Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2007-01-23 01:12:42

odczyt klucza privkey.pem
Gość

zamiast stacji dyskietek port USB?

Złośliwość przedmiotów martwych: padła stacja dyskietek akurat wtedy gdy była potrzebna do obsłużenia dyskietki z kluczem Płatnika. Wysyłka opóźniła się do czasu wymiany stacji. Trudno. Ale na przyszłość chciałbym się zabezpieczyć przed takimi przypadkami. Czy zna ktoś sposób na to, aby PŁATNIK zamiast z dyskietki odczytywał klucz z pamięci flash podłączonej do portu USB?  Albo gdyby plik klucza skopiować do jakiegoś katalogu na HD i móc wskazać scieżkę dostępu do tego pliku?   
System: W2KPro
--
A tak na marginesie: gdy wchodził Płatnik 6 taki wniosek posłałem do serwisu ZUS (aby umożliwić odczyt z wyborem miejsca gdzie jest klucz a nie na sztywno z dyskietki). Minęło lat trzy - reakcji zero i poprawki także zero.

#2 2007-01-23 05:07:20

Miły
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

przykład:
1. tworzymy na dysk C: katalog KLUCZ, kopiujemy do niego plik privkey.pem (klucz prywatny z dyskietki).
2. START - URUCHOM
subst a: c:\klucz

od tej chwili a: to będzie właśnie katalog klucz.

#3 2007-01-25 01:11:40

dyskietka...
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

Dziękuję !   DZIAŁA !!!!

#4 2007-03-06 11:34:37

sIKOr
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

A dlaczego u mnie nie mapuje w ten sposob? win xp professional SP2.

#5 2007-03-06 15:54:27

Miły
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

a masz już jakiś dysk przypisany do A: ?

#6 2007-09-07 07:54:58

sIKOr
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

Jako dysk A mam u siebie stacje dyskietek.

#7 2009-04-06 14:08:06

Maciek
Gość

Odp: zamiast stacji dyskietek port USB?

Kopiujemy na dysk C klucz. Ściągamy darmowy program PrivKey ze strony hcm.nazwa.pl i wskazujemy na nowy klucz. Po uruchomieniu nie potrzeba już dyskietki aż do następnej aktualizacji Płatnika.

Pozdrawiam :-)
Maciek

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.007 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 519.67 kB (Maksimum: 527.66 kB) ]