Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-09-04 09:13:00

ewa
Gość

przeniesienie ubezpieczonych do innego Płatnika

Z dniem 31.08.2012 została zlikwidowana jednostka. Wszyscy pracownicy ( 40 osób )zostali przeniesieni do innej jednostki. Czy można jakoś szybko przenieść w programie Płatnik tych ubezpieczonych z jednego płatnika składek do drugiego ? Czy muszę najpierw wyrejestrować pracowników ZWUA z firmy zlikwidowanej a następnie ręcznie wprowadzić tych ubezpieczonych do nowej jednostki, żeby wysłać zgłoszenia ZUA ?

#2 2012-09-06 22:21:53

daniel_l81
Gość

Odp: przeniesienie ubezpieczonych do innego Płatnika

Akurat miałem podobny przypadek. Najlepiej w starej jednostce stworzyć dokumenty ZUA (czyli z danymi ubezpieczonych), dodać je do zestawu, a potem taki zestaw zapisać do pliku i wczytać ten plik do nowej jednostki.

Ja to zrobiłem w następujących krokach:

- 0 -
Na początek najlepiej zrobić kopię pliku bazy danych, po potem do tej bazy dodamy nową jednostkę.

- 1 -
Ok, po zrobieniu kopii wchodzimy do Płatnika, klikamy F8 (otwiera się rejestr płatników) i zmieniamy dane płatnika (czyli starej jednostki) na dane nowej (m.in. nazwę, NIP, REGON, skrót, adres), aby zapisany plik zestawu ZUA można było potem wczytać do pustej nowej jednostki o takich samych danych. (prawy przycisk myszki na płatniku i z menu wybieramy "Otwórz")

- 2 -
Po zmianie w/w danych można stworzyć dokumenty ZUA dla każdego pracownika. W każdym ZUA powinno być info, że zostało ono stworzone w nowej jednostce (bo w punkcie 1. zmieniliśmy dane starej jednostki na nową).
W przypadku, gdyby w stworzonych przez nas dokumentach ZUA była wciąż stara nazwa jednostki (płatnika), wówczas należy zaznaczyć wszystkie te dokumenty ZUA i z menu (po kliknięciu prawym przyciskiem myszki) wybrać "Aktualizuj dane identyfikacyjne > Płatnika"

- 3 -
Teraz te dokumentu ZUA należy dodać do zestawu pod jakąś nazwą, np. "ZUA-pracownicy".
Po tej operacji dokumenty będą się znajdować w "Zestawy - Wprowadzone".

- 4 -
Następnie klikamy prawym przyciskiem myszki na ten stworzony zestaw i z menu wybieramy "Zapisz do pliku".

- 5 -
Po tej operacji powstanie nam plik KEDU (XML) z danymi naszych pracowników, które w dalszej części należy zaimportować do nowej jednostki (nowego płatnika).

- 6 -
Wychodzimy z Płatnika i zaczynamy działać na pierwotnej bazie danych (czyli kopii, którą wykonaliśmy w punkcie - 0 -), gdzie są stare dane jednostki.

- 7 -
Klikamy F8 i w oknie "Rejestr płatników" tworzymy nową jednostkę z takimi samymi danymi, jakie podaliśmy zmieniając starą jednostkę na nową (punkt - 1 -).

- 8 -
Po stworzeniu nowej jednostki (czyli nowego płatnika) ładujemy go jako używanego i z menu "Narzędzia" wybieramy "Import dokumentów" i w opcjach wybieramy "import nowych dokumentów".
Następnie wskazujemy nasz wcześniej stworzony plik KEDU (XML) i uruchamiamy ładowanie danych.
Po tej operacji w nowej jednostce będziemy mieli zaimportowane dane pracowników ze starej jednostki.

Teraz wystarczy zgłosić naszych pracowników do ZUS-u, już jako pracowników nowej jednostki.

#3 2016-09-22 09:07:31

Anna
Gość

Odp: przeniesienie ubezpieczonych do innego Płatnika

Skorzystałam z tego opisu i udało się. To działa nawet w 2016r.  Polecam wszystkim zainteresowanym. Dwa dni pracy, ale nie trzeba wklepywać od początku danych wszystkich ubezpieczonych.

#4 2017-08-31 22:00:35

jk
Gość

Odp: przeniesienie ubezpieczonych do innego Płatnika

Nowy Płatnik niestety nie pozwoli wykonać punktu 1,  ale przyszedł mi do głowy taki pomysł (częściowo już go sprawdziłem):

- zrobić ZUA dla wszystkich w starej firmie,

- zrobić z nich zestaw i zapisać go do pliku XML,

- otworzyć plik XML notatnikiem i zamienić linijkę (Ctrl+H) na właściwą (dla wszystkich):
    <II><p1>...nip...</p1><p2>...regon...</p2><p6>...nazwa_skrócona...</p6></II>

- utworzyć nowego płatnika z danymi (nip, regon, nazwa skrócona) dokładnie takimi jak wyżej,

- zaimportować przygotowany plik XML,

- usunąć zestaw i ZUA  w starej firmie...

#5 2020-08-10 11:30:30

MARQARET
Gość

Odp: przeniesienie ubezpieczonych do innego Płatnika

Super! Działa! dziękuję za pomoc :-)

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.109 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 565.88 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]