Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2021-02-26 11:48:24

motyl1806
Użytkownik

Płatnik- instalacja na nowym komputerze

Witam serdecznie,
Od kilku dni walczę z instalacją programu na nowym komputerze użytkownika jednak bezskutecznie. Program reinstalowałem, uruchamiałem jako administrator, czyściłem rejestr, instalowałem bezpośrednio pod C:/, próbowałem tych kroków również bezpośrednio z konta administratora jednak w dalszym ciągu spotykam się z tymi samymi błędami, wypróbowałem już chyba wszystkie metody proponowane użytkownikom jednak nadal nie przyniosło to efektu.
Przy samej instalacji otrzymuje komunikat w drugiej części procesu o "Nie udało się zainstalować pakietu "C:/Platnik/WTF.x32.exe" (-2147213312). Zainstaluj samodzielnie pakiet lub ponów instalacje programu po restarcie komputera."- obie opcje sprawdzone, instalacja pakietu (plik z folderu docelowego) przebiega wydaje się prawidłowo jednak przy kolejnym uruchomieniu po restarcie sytuacja się powtarza. W dalszej fazie instalacji wyskakuje również problem "Błąd rejestracji obiektow ASSEMBLY COM. "path/ASSECO.ASSEMBLY.COM.REG.bat".
Co ciekawe podczas instalacji błąd odnosi się do pakietu WRF, a już przy uruchomieniu komputera zwraca nam błąd "Nie został poprawnie zainstalowany WRFSL (brak interfejsu). Program Płatnik nie będzie funkcjonował... Zainstaluj samodzielnie pakiet WRFSL lub ponow instalacje", błąd ten poprzedza jeszcze inny komunikat, który pojawia się bezpośrednio przy ładowaniu programu "Błąd podczas NUpdater.DajMetryke: Certyfikat nie znajduje sie na liscie zaufanych certyfikatów (brak na liscie TSL oraz w magazynei zaufanych certyfikatów).

Serdeczna prośba o wsparcie w temacie. Nie mam już absolutnie żadnych pomysłów jak pozbyć się ów błędów.
Dziękuję.

Offline

#2 2021-02-27 08:28:58

Nowak2113
Gość

Odp: Płatnik- instalacja na nowym komputerze

Odinstaluje program Płatnik i sprawdź czy w zainstalowanych programach odinstalowały sie komponenty WRF, WRFSL i WRFKL.
Potem zaloguj się na konto administratora systemu i sprawdz czy sa zainstalowane programy Visual Studio Runtime 2010 i Framework co najmniej w wersji 4.7.
Usuń także katalogi jak zostały po programie w C:\Program Files (x86)\Asseco Poland SA\Platnik i w C:\ProgramData\Asseco Poland SA\Platnik.
Na koncie administratora ( domyślnie wyłączone w systemie ) wykonaj instalację.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.039 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 557.89 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]