Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2020-08-12 09:26:06

Rafał
Gość

Praca na zdalnym pulpicie z dwoma bazami płatnika

Mam następującą sytuację:
Na nowy serwer zaimportowaliśmy dwie bazy programu Płatnik (aktualna wersja) w każdej bazie kilkuset klientów - żeby było ciekawiej czasem ten sam kontrahent w obu - w jednej stare a w drugiej aktualne dane.
Problem polega na tym że pracuje na tym kilka osób i niestety w momencie kiedy jedna zmieni baze na drugą zaczynają się problemy tak z certyfikatami jak i z samymi pomyłkami wynikającymi z tego że ktoś może tego nie zauważyć.
Od razu mówię że przeniesienie z jednej do drugiej bazy za pomocą archiwizatora nie zadziałało właściwie - archiwizator nie przeniósł wszystkiego i kontrahenci są jako niezweryfikowani - więc lipa.
Szukam sposobu na uruchomienie dwóch instancji programu płatnika na jednym serwerze tak aby ustawić pracującym osobom dwa skróty i w zależności od tego z której bazy chcą skorzystać wybiorą sobie skrót.

#2 2022-07-26 14:06:37

Kacper
Gość

Odp: Praca na zdalnym pulpicie z dwoma bazami płatnika

Dzień dobry, czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu kilku baz Płatnika na jednym serwerze?

#3 2022-07-27 01:29:33

Andrzej1
Gość

Odp: Praca na zdalnym pulpicie z dwoma bazami płatnika

Teoretycznie jest to możliwe. Muszą być dwa skróty do uruchamiania dwóch plików bat. W pierwszym pliku ma być 1) usunięcie klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Asseco Poland SA\Płatnik\10.02.002 z danymi bazy pierwszej 2) dodanie tego klucza do rejestru z danymi bazy drugiej. W drugim pliku odwrotnie.

,
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.008 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 516.67 kB (Maksimum: 528.71 kB) ]