Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2021-05-17 09:28:51

Marek T.
Gość

Błąd podczas aktualizacji

dzień dobry
W dniu dzisiejszym po uruchomieniu płatnika otrzymałem komunikat iż jest nowa wersja programu i czy ją zaktualizować.
Oczywiści dałem, że tak. Program ściągną najnowszą wersję i zaczą instalację i konwercję bazy danych.
Przy konwersji wystąpił błąd: w tablicy zuszza brak jest pola v_kodzawodu.
Po tym mogę tylko cofnąć lub wyłączyć.
Podczas wcześniejszych aktualizacji był podobny błąd ale znalazłem info, że mogę założyć nowy podmiot w bazie access przed aktualizacją.
Gdy tak zrobilem to wtedy dopiero wykonywałem aktualizację i baza była konwertowana do poprawnej wersji i kolejnym krokiem było już tylko podpięcie dazy sql, która prawidłowo się konwertowała.
Trochę too słabe aby za każdym razem mieć problemy przy każdej aktualizacji mając bazę kilku tysięcy pracowników pracującą w sieci aby kombinować z tworzeniem baz dla nieistniejących firm aby później przełączać się do prawdziwych danych.
Proszę o info czy isnieje prostsza metoda aby ominąć błąd braku pól w bazie danych?
Pozdrawiam
Marek

#2 2021-05-21 14:34:58

Krzysiek
Gość

Odp: Błąd podczas aktualizacji

U mnie dodałem ręcznie to pole do bazy danych SQL.

ALTER TABLE ZUSZZA ADD V_KODZAWODU VARCHAR(6) NULL
GO

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.007 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 511.19 kB (Maksimum: 527.3 kB) ]