Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2015-02-13 14:13:12

achmielka
Gość

Błędy przy RCA w epłatniku

Za miesiąc XI i XII 2014 wysyłałam normalnie z  e -płatnia zestawy RCA z DRA  co prawda z zerami, ale z powodzeniem. jednak za miesiąc styczeń jest już podstawa wymiaru na ubezpieczenie E R CH Z i W większa niż zero. Pokazują mi się liczne błędy po weryfikacji RCA , że niby podstawa wymiaru na ubezpieczenie E, R,CH,Z i W różni się od podstawy z poprzedniego miesiąca. Jakaś głupota , nic nie rozumiem. same OSTRZEŻENIA ( numery błędów 69004501, 69004502,69004503,69004504)przecież to co wpisałam to sama prawda dlaczego nie mogę wysłać dokumentów z innymi danymi niż za  m-c poprzedni?????????

#2 2015-02-20 18:50:20

Viki
Gość

Odp: Błędy przy RCA w epłatniku

Dokumenty tworzone w ePłatniku należy weryfikować w zestawie logicznym - czyli RCA i DRA.  Należy utworzyć oba dokumenty i dokonać ich wspólnej weryfikacji.
Jeżeli dokumenty są wypełniane w programie Płatnik a rozliczana firma bierze udział w projekcie Interaktywny Płatnik Plus (podpierane są pełne dane płatnika z ZUS) na każdym tworzonym dokumencie RCA i RZA w przypadku gdy kwoty wykazane na dokumentach są różne od poprzedniego miesiąca występują informacje o tych różnicach w wysokościach składek. Jest to tylko informacja, należy się upewnić, że kwoty wpisane są poprawnie i dokumenty z tymi ostrzeżeniami należy wysłać.

#3 2016-06-07 14:06:56

jaz
Gość

Odp: Błędy przy RCA w epłatniku

za II.2016 ePłatnik prawidłowo usunął z zestawu [DRZ,RCA,RSA]  deklarację zerową RCA dla pracownika  przebywającego cały miesiąc na urlopie bezpłatnym. Za III.2016 ten pracownik cały miesiąc jest nadal na urlopie bezpłatnym, ale jego RCA zerowa nie została usunięta przy RSA potwierdzającej ten urlop. Jak to zrobić?

#4 2016-08-22 12:32:58

barbara
Gość

Odp: Błędy przy RCA w epłatniku

Pracownik zatrudniony od 01.07.2016 r  wynagrodzenie jego będzie podstawą do naliczenia składek w deklaracji  sierpień 2016 r. / przesunięcie okresów/Dlaczego  płatnik zgłasza błąd  ,że zła podstawa
naliczenia zobacz poprzedni miesiąc.Poprzedni miesiąc był z podstawą "0"

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.047 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 558.26 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]