Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2014-01-08 15:40:38

Ania
Gość

informacja roczna dla ubepieczonych

Chciałabym sporządzić informację roczną dla ubezpieczonych ale wyskakuje komunikat "We wskazanym okresie rozliczeniowym brak własnych, potwierdzonych lub historycznych dokumentów rozliczeniowych". Wszystkie dokumenty przesyłam elektronicznie i mam potwierdzenie złożenia w zus, ale nie mam statusu przetworzenia w zus. Czy ktoś z Państwa może to robi, nie mam czasu szukac i czytać a na infolinii zus byłam 106 w kolejce.

#2 2014-01-08 19:15:25

Doświadczony
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

Na chwile obecna nie ma takiej mozliwosci aby utworzyc roczna i miesieczna informacje dla osoby ubezpieczonej a powodem jest brak jakiejs repliki. Wiec Pani Aniu-cierpliwosci. Podobno niedlugo ta usluga ma byc dostepna, ale nie znane sa zadne konkretne terminy.

#3 2014-01-09 01:10:22

Ania
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

Dziękuję, ale czemu mnie to nie dziwi:)

#4 2014-02-04 09:26:57

głupia
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

a ja głupia szybko zmieniłam Płatnika na nowszy, żeby zrobić roczne informacje...... i jestem w d.....

#5 2014-02-05 14:24:20

sps
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest artykuł, w którym rzecznik ZUS powiedział, że po 17.02.2014 r. pojawi się Płatnik 9.01.001B, który umożliwi utworzenie informacji miesięcznej/rocznej dla osoby ubezpieczonej. Co więcej, jest możliwość stworzenia tych dokumentów z serwisu pue.zus.pl, z zakładki ePłatnik. smile

#6 2014-02-09 19:05:26

RB
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

Ja tam nie czekam w zeszłym roku czekaliśmy, a potem jak kot z pęcherzem drukowaliśmy aby się zmieścić w terminie. Już mam podrukowane i rozdane wszystkie wydruki nakładką na płatnika RMUA znalezioną na informacjaroczna.pl  Ma wszystko co potrzeba no i tanio. Wyszło średnio po dwie kartki na każdego pracownika.

#7 2014-02-10 11:02:22

IWA
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

To jest po prostu granda.
Za pieniądze podatników nie potrafią w ZUSie zrobić nic. To się nadaje do prokuratora. Płacimy kolosalne składki i podatki,  a nie można skorzystać z bazy danych, która jest w płatniku.
Przed chwilą dzwoniłam na infolinię i rady jakich mi udzielono:
Jeśli potrzebuję informację dla osoby ubezpieczonej to mogę sobie odinstalować wersję 9 i zainstalować na nowo ósemkę. Płakać mi się normalnie chce.
Powyżej radzono, żeby skorzystać z PUE. Proszę samemu skorzystać z tego bagna. Dwa tygodnie temu spróbowałam tego manewru. Ponieważ potrzebowałam  dane archiwalne za lata 2005, 2006 i 2007 to było to nie do przejścia. Trzeba zamówić dane za każdy rok oddzielnie. Jak zamówię za 2005 to jest czas oczekiwania 48 godzin i dopiero gdy dane otrzymam to mogę zamówić kolejny rok. Czyli 3 x 48 godzin. Tempo świetne. Dodatkowo trzeba jeszcze te dane przerobić co wymaga czasu bo platforma nie jest przyjazna.
Pracownikowi powiem żeby przyszedł za trzy lata.
Panienka na infolinii uprzejmie mnie poinformowała, że RMUA nie musi być drukowane z płatnika. Można je wydrukować z dowolnego programu, ale ja bazę danych mam właśnie w płatniku, a nie muszę mieć programu kadrowego.
ZUS ma tylko wymagania, a nic płatnikom nie daje. Ręce opadają w tym kraju.

Płatnicy oczekują że będą mogli korzystać z wszystkich danych które są w płatniku. Jak nie umieją czegoś poprawić to chociaż niech nie psują. W ósemce można było drukować te informacje bez problemu.

Iwa

#8 2014-02-11 18:27:38

Alia
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

IWA masz racje to nie do pomyślenia.
Dzięki RB za link. Pity już mam przygotowane tylko na to czekałam, żeby porozdawać wszystko razem. Nie będę wysyłać ani wołać ludzi kilka razy przy kilkuset pracownikach.
Pozdrawiam

#9 2014-02-13 21:10:01

AngryBirds
Gość

Odp: informacja roczna dla ubepieczonych

A od kiedy ZUS prowadzi własną politykę?  Od kiedy ma władzę ustawodawczą? Raczej to wszystko zasługa naszego "kochanego" rządu. Ustawa o ubezpieczeniach społecznych, art. 41  nie mówi, że RMUA to druk standardowy, pracownik ma otrzymać informację o składkach i tyle. Forma dowolna.

A grandą jest to, że księgowa, która zarabia grubą kasę, nie potrafi poprawnie wypełnić dokumentów na podstawowym poziomie i dzwoni do ZUS, bo Płatnik jej "źle" liczy, po czym okazuje się, że nie ten kod tytułu ubezpieczenia, nie w tym polu podstawa, że przy tym kodzie jest inny schemat podlegania niż myślała.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 570.93 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]