Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2014-01-28 13:35:52

luki
Gość

Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

Witam.

Mam duży problem z tym programem.

Otóż. Istnieje sobie serwer płatnika (komputer na Windows XP) na nim jest uruchomiona baza na MS SQL Server. Do niej podpinają się przez sieć lokalną klienci z programem płatnik.

Niestety komputer ma już ładne parę lat i trzeba by było go wymienić na nowszy. Ze systemem Windows7.

Jak tą istniejącą, działającą obecnie bazę przenieść na nowy komputer, aby ona zadziałała poprawnie, żeby na tym nowym sprzęcie było całe archiwum i historia ?

Czy jest jakiś archiwizator za pomocą którego skopiuje sobie bazę do pliku np. "ape" czy "zip"  i zaś po utworzeniu nowej bazy przywrócę te wszystkie dane do niej ?

Czy być może można jakoś skopiować istniejące pliki bazy (mdf itp.) i zaś na nowym czystym systemie je jakoś podmienić ?

Bardzo proszę o pomoc. Co i jak zrobić w takiej sytuacji? Szczerze nie myślałem, że to będzie takie trudne.

Pozdrawiam.

#2 2014-01-28 19:15:53

luki
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

hmmm....czy mogę to zrobić poprzez SQL manag. studio 2005?

Czyli połączyć się z obecną bazą, stworzyć jej "back up" (full). Następnie na tym nowym komputerze zainstalować czystego płatnika, utworzyć z pusta bazę i do niej wykonać opcję "restore" ?

Czy to zadziała ?

#3 2014-01-28 23:43:08

Andy
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

Zadziała.

#4 2014-01-29 08:35:03

luki
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

i zadziałało smile tylko musiałem zrobić "overwrite all" przy przywracaniu bo inaczej walił błędami, że baza jest inna od istniejącej kopii.

Wygląda na to, że wszystko w bazie się znajduje - widzę firmę, listę pracowników ich dane itp.
Jedynie mam problem z certyfikatami. Ale to chyba przyczyna tego, że to czysty komputer (wziąłem edukacyjnie do testów co by nie mieszać na razie - póki co stary serwer jeszcze "dycha").

Czy certyfikaty są instalowane lokalnie na klientach i czy to może być przyczyną komunikatu "stan certyfikatów nie umożliwia wysyłki do ZUS"?

Zapisałem na oryginalnym działającym obecnie kliencie sprawiający problem certyfikat "do pliku pem" a następnie poprzez "Rejestruj CRL" na czystym komputerze próbowałem go zarejestrować z tego pliku - niestety się nie udało. Wyskakuje "Błąd konwersji PEM do DER".
Może to w jakiś inny sposób się rejestruje ?

#5 2014-01-29 11:46:17

luki
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

Jest wszystko ok. Nie tą bazę przywróciłem co trzeba. Teraz jest już ok nawet z certyfikatami smile

#6 2014-08-09 07:10:39

12博网站
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

“好像是!”
12博网站

#7 2016-05-04 12:04:55

an
Gość

Odp: Przeniesienie płatnika (MS SQL 2005) na nowy komputer. Jak to zrobić ?

Witam
Z innego biura rachunkowego otrzymałem plik bazy danych SQL (wyeksportowana jedna firma). Odtworzyłem bazę za pomocą SQL manag. studio 2008. W płatniku założyłem pustą bazę SQL, ponieważ do tej pory korzystano z MS Access. (Po odtworzeniu danych chciałem przeprowadzić migracje do MS Access). Przy próbie odtworzenia z archiwum
Rejestr płatników->Narzędzia->Odtwórz z archiwum
otrzymuję komunikat "Baza danych niezgodna z aktualną wersją programu"
Czy dobrze postępowałem w celu odtworzenia danych czy popełniam jakiś błąd?

Poprzednie biuro rachunkowe nie jest skore do przekazania jakichkolwiek informacji na temat przekazanego pliku.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.011 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 528.97 kB (Maksimum: 1.18 MB) ]