Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2011-02-14 11:58:05

rafał
Gość

Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Witam wszystkich,

mam problem, pod Win7 Pro 64 bit instaluję Płatnika 8.01.001, instalacja na upr. Administratora (uruchom jako Administrator), pod koniec instalacji leci mi błąd:

----------------------------------------
Błąd rejestracji automatycznej

Następujące pliki nie zarejestrowały/wyrejestrowały się automatycznie:ib

1. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\DBLoad.dll
Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.

2. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\DBLoadA1.dll
Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.

3. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\DokXML.dll
Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.

4. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\KonwDok.dll
Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.

5. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\PAXML.dll
Wystąpił błąd podczas ładowania biblioteki typu/DLL.

6. C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\NAWSKlient_COM.dll
Błąd dostępu do rejestru OLE.
------------------------

próbowałem ręcznie dorejestrować te biblioteki (również uruchamiając cmd jako Administrator) w lokalizacji C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik\

c:\windows\system32\regsvr32 /u dbload.dll
c:\windows\system32\regsvr32 dbload.dll

przy każdej leci mi komunikat:

------------------------
Moduł dbload.dll został załadowany, ale wywołanie funkcji DllUnregisterServer nie powiodło się i został zwrócony kod błędu 0x80029c4a
------------------------

Zasadniczo Płatnik działa, ale chciałbym mieć pewność, że brak tych bibliotek nie spowoduje szkód. Pomoc Asseco nie umiała rozwiać moich wątpliwości. Sami przyznali, że nie mają 64-bitowego systemu do testów big_smile i, jak to stwierdziła pani z infolinii - "ale kolega ma w domu win 7 64, to sprawdzi".

uprzejmie proszę o jakieś sugestie.

#2 2011-02-16 08:55:28

Arek Zakrzewski
Pomocnik Płatnika

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Ogólnie to przy błędzie rejestracji bibliotek Płatnik będzie działał poprawnie bo odnajduje sobie wymagane przez siebie biblioteki we własnym folderze. Zarejestrowanie bibliotek powoduje w głównej mierze dodanie wpisów o ich lokacji i jeśli program nie znalazłby danej biblioteki we własnym folderze instalacyjnym to odwołałby się do bazy zarejestrowanych i odpytał system gdzie dany dll się znajduje. Jak wiadomo nie są zarejestrowane więc by ich nie znalazł. Tak mniej więcej wygląda to w mocno uproszczonym wyjaśnieniu wink.

Co do samej instalacji Płatnika na W7 x64 to nie mieliśmy z tym żadnych problemów u nas więc problem leży raczej u Ciebie w systemie.

Offline

#3 2011-02-21 14:05:42

rafał
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

ok, dziękuję.

Wprawdzie instalacja przeprowadzona była na "świeżym" systemie, jednak instalowanym z partycji RR, więc dodatkowo zainstalowało się mnóstwo śmieci producenta lapka. Pewnie tu należy szukać winowajcy.

pozdrawiam

#4 2011-07-09 09:13:26

Arry
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Niestety, nie będzie działał poprawnie bez zarejestrowanych .dll-i

Uruchomi się, ale każda operacja na bazie (np. próba optymalizacji) będzie generowała błędy, że Administrator już używa tej bazy danych...

#5 2011-07-10 19:32:37

Arry
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

<ROZWIĄZANIE!>

1) Rozwiązanie problemu z rejestracją DLLi na maszynie 64bitowej (W7, W2008) jest bardzo proste: wystarczy zmienić defaultową ścieżkę instalacji Płatnika z C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Płatnik na C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Platnik

Zamieniwszy (ł) na (l) sprawiamy, że DLLe rejestrują się bez najmniejszych problemów.

2) Drugi problem (próba optymalizacji powoduje wyświetlenie komunikatu, że ktoś już używa bazy danych nawet, jeśli używamy jej tylko my) można rozwiązać wykonując najpierw statystykę bazy danych.

Uruchomienie optymalizacji po zakończeniu statystyki działa OK.

Pozdrawiam,
Arry

#6 2011-07-31 08:25:48

Robert
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Jestem przerażony jak można wypuścić takiego gniota jak  Płatnik do ludzi. Przecież żeby to cudo zainstalować na jakimś innym systemie > windows xp, trzeba robić nieprawdopodobne akrobacje! Ja po instalacji i ręcznej (!!!) rejestracji niezbędnych bibliotek dll na windows 7 (64) mam przy uruchomianiu komunikat "nie udało się uruchomić mechanizmu kontrolnego" Próbowałem ręcznie zarejestrować bibliotekę BazaWeryfikacji_P jednak tam z kolei mam komunikat, że moduł jest niezgodny  z używaną wersja windows. Oczywiście próbowałem odinstalować gniota, ale jak się okazało zainstalował się nie dodając do panelu dodaj/usuń programy. Nie chcę go ręcznie wywalać, bo wiem że nazostawia wpisów w rejestrze, co potem i tak uniemożliwi ponowną instalację.
Ogólna ocena tego bubla to zero bezwzględne

#7 2011-11-13 08:57:59

byrq
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Robert, możesz usunąć ręcznie, ale wygodniej jest zainstalować program ccleaner i za jego pomocą usunąć program a jeżeli nie uda się za jego pomocą to usunąć ręcznie a programem cleaner naprawić rejestry

ja mam inny problem, dlaczego nie mogę używać polskich snaków w programie ? I dlaczego miał bym zmieniać ścieżkę instalacyjną z "Płatnik" na "Platnik" dlaczego do cholery nie czyta polskich znaków TAAAAAKI program ?

jestem użytkownikiem win7 32bit. NIE, wina NIE stoi po stronie "zepsutego systemu" bo system jest przeinstalowany świeży i oryginalny, to jest wina instalatora który nie potrafi sobie zwyczajnie poradzić z systemem operacyjnym i dlatego takie krzaki wyskakują

#8 2012-03-12 10:10:10

Pawel
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Dziekuje "Gosciu" za ciekawe rozwiazania. Mecze sie z instalacja platnika juz od paru dni (Win 7/64).  Mam te same bledy co Ty. Udalo mi sie rozwiazac sprawe fontow: niestety, platnik uzywa archaicznych rozwazan ("code pages").  Powinien byc przerobiony na "unicode", ale dobry program potrzebuje dobrego architekta, a platnik niestety nie byl chyba projektowany, tylko od razu kodowany. Warto zartudnic kogos kto zna sie na software development, aby uniknac przyszlych problemow.

Ciekaw jestem czy beda problemy z karta kryptograficzna?

#9 2012-09-13 12:34:19

Nowy-w-Platniku
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Pawel napisał/a:

Mecze sie z instalacja platnika juz od paru dni (Win 7/64).  Mam te same bledy co Ty. Udalo mi sie rozwiazac sprawe fontow: niestety, platnik uzywa archaicznych rozwazan ("code pages").  Powinien byc przerobiony na "unicode"

Tzn. jak dokładnie rozwiązałeś/aś sprawę fontów. Dzięki wielkie za pomoc.

#10 2012-10-08 11:43:50

Binia
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Witam,
ja mam problem z importowaniem dokumentów do płatnika. Przy imporcie na kroku 5/6 program informuje że wystąpił błąd (i tylko tyle) po czym wylogowuje mnie z systemu. Tak zaczęło się dziać jak zaczęłam prace na Windows 7/64. Zauważyłam również, że tak się dziej jak dodaje nowa osobę do deklaracji (której nie było w poprzednim systemie na którym pracowałam). Niestety żaden informatyk nie może dość do tego co sie dzieje. Może ktoś wie w czym jest rzecz
Dzięki

#11 2012-10-08 17:00:28

zuzka
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

czy płatnik jest zainstalowany w ścieżce z polskimi znakami?

#12 2012-10-09 09:54:47

binia
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

nie! na początku był z polskimi znakami jednak został zmieniony (bo była sugestia, że to może być źródłem problemu|)

#13 2012-10-09 15:55:13

zuzka
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

a w jakim formacie są te importowane pliki? .kdu czy .xml?

#14 2012-10-15 09:30:18

binia
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

W formacie .kdu

#15 2012-10-15 16:30:34

zuzka
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

program płatnik nie wspiera juz od wersji 7 importu plików w formacie .kdu

na win 7 z servis pack 1 import takich plików często powoduje zawieszanie się programów. importuj pliki w formacie .xml.

#16 2012-10-17 10:35:13

Nowy-w-Platniku
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Ja mam cały czas problem w braku czcionek w Płatniku 8.01.001A i Windows 7 Enterprise (ENG).
Ścieżka bez polskich znaków, w Panelu sterowania - języki, kalwiatury - wszystko ustawione na jezyk polski. Ktos miał podobny problem, zna rozwiazanie? Dzieki.

#17 2012-10-21 11:01:41

wbi
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Witam po ostaniej awari servera na jednym stanowisku na którym jes win7pro 64 wystąpił problem z łaczeniem z baza danych płatnika (sql).Uzytkowniczka tego komputera może się logować do płatnika u koleżanek na swoim użytkowniku a u siebie nie! Odinstalowałem więc i na nowo zainstalowałem Płatnika jednak w trakcie połączenia z serwerem(po wczesniejszym przeprowadzeniu całej pocedury)pojawia sie komunikat "serwer sql nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu.Moje pytanie prawdopodobnie jest problem z kluczem( baza była robiona kilka lat temu) czy jest możliwość by sprawdzić czy klucz , który zostawił mi poprzednik jest własciwy?

#18 2012-10-23 11:45:38

jedidia
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Cześć wszystkim, mam podobny problem co Gość z dnia 7.10.2012.
Zainstalowałam Płatnika na Win7Enterprise 64bit, cały komupter ma polską regionalizację (są mozliwości przełączania między klawaiturą EN i DE) a Płatnik wyświetla mi krzaczki. Wczesniej miałam Płatnika na innym komputerze, ten sam system operacyjny i te same parametry, ale wszystko wyświetlało się dobrze. UWAGA: nie importowałam starego Płatnika na nowy komp, to jest bran new instalacja os zera i nowe tworzenie bazy danych.
Szczerze to mi nie przeszkadza ze nagłówki czy instrukcje zawierają krzaczki, ale nie mogę wprowadzać polskich znaków w pola formularzy (np. ą w nazwisku itp.). program widzi tylko "ń" i zamienia je na "n" ale pozostałych w ogóle nie widzi. Jak mam wysyłać poprawne pliki do ZUSu jesli ich program nie pozwala mi na wprowadzanie polskich znaków? Dziś wysyłam takie jak mi dał, czyli bez polskich znaków. Ma ktoś może rozwiązanie? Dzięki z góry.

#19 2013-02-20 15:46:22

Nowy-w-Platniku
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Dla zainteresowanych rozwiązaniem problemu z polskimi znakami pod Win 7 ENG.
W panelu sterowania, ustawienia regionalne i jezykowe, opcja:
Language for non-Unicode programs ma byc ustawiona na Polish (Poland). Myk polega na tym, że to oczywiste i sie to sprawdza, ja też to sprawdzałem i było ok. Okazało sie jednak, że system "nie pamięta tych ustawień"/"nieprawidłowo je zapisał" jak zwał tak zwał i trzeba zmienić jeszcze raz:
1. zmienic na English i restart kompa
2. ponownie Poland i restart kompa
I już koniec, Płatnik działa i ma polskie znaki (być może będzie trzeba zmienić nazwę klucza  w rejestrze z P3atnik na Płatnik).

#20 2017-07-24 13:39:46

krzysztof
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

witam nie mogę zainstalować brakującego pliku bink2w64dll proszę o pomoc chodzi o grę wolfenstein the oder brak właśnie tego pliku

#21 2021-06-14 13:43:45

Gość-2021
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Jest rok 2021, problem z polską literą po 10 latach dalej istnieje. To są po prostu kpiny.

#22 2022-10-11 09:10:43

TgoscP
Gość

Odp: Windows 7 Pro 64 bit - instalacja - błąd bibliotek .dll

Zbliżamy się do końca 2022, a problem nadal istnieje. Na szczęście komentarze powyżej pomogły oraz zmiany w rejestrze i uruchamianie ponownie p2fixa.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.051 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 620.06 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]