Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2011-03-23 13:00:34

Bartek
Gość

sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Witam po raz pierwszy na forum, jak do tej pory wszystkie problemy z płatnikiem udawało mi sie rozwiązywac - ale niestety kiedyś musi być ten pierwszy raz - i własnie sie pojawił.

Otóż do rzeczy - miałem wcześniej bazy w płatniku na sql, później posypał sie komputer (bazy odzyskałem), ale w między czasie założna została nowa baza danych i dalej pracowało sie już na nowej bazie. Starą nazwałem OLD, przeniosłem na nowy serwer, sgl server managment, no i podłączyłem - tak więc z jednego platnika - zmienając bazy danych można było pracować na nowej i podglądać starą baze danych.

Ponieważ pojawił się problem - konieczność zorbienia korekt za okresy zawarte w starej bazie - chciałem przenieśc dane. Wiec przełączyłem sie na stara baze - zrobiłem archiwum, przeniosło dane. Przełączyłem sie na nową baze, chce odtworzyć z archiwum - wskazuje zewnętrzną baze danych (utowrzoną ze starej bazy danych OLD) i .........

"culd not find server serwer\platnik is sys.servers Verify that the correct server name was specified. If necessary, execute the stored procedure sp_addlinkenserver to add the server to sys.servers"

w żaden sposób nie można przejść, ani sql managment (w zarejestrowanych serwerach miałem nazwe starego serwera płatnika jako wyłączony więc usunąłem bo stare tabele podłączone sa już pod nowy) ani nic nie pomaga.

Dodam, że odtwarzanie i archwizowanie w ramach starej bazy danych OLD i archiwum OLD oraz nowej NOWA i archiwum NOWA wszystko śmiga wyśmienicie, nie działa natomiast przy przełączani NOWA - archiwum OLD i odwrotnie. Płatnik i wersje sql były te same od momentu jak sie posypało i musiałem podzielić na OLD i NOWA, wiec zgodność raczej jest.

#2 2011-03-23 14:13:42

Arek Zakrzewski
Pomocnik Płatnika

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Proszę sprawdzić czy poprawnie podawana jest ścieżka do serwera SQL w kreatorze odtwarzania z archiwum.
Komunikat wskazuje, że nie udało się odnaleźć wskazanego serwera SQL. Jeśli serwer pracuje pod inną nazwą obecnie niż poprzednio, to w czasie importu trzeba podać nazwę aktualnie działającego serwera SQL na którym jest archiwum podłączone.

Offline

#3 2011-03-23 14:25:23

Bartek
Gość

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

nazwy są identyczne, co ciekawsze - można podejrzeć płatników, których zarchiwizowałem w zewnętrznej bazie danych - i po zaznaczeniu własciwego do odtworzenia z archiwum, komunikat pojawia się po naciśnięciu przycisku "dalej" w kreatorze płatnika

#4 2011-03-25 09:11:42

Arek Zakrzewski
Pomocnik Płatnika

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Prawdopodobnie rozwiązaniem będzie wykonanie takiej procedury w serwerze SQL:

use master
go
exec sp_dropserver '[old server name]'
exec sp_addserver '[new server name]', 'local'

Jeśli nie bardzo wiesz jak sobie z tym poradzić to zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 246 00 96 i skorzystanie z usługi pomocy zdalnej.

Offline

#5 2011-03-25 15:31:40

bartek
Gość

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

No własnie to nie działa - wywala ze nie ma takiego serwera, najprawdopodobniej baza archiumOLD ma gdzies zapisaną starą nazwę serwera - a nie ma nowej nazwy i stąd to całe zamieszanie bo sie upiera o wstawienie nowej nazwy serwera.

#6 2011-03-26 00:10:28

Bartek
Gość

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Rozwiązany problem - jednym słowem - eksport do archiwum i odtwarzanie to jedna porażka - jestem ciekaw, czy za tak wielkie pieniądze wzięte za tak lichy program ktoś kiedyś odpowie ???..... cóż, a jestem tylko użytkownikiem więc co mają powiedzec informatycy siędzacy w temacie ???

Rozwiązaniem było 'dropniecie' baz archowum z poziomu server managment - restart - uruchomienie płatnika (który zglupiał) - na żywca wskazanie i utworzenie nowej bazy i wtedy poszło, ale nie z takim rezultatem jak oczekiwałem, jednakże poszło.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

#7 2011-04-14 09:04:47

Andy
Gość

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Odtwarzałem niedawno bazę na Windows Server 2008 R2 x64 i nie miałem z tym większych problemów  - użyłem SQL Server Management 2005 Exp. Jedyne co musiałem zmienić to ręcznie poprawić ścieżkę dostępu w opcjach odtwarzanej bazy. Baza była wcześniej archiwizowana z linii poleceń przy pomocy osql.

#8 2018-02-14 08:20:09

Seraf
Gość

Odp: sp_addlinkenserver - archiwum odtwarzanie, brak pomysłów

Notatka dla niekumatych noobków tak jak ja:

Zakładamy że mamy serwer MSSQL o nazwie płatnik. Jeśli nazwa sieciowa komputera była np.: WS10P, a potem ktoś postanowił sobie ją zmienić na np. AS2009, to polecenie o którym mówił Arek Zakrzewski będzie wyglądać tak:

use master
go
exec sp_dropserver 'WS10P\PLATNIK'
exec sp_addserver 'AS2009\PLATNIK', 'local'

Bardzo dziękuję Panu Arkowi i pozdrawiam wszystkich.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.025 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 565.39 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]