Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2007-01-31 19:24:07

Marko
Gość

Będzie format i nowy system. Co przedtem zarchiwizować

Witam.
Komputer od 3 lat z tym samym system. Juz strasznie muli i chyba na dniach bedzie format robiony + nowy system. W związku z tym pytania : co musze zarchiwizowac zeby nowo zainstalowany platnik na nowym systemie ruszył. Mam tu na mysli nie tylko baze danych, bo to wiem. Ale chodzi mi o takie rzeczy jak te wszystkie certyfikaty, te klucze prywatne.. czy to po wgraniu nowego platnika bedzie tak samo dzialac czy bede zmuszony wystepowac o nowe klucze, nowe certyfikaty. Chcialbym tego uniknac i zanim wyczyszcze komputer pozgrywac na CD/dyskietke co trzeba aby potem wszystko nadal dzialało.
Z gory dziękuję za pomoc

#2 2007-01-31 22:49:23

Miły
Gość

Odp: Będzie format i nowy system. Co przedtem zarchiwizować

1. Zarchiwizować bazę to w niej są dokumenty, zestawy, certyfikaty. Co do klucza prywatnego to jest on na dyskietce:)

2. Zarchiwizować pliki .kdu ze starszej wersji Płatnika (o ile takie są)

3. Zarchiwizować pliki z katalogów:
C:\Program Files\PROKOM Software SA\Płatnik 6\PrzesylkiDoZUS
C:\Program Files\PROKOM Software SA\Płatnik 6\PrzesylkizZUS
o ile była robiona wysyłka samodzielna (www/cd) i o ile coś tam jest.

Najważniejsza jest baza!!!

#3 2007-02-16 13:27:54

Marko
Gość

Odp: Będzie format i nowy system. Co przedtem zarchiwizować

No dobrze, a jak zarchizowac ta bazę ? Na zywca kopiu i wklej na nosnik czy poprzez jakąs inną operacje ?

#4 2007-02-16 23:08:53

Miły
Gość

Odp: Będzie format i nowy system. Co przedtem zarchiwizować

Jeśli to access'owa to na 'żywca' tylko przy zamkniętym PP, jeśli będzie przenoszona na płycie CD to na nowym kompie trzeba zdjąć prawa "Tylko do odczytu" z tego pliku.

Jeśli SQL'owa to proponuję zajrzeć do Podręcznika Administratora, jest tam ładnie wszystko opisane.

No i trzeba znać hasło do bazy aby się potem do niej podłączyć.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.035 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 562.06 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]