Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2016-02-13 19:54:34

AdamTko
Gość

Migracja w drugą stronę

Dzień dobry,
Kilka lat temu borykałem się z przeniesieniem bazy z MS Access do MS SQL Express.
http://pomocnikplatnika.pl/forum-platni … php?id=781
Bardzo kolega Matpa mi pomógł.

A teraz jest potrzeba odwrotnej migracji. Z Win64/MS SQL Express na MS Access. Nie będę opisywał wszystkich kłopotów. Dość powiedzieć, że w połowie batalii uświadomiłem sobie, że się nie da bez wcześniejszej migracji do 32bitowej wersji danych.
Znalazłem w firmie starego lapa z Vistą 32, ale na nim w ogóle MS SQL express 2005 (ani w pakiecie z płatnikiem, ani osobno) nie chciał się zainstalować. Ratunkiem okazał się laptop córki, na którym jest Win7Ult 32 bity. Po jakichś czarach z Ad Hoc i czymś tam jeszcze udało się wymigrować bazę do MS 2005 32 bity.

Teraz już tylko banalna migracja do MS Access. I... zonk. "aparat bazy danych nie może otworzyć pliku C:\....mdb. Plik jest już otwarty do wyłącznego użytku przez innego użytkownika lub potrzebne jest zezwolenie na oglądanie jego danych".

Dzień się skończył a ja dalej w proszku.

#2 2016-02-13 22:58:06

AdamTko
Gość

Odp: Migracja w drugą stronę

Już po sprawie. odpowiedź miałem pod nosem, w linku który sam wkleiłem. zmiana sposobu logowania usługi na "lokalne konto systemowe" i już.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.020 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 549.73 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]