Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2011-05-10 08:33:03

mania
Gość

płatnik na dwoch komputerach

Zaczne od poczatku! W firmie pracyje sie na platniku tylko na jednym komputerze i czy mozna pracowac na dwóch znaczy sie przeniesc dane na drugi komputer i zeby dwie osoby mialy podgląd na swoich komputerach ! Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

#2 2011-05-19 09:03:36

serwis Płatnika
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Pytanie,
czy oba te komputery mają korzystać z TEJ SAMEJ BAZY czy każdy z nich ma mieć osobną bazę rozwijaną już niezależnie po wcześniejszym skopiowaniu ?

#3 2011-06-16 10:07:17

Micro
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Mam te same pytanie.  W moim przypadku mamy dwa stanowiska komputerowe z płatnikiem i chcemy aby korzystały tylko z jednej bazy. Jak to zrobić ?

#4 2011-06-27 21:36:18

qba
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

jeżeli oba komputery są w sieci to należy katalog w którym się znajduje baza danych Płatnika udostepnić innym użytkownikom. Na drugim komputerze instaluje się płatnika i podczas uruchomienia wskazuje się istniejącą bazę danych na pierwszym komputerze. Ponieważ baza została udostępniona w sieci to przy podłączaniu na drugim komputerze należy jej szukać w "otoczeniu sieciowym".

#5 2012-05-16 09:29:00

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Witam, mam podobny problem, Są dwa kompy na których jest płatnik i chciałbym żeby dwa kompy na zmianę mogły pracować na jednej bazie. Kiedy rano odpalę bazę na jednym kompie popracuje i zamknę ją wraz z komputerem, odpalę drugi komp i tej bazy już nie mogę odpalić. Wyskakuje mi komunikat że baza została otwarta w innym płatniku i nie mogę na niej pracować. Jest jakaś gdzieś opcja do bazy żeby można było ją otwierać na obu kompach ale nie jednocześnie??

#6 2012-05-16 16:17:19

zuzka
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

a gdzie jest umieszczona baza danych? na serwerze?


"Kiedy rano odpalę bazę na jednym kompie popracuje i zamknę ją wraz z komputerem" - mam rozumieć że zamykasz program płatnik a pózniej kompa?

#7 2012-05-17 09:17:07

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Tak na serwerze, i tak zapisuję baze, i później kompa.
Sytuacja wygląda tak zę rano przychodze na jednego kompa, włączam go, wchodzę na serwer na swoje konto poprzez pulpit zdalny i pracuję w płatniku. po czym koło godziny 16 ja zapisuje baze wychodzę z płatnika i pulpitu zdalnego. o 16.30 przychodzi drugi pracownik włącza swój komp i odpala swoje konto na pulpicie zdalnym i chce wejść do bazy to nie może. (napisane jest coś ze baza została już otwarta przez innego użytkownika i nie można jej użytkować) czy jest jakaś opcja żeby baza mogła być używana przez 2 użytkowników??
Baza jest zapisywana w folderze na serwerze który jest udostępniony.

#8 2012-05-20 00:08:25

Andy
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Wychodzisz z pulpitu zdalnego czy wylogowujesz się z niego? Bo to różnica.

#9 2012-05-21 09:25:50

Arczi
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

w ogóle wyłączam ten drugi komputer.

#10 2012-05-21 13:18:26

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale pracujemy na bazie Acces

#11 2012-05-22 12:05:15

matpa
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Dodaj odpowiednie uprawnienia (dla testu mogą być pełne) do folderu z bazą danych. Wg mnie nie masz uprawnień kasowania plików i po wyjściu zostaje plik blokujący bazę.
Pozdrawiam.

#12 2012-05-22 14:21:18

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Słuchajcie a można by to przedstawić krok po kroku gdzie mam w co wejść??? bardzo bym prosił, zielony jestem w tym temacie:/

#13 2012-05-23 13:28:06

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Do folderu udostępnionego jest full dostęp.

#14 2012-05-23 15:20:15

Arcz
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Już nie aktualne, dodałem opcje pełnej kontroli na ten folder obu użytkownikom i wszystko śmiga=]

#15 2012-12-11 20:59:51

rafmak
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Witam,c
Posiadam płatnika na serwerze w biurze.  Teraz jednak pracuję z domu przez zdalny pulpit co jest bardzo niewygodne. Czy istnieje możliwość zainstalowania platnika na moim komputerze, podpięcia bazy i pracy na programie zainstalowanym na moim komputerze?  ale w taki sposob aby oba komputery mogly pracować na raz, na jednej bazie w ty samym czasie.

#16 2012-12-12 08:30:53

Andy
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Nie podałeś żadnych szczegółów więc jedyne co można napisać to to, że można zrobić to o co pytasz.

#17 2023-03-28 09:24:43

Gość77
Gość

Odp: płatnik na dwoch komputerach

Czy ktoś z tego forum byłby tak dobry i przekazał krok po kroku jak zrobić, by mieć płatnika na drugim komputerze i żeby był podgląd danych równocześnie z osoba korzystającą z komputera głównego.
Ułatwiłoby mi to pracę. Dziękuje i czekam na odpowiedź w tej kwestii ;-)

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.034 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 583.71 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]