorych moze to byc uciążliwe.

Alternatywą jest zakup stacji flop na USB(wtedy nie ma problemu z wpisywaniem czegokolwiek), po podłączeniu pod USB zawsze znajduję napęd A: 

koszt takiej zabawki to około 40zł

#4 2007-10-29 19:04:06

osZUSt
Gość

Odp: brak stacji dyskietek

Można powyższe polecenie (subst a: c:/klucz) zapisać w notatniku i zapisać jako plik z rozszerzeniem nie standardowo dla notatnika nazwapliku.txt tylko nazwapliku.bat następnie wrzucić taki pliczek do autostartu windowsa i po sprawie. Przy każdym uruchomieniu windowsa polecenie subst automatycznie podmapuję napęd A:
Ewentualnie pliczek taki zapisać na pulpicie i uruchomić przed uruczomieniem PP.

#5 2009-04-06 14:05:23

Maciek
Gość

Odp: brak stacji dyskietek

Kopiujemy na dysk C klucz. Ściągamy darmowy program PrivKey ze strony hcm.nazwa.pl z działu programy. Wskazujemy na nowy klucz i mamy spokój do następnej aktualizacji Płatnika.

Pozdrawiam,
Maciek

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.006 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 519.55 kB (Maksimum: 527.57 kB) ]