Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-04-27 19:06:59

Majkel
Gość

Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam problem z weryfikacją nowego certyfikatu kwalfikowanego. Niby rejestruje się w płatniku bez wiekszego problemu, pobierają sie listy crl to nadal w statusie weryfikacji wstępnej mam status weryfikacji NIEPOPRAWNY. Jak naciskam pokaz szczegóły certyfikatu mam: certyfikat nie jest wiarygodny szczegóły w scieżce weryfikacji. Przeglądałem ścieżkę ale w zasadzie nic tam podejrzanego nie widzę, tylko jedna rzecz przykuła moją uwagę: brak powiązanej z certyfikatem listy CRL. Z tym, że listy jak już pisałem pobierają się bez błedu. Data na komputerze jest aktualna... Proszę o podpowiedz smile pozdrawiam Michał

#2 2012-04-28 10:34:56

zuzka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku. jakby nadal były problemu pisz smile

#3 2012-05-24 08:18:21

Od
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Dzięki pomogło!

#4 2012-06-05 20:31:12

Przm
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam, niestety u mnie problem nadal istnieje. Powyższe rozwiązanie niczego nie zmieniło. Listy CRL aktualne i zarejestrowane, status mimo to pozostaje "niepoprawny".

#5 2012-06-06 17:07:31

zuzka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

wejdź w przeglądrakę IE w menu narzędzia  - opcje internetowe - zaawansowane - odznacz opcje sprawdź czy certyfikat wydawcy nie został cofniety, sprawdż czy certyfikat serwera nie został cofnięty, użyj SSL 2.0 , a zaznacz opcje uzyj SSL 3.0 i TLS 1.0.

Potem wejdź do Płatnika w menu przekaz - ustawienia przekazu elektronicznego - LISTY CRL - naciśnij oba przyciski pobierz z certyfikatu i potwierdź OK.

Kolejno pobierz :LISTY CRL.

#6 2012-09-20 16:48:47

madziq
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Bardzo dziękuję za pomoc, wszystkie rady zadziałały i mogłam wysłać zestawy wink

#7 2012-11-22 20:32:58

lukas
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

W moim płatniku pomogło dopiero usunięcie poprzedniego certyfikatu kwalifikowanego (użytkownika). Certyfikat skasowałem po wykonaniu wszystkich kroków z instrukcji w tym temacie.

Swoją drogą ten płatnik to jakaś porażka.... hmm

#8 2013-01-15 17:37:05

saja
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam. Mam problem z rejestracją certyfikatu kwalifikowanego. Zainstalowałem płatnika , wprowadziłem wszystkie dane i dalej nie wiem co zrobić aby te certyfikaty zostały wpisane. Dodawałem certyfikat PE-2-ZUS-EWD , zmieniałem opcję na wysyłkę automatyczną w przekaz > ust. przek. elektronicznego , ale np. w zakładce "certyfikaty nic nie mam" to samo jak w przekaz elektroniczny > certyfikaty kliknę prawym przyciskiem myszy i dam rejestruj certyfikat kwalifikowany ( nic się nie wyświetla w tej tabelce) W czym tkwi problem ? Ten certyfikat się jakoś kupuje czy jak to wygląda ? Proszę o pomoc.

#9 2013-01-23 22:08:29

zuzka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

żeby certyfikat kwalifikowany dało się zarejestrować certyfikat musi być zainstalowany w systemie operacyjnym za pomocą oprogramowania do czytnika kart, jak to zrobisz to certyfikat będzie widoczny w przekaz elektroniczny > certyfikaty  prawym przyciskiem myszy  rejestruj certyfikat kwalifikowany.

#10 2013-01-28 17:40:52

saja
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

A możesz mi powiedzieć dokładniej jak to zrobić ? Byłbym bardzo wdzięczny.

#11 2013-01-28 19:55:03

zuzka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

a jaka firma jest wystawcą certyfikatu? nie masz instrukcji?

#12 2013-03-15 09:07:36

:-Przemo.
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

zuzka napisał/a:

kliknij na  http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku.

POMOGŁO!!

Pozdrawiam
  :-Przemo.

PS: w Płatniku był tez błędnie ustawiony adres .../nccert.crl zamianst .../nccert-n.crl

#13 2013-05-14 09:12:41

Zdenek79
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam!

Przyłączam się do tematu u mnie też w takim przypadku pomogło usunięcie starego certyfikatu i instalacja i rejestracja nowego w Płatniku.

Pozdrawiam

#14 2013-06-10 12:43:05

atlanta159
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

zuzka napisał/a:

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku

pozostaje mi podziękować - pomogło, a było blisko, żeby mnie Płatnik pokonał ;P

PS... fajnie, że są ludzie, którzy ot tak dzielą się swoją wiedzą... szacun

#15 2013-07-22 09:49:31

TOMEK
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

zuzka napisał/a:

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku. jakby nadal były problemu pisz smile

Dwie godziny się z tym męczę. Łącznie z odinstalowaniem i aktualizacją Certum CardMenager, ponowna instalacji java se , ponowna instalacja certyfikatu. Pomogło dopiero rozwiązanie Zuźki. Wielkie dzięki.....

#16 2013-08-20 13:37:18

premax
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

TOMEK napisał/a:
zuzka napisał/a:

wejdź na stronę www.nccert.pl tam jest zakładka LISTA CRL. w tej zakładce są dwa adresy, kliknij na drugi http://www.nccert.pl/arl/nccert-n.crl, zapisz listę na dysku komputera a później zarejestruj ją z pliku w płatniku. jakby nadal były problemu pisz smile

Dwie godziny się z tym męczę. Łącznie z odinstalowaniem i aktualizacją Certum CardMenager, ponowna instalacji java se , ponowna instalacja certyfikatu. Pomogło dopiero rozwiązanie Zuźki. Wielkie dzięki.....

Mi też to pomogło! Dzięki.

#17 2014-06-25 16:58:04

NinaS
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mi tez pomogło!
Dzięki smile

#18 2014-07-28 19:15:58

BJJ fighter
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

:-Przemo. u mnie też zły adres był wpisany, 3 godz się męczyłem, zamiast wcześniej wygoolować, dzięki i pozdrawiam!

#19 2014-09-18 11:06:05

Jaga
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Dzięki Zuzka,  smile

#20 2014-09-25 18:57:15

mariio82
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

u mnie nadal lipa a robię wszystko zgodnie z opisem

#21 2014-10-14 06:16:01

mania
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Pobrałam listy z pliku i pokazuje lista CRL straciła ważność

#22 2015-05-03 10:35:32

old_kiler
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Jednak :-)Przemo  w swojej podpowiedzi był bezbłędny w znalezieniu błędu w adresie w Płatniku. Szacun

#23 2015-05-07 09:30:24

Marcia
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Cześć, czy rozwiązanie od Zuzki nadal działa ? Wczoraj się poddałam i pozostawiłam nowe dokumenty w Płatniku z błędem krytycznym ... :-(

#24 2015-05-08 06:43:17

Wojtek I.
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

A co ma certyfikat kwalifikowany do błedów w dokumentach?

#25 2015-09-04 12:00:35

Ewa
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam nowy czytnik i kartę do podpisu elektronicznego sigillum pwpw i nie mogę jej zarejestrować w programie Płatnik,
wyskakuje poniższy błąd:
"Jeden lub więcej certyfikatów łańcucha nie uzyskało jeszcze ważności. Status unieważnienie dla jednego lub więcej certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów”

#26 2015-09-04 18:00:13

lalka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Hej Ewka,
dam ci zalecenia,
1. Wejdź na str. www.nccert.pl- zaświadczenia certyfikacyjne- odszukaj zaśw. 32 i zapisz ten niebieski link do pliku- najlepiej kliknij prawym klawiszem myszy- zapisz element docelowy jako- zapisz to na pulpicie,
2. Potem uruchom ten link na pulpicie i przejdź instalację certyfikatu, tak jak cię będzie prowadził kreator certyfikatu,
3. Następnie wejdź do Płatnika w zakładce  w pionowym menu- Przekaz elektroniczny-certyfikaty- wybierz prawym klawiszem myszy- rejestruj z pliku i dograj to zaśw. 32 z pulpitu.
4. Teraz śmiało zarejestruj twój własny certyfikat PWPW.
5. Ustaw właściwe adresy list CRL i zadziała. powodzenia Ewka. Trzymam kciuki;)

#27 2015-10-13 09:01:39

Anka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam
Mam gorącą prośbę, posiadam certyfikat Szafir, każdego miesiąca podpisuję i jest ok a tu teraz krzyczy, że "informacje o certyfikacie: status weryfikacji niepoprawny". Pomóżcie proszę!!!

#28 2015-11-09 20:47:24

Maria
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

lalka napisał/a:

Hej Ewka,
dam ci zalecenia,
1. Wejdź na str. www.nccert.pl- zaświadczenia certyfikacyjne- odszukaj zaśw. 32 i zapisz ten niebieski link do pliku- najlepiej kliknij prawym klawiszem myszy- zapisz element docelowy jako- zapisz to na pulpicie,
2. Potem uruchom ten link na pulpicie i przejdź instalację certyfikatu, tak jak cię będzie prowadził kreator certyfikatu,
3. Następnie wejdź do Płatnika w zakładce  w pionowym menu- Przekaz elektroniczny-certyfikaty- wybierz prawym klawiszem myszy- rejestruj z pliku i dograj to zaśw. 32 z pulpitu.
4. Teraz śmiało zarejestruj twój własny certyfikat PWPW.
5. Ustaw właściwe adresy list CRL i zadziała. powodzenia Ewka. Trzymam kciuki;)

lalka pomogłaś !!! Walczyłam z tym 2 tygodnie, poprzez nowe instalki i tym podobne.
DZIĘKI !!!!!!!!!   Jesteś wielka

#29 2016-02-08 21:12:05

smoczyca
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

---------------------------
Płatnik
---------------------------
Usiłuję zainstalować odnowiony certyfikat kwalifikowany w płatniku. Pojawia się taki komunikat:

Certyfikat nie został zarejestrowany.
Jeden lub więcej certyfikatów łańcucha posiada niepoprawną/niezgodną sygnaturę. Status unieważnienie dla jednego lub więcej certyfikatów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL.
---------------------------
OK   
---------------------------
listy crl są pobrane, nowy certyfikat się nie wyświetla na liście certyfikatów.
cot@zus nie wie o co chodzi.

#30 2016-02-25 20:48:47

gosik
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

witam mam,problem ,
Usiłuję zainstalować odnowiony certyfikat kwalifikowany w płatniku. Pojawia się taki komunikat:

Certyfikat nie został zarejestrowany.
Jeden lub więcej certyfikatów łańcucha posiada niepoprawną/niezgodną sygnaturę. Status unieważnienie dla jednego lub więcej certyfikatów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. mam naprawdę dość płatnika:(

#31 2016-04-10 16:21:57

likon
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam taki problem z płatnikiem:
zainstalowałem nową kartę w crypto card, w płatniku certyfikaty są ok, w cryptocard też jest ok.
Problem jest w momencie podpisywania zestawu dokumentów...nie wysyła!
W raporcie z podpisywania jest taki komunikat: Błąd w trakcie wprowadzania kodu PIN. Błąd windows: 0x8010006b Opis: Nie można uzyskać dostępu do karty, ponieważ został wprowadzony zły numer PIN.
Gdzie i jak można ustawić nowy pin do wysyłki, bo starego nie zmieniałem, a program mnie nie puszcza dalej.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam Konrad.

#32 2016-04-26 08:30:27

Prada handbags
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Recent earnings reports from Louis Vuitton Handbagsgoods makers have been glum, with Richemont’sReplica Hermes handbags season sales dropping for the first time in seven years and Swatch Group’s 2015 profit missing estimates.Replica Rolex Watches Moonphase master this new observatory moon phase watch, people saw the unforgettable Replique Breitlin Watches!IWC WatchesIt lunar surface and near-perfect truth presented in this watch design,?

#33 2016-05-10 09:14:06

Justyna
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam, mój certyfikat ciągle nie chce się poprawnie zweryfikować. Ustawiłam IE wg rozpiski Zuzki, pobrałam wszystkie certyfikaty, zaświadczenia, listy CRL, ustawiłam wszystko wg opisów Lalki i działa ale tylko przez jeden dzień. Na drugi wszystko na nowo- wyskakuje mi powiadomienie że mam nieaktualne listy CRL (a przecież nie będę ich pobierać codziennie i codziennie na nowo instalować). Jak wchodzę na listy CRL to faktycznie pisze przy nich "data następnej aktualizacji": i podana jest data albo ta sama co dzień aktualizacji albo kilka dni później. Pomóżcie bo walczę z tym Płatnikiem już 3 tydzień, a do ZUS nie idzie się dodzwonić sad

#34 2016-07-07 09:00:30

Ela
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam , proszę o pomoc , bo nie mogę dodzwonić się do odpowiedniej komórki w ZUS.
przy wysyłce dokumentów do ZUS mam komunikat ,że dane płatnika są nieaktualne ,czy aktualizować
potwierdzam a następnie daję polecenie podpisz i wtedy wyskakuje mi komunikat:wprowadzona liczba wykracza poza przedział 0,00..999999999,99.

#35 2016-07-08 11:08:19

Paweł
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam dokładnie taki sam problem jak Ela i próbuję się dodzwonić na helpdesk (czas oczekiwania 43 min).

#36 2016-07-08 11:23:30

Paweł
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Wystarczyło zmienić w panelu sterowania separator miejsc dziesiętnych z kropki na przecinek.

#37 2016-07-08 21:53:10

Pablo
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

dzieki pol nocy wczoraj zawalilem na te pierdole

#38 2016-08-09 11:01:06

Łukasz
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam. Mam problem z weryfikacją podpisu kwalifikowanego. Przy weryfikacji otrzymuję błąd "Status unieważnienie dla jednego lub więcej certyfikatów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów". Listy CRL są aktualne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#39 2016-08-18 13:00:16

hack slither on pc,ios an
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

NOw hack slither on pc,ios an very easily learn how here.

#40 2016-08-18 14:22:42

hack slither on pc,ios an
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

webpage for slither.io cheats is now here.Get it from here and play with great enjoyment.

#41 2016-08-26 06:11:49

Bartek_LST
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Gdyby ktoś miał sytuację, że odnowiony certyfikat jest na karcie, jest widoczny w systemie, ale nie można go zainstalować w Płatniku, to mi pomogło wyeksportowanie certyfikatu do pliku, a następnie zainstalowanie w Płatniku certyfikatu z pliku.

#42 2016-09-08 13:11:21

As
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Łukasz napisał/a:

Witam. Mam problem z weryfikacją podpisu kwalifikowanego. Przy weryfikacji otrzymuję błąd "Status unieważnienie dla jednego lub więcej certyfikatów łańcucha certyfikatów nie może zostać określony. Status odwołania jednego lub więcej certyfikatów z listy certyfikatów został wykonany w trybie offline w oparciu o nieaktualną lub brakującą listę CRL. Nie udało się pobrać pełnego łańcucha certyfikatów". Listy CRL są aktualne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie przejmuj się listami CRL obecnie nastąpiła zmiana i przy prawie każdym kliknięciu myszką na weryfikacji lub próbie wysyłki to badziewie (płatnik) sprawdza listy TSL (nowość od 1 lipca 2016).
I stąd problemy z weryfikacjami.
U klienta informuje, że certyfikat niewiarygodny (Sigilium) a jednak podpisuje i wysyła.
System Win7 pro 64 bit
natomiast do przedwczoraj wysyłał na innym PC Win Xp Sp3 32 bit podłączonym do tej samej bazy SQL obecnie wyskakuje z programu przy próbie zaktualizowania czegoś z internetu.

#43 2016-09-28 20:52:24

chips
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

nie mogę otworzyć żadnego adresu w przeglądarkach internetowych, pojawia się komunikat
"Wystąpił problem z certyfikatem zabezpieczeń tej witryny sieci Web"
co mam zrobić

#44 2016-10-06 10:57:17

czajnik
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

chips napisał/a:

nie mogę otworzyć żadnego adresu w przeglądarkach internetowych, pojawia się komunikat
"Wystąpił problem z certyfikatem zabezpieczeń tej witryny sieci Web"
co mam zrobić

Sprawdź czy masz ustawioną poprawną datę i godzinę na kompie.

#45 2016-10-10 08:33:59

Marcin
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam,
Od ubiegłego tygodnia walczę również z Płatnikiem - całkowicie się posypał w firmie. Wyskakują dziwne komunikaty dotyczące wcześniej prawidłowo działających certyfikatów (zestawy weryfikuje, podpisuje jednak nie można ich wysłać). Do tego ten sam problem jak w poście z 'niepoprawnie zweryfikowanym' certyfikatem, brak możliwości pobrania list CRL, brak możliwości wbudowania klucza... i inne takie cuda.
Robiłem już wszystko jak powyżej opisane ale brak poprawy. Baza sieciowa MS SQL 2008, certyfikaty kwalifikowane Certum. Pomocy...

#46 2016-10-24 09:50:59

PAOLA251
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Witam,
Mam kłopot z rejestracja certyfikatu kwalifikowanego w Płatniku. Na karcie widać nowy certyfikat, natomiast w płatniku jak klikam rejestruj certyfikat kwalifikowany pojawia się owszem tabelka ale widać tam tylko ten stary. Dodam jeszcze tyko że na karcie ten stary certyfikat ma okres ważności: 2014-10-25 do 216-10-24 a nowy na okres 2014-10-24 do 2018-10-24, natomiast w Płatniku w zakładce certyfikaty jest data starego : 26-10-2014 do 25-10-2016, nie wiem co z tym fantem zrobić?

#47 2016-10-27 09:37:28

Emi
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

PAOLA251 patrz post numer 2. U mnie pomogło.

#48 2016-11-08 11:25:12

pchtk
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

TO JEST JEDNA WIELKA TRAGEDIA, ŻE PRACA (BĄDŹ CO BĄDŹ KADROWEJ CZY KSIĘGOWEJ, A NIE WYKWALIFIKOWANEGO INFORMATYKA) NATRAFIA NA TAKIE ZAWIŁE PROBLEMY. KTO ZAPROJEKTOWAŁ I ZAKODOWAŁ TAKI BADZIEW ?!? KTO WZIĄŁ ZA TO PIENIĄDZE ?!? CZY NAPRAWDĘ NIE DA(ŁO) SIĘ ZAIMPLEMWENTOWAĆ PROSTEJ (W FILOZOFII I OBSŁUDZE) APLIKACJI, Z KTÓRĄ PRZECIEŻ PRACOWAĆ MA KOMPLETNY LAIK ??? JEDNA WIELKA PORAŻKA !!!!!!

#49 2016-11-15 12:56:05

RobM
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

witam
    Mam problem, którego nie mogę rozwikłać, certyfikat na bank mam wazne jeszcze 29dni, o czym sam płatnik raczył mnie poinformować. przy jakiejkolwiek wysyłce w kroku 6/9 pojawia się:
" błąd podczas pobierania kontekstu klucza prywatnego do podpisu, błą windows 0x80090019, Opis: zestaw kluczy nie jest zdefiniowany"
    Jeżeli ktoś ma pomysł o co chodzi to proszę o pomoc smile
pozdrawiam

#50 2017-02-08 20:06:59

PiotrR
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Przejąłem komputer z Płatnikiem od innej księgowej. Wgrałem w płatniku swój certyfikat, zaktualizowałem ustawienia przekazu elektronicznego. Niby jest wszystko ok, ale podczas podpisywania zestawu dokumentów wyświetla się komunikat: Wystąpił błąd podczas składania podpisu.: Nieprawidłowy podpis.
Dodam, że ten sam certyfikat wgrałem do innego Płatnika i działa bez zarzutów.
Może ktoś z Was ma pomysł o co tu chodzi?

#51 2017-05-14 21:55:51

hengel
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Mam problem z wysyłką zestawów w Płatniku. Tym samym podpisem kwalifikowanym podpisywałam zestawy dokumentów rozliczeniowych do ZUS i cały czas było OK. Za mc kwiecień 2017r.sporządzony zestaw -rozliczeniowy ,czy tez zgłoszeniowy -weryfikuje ,podpis prawidłowy zestaw zostaje prawidłowo podpisany i wysłany do ZUS. Przy pobraniu potwierdzenia z ZUS i zarejestrowaniu -okazuje się, że STATUS w ZUS-ODRZUCONY .żaden sposób nie wiadomo dla czego -podana informacja ,że jest niezgodność podpisu kwalifikowanego -DLACZEGO -w ubiegłym m-cu był zgody ,a teraz nie. Poza tym po konfrontacji z KIR -jako wystawca podpisu -wszystko sprawdzono i wszystkie dane są prawidłowe wraz z weryfikacją rejestracją i instalacją tego samego podpisu. Wymiana pytań i odpowiedzi z Infolinią ZUS ,oraz KIR nic nie daje-ciągle to samo .Zestaw -status weryfikacji -BRAK BŁĘDU ,a status  ZUS -ODRZUCONY. Jeżeli ktoś potrafi ten problem rozwiązać -to bardzo proszę o pomoc, gdyż terminy naglące , a niektóre już minęły. Dziękuję.

#52 2017-05-18 15:40:41

pomocny
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

PiotrR napisał/a:

Przejąłem komputer z Płatnikiem od innej księgowej. Wgrałem w płatniku swój certyfikat, zaktualizowałem ustawienia przekazu elektronicznego. Niby jest wszystko ok, ale podczas podpisywania zestawu dokumentów wyświetla się komunikat: Wystąpił błąd podczas składania podpisu.: Nieprawidłowy podpis.
Dodam, że ten sam certyfikat wgrałem do innego Płatnika i działa bez zarzutów.
Może ktoś z Was ma pomysł o co tu chodzi?

Błąd najczęściej występuje na systemie WinXP przy certyfikacie CertumUnizeto/Asseco. Należy zainstalować starszą wersję oprogramowania proCertum CardMenager - 3.2.0146. Po jej zainstalowaniu należy przeinstalować certyfikat w systemie Windows.

#53 2017-05-22 12:42:56

Tomek
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Proszę o pomoc w Płatniku nie ma zakładki z certyfikatami po lewej stronie gdzie normalnie jest certyfikaty, listy CRL nie ma w ogóle tych ikonek a w menu przekaz certyfikaty sa blade i przy wysyłaniu jest komunikat :krok 4/9 nie można pobrać danych certyfikatu który ma posłuzyc...

#54 2017-05-22 14:24:18

AlaGałązka
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Tomek - jaki masz system operacyjny? XP? Próbowałeś na innym systemie WIN 7,9,10? Ten sam błąd?

#55 2017-05-22 14:27:56

Ogi
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

#56 2017-05-22 17:55:43

Łukasz
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Tomek napisał/a:

Proszę o pomoc w Płatniku nie ma zakładki z certyfikatami po lewej stronie gdzie normalnie jest certyfikaty, listy CRL nie ma w ogóle tych ikonek a w menu przekaz certyfikaty sa blade i przy wysyłaniu jest komunikat :krok 4/9 nie można pobrać danych certyfikatu który ma posłuzyc...

Tak zniknęły w metryce 104.
U mnie następujące kroki pomogły:
1. Przekaz - Ustawienia przekazu elektronicznego
2. Klikamy w zakładkę Certyfikaty
3. W okinku certyfikat użytkownika klikamy wybierz - czekamy ewentualnie klikamy na przycisk znajdz- wybieramy (klikamy) na właściwy i ok.
4. Pod spodem mamy Certyfikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
5. Klikamy pobierz
6. Wybieramy PE-2-ZUS-EWD
7. Klikamy Zapisz
8. Mamy nadzieję, że wszystko jest ok. smile

#57 2017-05-22 20:51:09

Radek
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Komuś jeszcze wyskakuje taki błąd podczas aktualizowania TLS?
Przetwarzanie europejskiej listy TSL.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trwa łączenie z punktem udostępniania europejskiej listy TSL.
Pobieranie listy TSL z adresu: https://ec.europa.eu/information_societ … /tl-mp.xml
Wystąpił błąd w czasie pobierania listy TSL. Treść: The underlying connection was closed: An unexpected error occurred on a send.

co więcej Płatnik z metryką 104 nie widzi certyfikatu użytkownika. Certyfikat od Certum

#58 2017-05-22 22:04:48

Iceman
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Po aktualizacji Płatnik nie działa na Windows XP, przestaje widzieć certyfikat użytkownika. Fajnie chłopaki dali.

#59 2017-05-30 10:29:10

Przemek
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Czy ktoś sobie poradził pod windows XP z tym certyfikatem ?

#60 2017-05-31 21:10:41

Jerry
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Będzie widział po aktualizacji certyfikat użytkownika na XP ? Czy tym sposobem zmuszono mnie na min win 7 ?

#61 2017-06-02 07:37:41

Genia
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Prosze o pomoc.
Wyskoczył mi taki komunikat : Wystąpił błąd w czasie pobierania listy TSL. Treść: The operation has timed out. Nie moge sobie z tym poradzić , może ktoś pomoże .

#62 2017-06-06 11:33:44

gips
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

@iceman

O ile dobrze pamiętam to w czerwcu 2017 płatnik 10.x już nie pracuje na win XP.
http://www.zus.pl/firmy/program-platnik … windows-xp

#63 2017-06-07 12:32:55

Sylwia
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

Czy to potwierdzone info, że na XP już nie da się wysłać dokumentów?

Załamana..

#64 2017-06-24 16:45:55

mama
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

#65 2017-08-28 23:37:59

kim
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

jak zainstalowac  ten certyfikat na mac pobieram a jak chce otworzyc to pisze ze ,,safari cant open that,,

#66 2017-10-16 21:52:29

Kamil888888
Gość

Odp: Problem z werfikacją certyfikatu kwalfikowanego

witam, ma problem, kiedy chcę podpisać certyfikat wyskakuje taki komunikat saxparseexception content is not allowed in trailing section Wiersz 1129 Pozycja 12, ktoś pomoże ?

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.048 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 733.4 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]