Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2006-08-10 15:23:53

Thom
Gość

Problem z wysyłką SWDI

Witam. Mam problem z wysyłką przez SDWI. Do tej pory działało, a od paru dni ani rusz. Wyskakuje błąd "Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe". Mam Windows 98 SE. Infolinia płatnika nie potrafi mi pomóc sad Nic na komputerze nie było w tym czasie instalowane lub usuwane.

Probowałem już takich rzeczy:
- wyłączałem firewalla,
- zrobiłem aktualizację DialUp Networking zgodnie ze stroną e-inspektorat),
- włączyłem obsługę TLS w IE (podpowiedź z infolinii płatnika),
- probowałem wszystkich trzech adresów wysyłki
- zainstalowałem MSXML 3.

W efekcie zrobiłem wysyłkę ręczną i poszło, ale to nie jest rozwiązanie.

Co ciekawe robiąc ping na www.zus.pl otrzymuję, że sieć docelowa jest nieosiągalna, a strona zusu raz działa a raz nie (sprawdzone także z innych komputerów). Pingi na strony sdwi nie idą, ale wchodząc przez IE wyświetla się informacja o wyborze certyfikatu, a więc połączenie jest. Łacząc się z wrocławskim serwerem informuje mnie, że jest niezgodność certyfikatów (wystawiony przez warszawa, a nie wrocław), ale dalej komunikat pojawia się ten sam.

#2 2006-08-22 13:11:17

beki
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Mam to samo - "Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe". Co ciekawe raz na kilkanaści razy uda się wysłać (siedziałem ok. godziny i udało mi się wysłać 4 zestawy - miałem wysłać 10 zestawów z korektami). To wszystko dzieje się oczywiście na połączeniu modemowym. Czy ktoś wymyślił już coś w tej sprawie?
Czy dzieje się tak tylko na WIN98 czy na XP też?
Ja miałem Win95, ale nawet po aktualizacji IE do wersji 5.5 SP2 miałem komunikat "Błąd inicjalicacji komponentu SDWI" - czy coś podobnego. Więc wziąłem inny konputer, zainstalowałem Win98 SP2, zainstalowałe Płatnika i myślałem że będzie OK, a tu zagadkowe  "Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe". Tracę trzeci dzień na genialny program Prokomu i coś mie trafia. Bez SDWI chodziło bez zastrzeżeń

#3 2006-09-11 13:22:57

Thom
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Na niektóre problemy o których pisałem pomogła instalacja servicepacka do MDAC 2.8. Niestety, pomaga to raz na 100 prób wysyłki. W większości przypadków nie można wysłać. Jak już jdnak uda się wysłać, to tworzę nowy zestaw i jego już nie mogę wysłać. Czy ktoś wie jak to wygląda na XP? Nie chce mi się robić czegoś na wyrost.
Robiłem podgląd pakietów TCP/IP i wygląda na to, że płatnik łączy się prawidłowo z serwerem.
Oczywiście infolinia płatnika mówi "u nas wszystko jest dobrze" - a żeby ich kurcze pogięło...

Aha, bez SDWI też mi wszystko chodziło ok.

#4 2006-09-19 17:43:59

Darek
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Ten cały płatnik jest do (nie będę tego pisał. Mam komputer ze stałym łączem, win98se, ie6 i nie mogę wysyłać z sdwi. Z drugiego kompa, który ma xp i modem idzie bez problemu. Dlaczego? Do win 98se doinstalowałem duna i nadal wyskakuje mi błąd że nie można połączyć się z serwerem. CZY MA KTOŚ NA TO SPOSÓB BO W ZUSIE TEŻ NIE MAJĄ POJĘICIA O CO CHODZI!!!

#5 2006-11-08 16:42:28

kk
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

tez mam taki sam problem. zainstalowalem duna, Parser XML 3, i to samo. zrobilem update przegladarki IE do wersji 6 sp1 (windows 98se) i lipa. jeszcze tylko mdaca nie updatowalem ale watpie w jego skutecznosc! co robic! czoywiscie modem mam i nie ma mozliwosci stalego lacza ani instalowac 2000 czy xpeka. co robic?

#6 2006-11-08 16:49:56

gg
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Wysyłka samodzielna przez www.

#7 2006-11-08 16:54:22

kk
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

a jak skonfigurowac IE do wysylki przez www? bo wiem ze trzeba jakos certyfiakt importowac??dzieki

#8 2006-11-09 08:08:36

Serwis Płatnika
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

kk napisał/a:

a jak skonfigurowac IE do wysylki przez www? bo wiem ze trzeba jakos certyfiakt importowac??dzieki

Procedura nie jest bardzo zawiła, proszę o e-mail, prześlę odpowiednią instrukcję w PDF-ie.

#9 2006-11-09 15:46:11

gg
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Nie wiem co takiego zawiłego jest w tej procedurze?
Procedura dostępna jest również na stronach zus, punkt po punkcie jak i co zaimportować.

#10 2006-11-09 15:55:39

gg
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

gg napisał/a:

Nie wiem co takiego zawiłego jest w tej procedurze?
Procedura dostępna jest również na stronach zus, punkt po punkcie jak i co zaimportować.

Sorry Serwis, źle przeczytałem, oczywiscie procedura jest prosta.
Rozsyłacie tą samą procedurę która jest na stronach zus czy macie jakąś swoją?
Jeśli to inna to poproszę na cola79@gmail.com

#11 2006-11-09 19:58:27

kk
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

do Serwis Płatnika

prosze o instrukcje harvard@o2.pl
dziekuje

#12 2006-11-13 11:55:35

Serwis Płatnika
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

kk napisał/a:

do Serwis Płatnika

prosze o instrukcje harvard@o2.pl
dziekuje

Witam, instrukcja została wysłana na podany e-mail. Pozdrawiam.

#13 2008-08-26 11:42:27

tymitam
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

do Serwis Płatnika

prosze o instrukcje jak skonfigurowac IE do wysylki przez www
tymitam@wp.pl

dzięki

#14 2010-04-07 17:00:01

Kriss
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Ja również bardzo proszę o instrukcję na maila.

Pozdrawiam

#15 2010-04-08 06:20:54

osZUSt
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Od czasu kiedy są tylko certyfikaty kwalifikowane, nic nie trzeba konfigurować w przeglądarce.

e-inspektorat.zus.pl/uslugi_serwisu.asp?id_profilu=&pomoc=1&menu=7&id_uslugi_serwisu=4

#16 2010-04-28 14:19:05

User
Gość

Odp: Problem z wysyłką SWDI

Witam, mam problem z płatnikiem. Mianowicie od jakiegoś czasu import danych z serwera trwa nawet kilka godzin. Co zrobić?

#17 2010-04-30 12:12:25

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: Problem z wysyłką SWDI

O jakie dokładnie dane chodzi? Czy import potwierdzeń wysłania zestawów?

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 588.67 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]