Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2007-02-07 09:49:00

sczesak
Gość

MS SQL oraz jej szybkość

Mam problem z bazą SQL 1,5Gb. Działa powoli... bardzo powoli! Robiłem do czasu optymalizacje aż się wkurzyłem i przeniosłem ją na nowy serwer!!!
No i to pojawia się moja rozczarowanie, ponieważ na sprzecie A64 oraz 4Gb Ramu działa niewiele szybciej niż poprzednio!

Ma ktoś jakiś sposób aby to przyspieszyć?

#2 2007-02-07 12:58:47

Miły
Gość

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

A musi być tak wielka? Nie można przeniesć starszych zestawów do bazy archiwum?

#3 2007-02-07 13:26:31

sczesak
Gość

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

No wolałbym utworzyc całkowicie nowa baze  (z tym akurat to nie ma problemu) tylko jak przenieść osoby które są już wprowadzone no bo przecież te osoby musza byc żeby im korekty robić!

#4 2007-02-07 13:32:13

sczesak
Gość

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

W zakladce WSZYSTKIE DOKUMENTY mam  53.000 pozycji... a co dzień przybywa od 1-50. Coś się mnie zdaje, że za rok szlag trafi to wszystko. Dalej się męcze z tym problemem : jak przenieść ludzi z rejestru ubezpieczonych ze starej bazy do nowej?

#5 2007-02-07 15:45:33

Miły
Gość

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

Niestety w programie płatnika nie ma takiej opcji żeby samą kartotekę przenieść, częściowo można sobie to załatwić poprzez import na nowej bazie zestawu zapisanego do pliku kadu ze starej bazy. Ale musiałbyś mieć zapisane do piku zestawy z dokumentami zgłoszeniowymi, co przy tak dużej ilości ubezpieczonych jak u ciebie (sugeruje się wielkością bazy) jest raczej nie możliwe.
Już chyba bezpieczniej wykonać kopię bazy roboczej, utworzyć bazę archiwum i przenieść z bazy roboczej (kopii) do bazy archiwum zestawy z zaznaczoną opcją "usuń zestawy z bazy roboczej" Pozostanie ci
baza robocza gdzie jest wszystko,
baza kopia (ta nowe) gdzie będą tylko ubezpieczeni (kartoteka)
baza archiwum gdzie masz backup zestawów.
Ewentualnie przenoszenie tablic/y pod SQL
, innej opcji nie znam.

I jeszcze taka uwaga pozostawienie w nowej bazie samych ubezpieczonych (kartoteki) nie pozwoli na robienie korekt dokumentów, bo muszą te korekty być na podstawie jakichś dokumentów tworzone, chyba że ktoś to robi ręcznie.

#6 2007-02-07 16:00:03

Miły
Gość

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

Oczywiście robisz to na własne ryzyko, to są tylko moje propozycję.
Dlatego lepiej testować na kopii bazy.

#7 2007-02-16 11:03:51

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: MS SQL oraz jej szybkość

Czy mógłbyś podac więcej szczegółów, jakie operacje są najwolniejsze, któe z nich chciałbyś przyspieszyć?

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.054 sekund, wykonano 10 zapytań - Pamięć użyta: 562.35 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]