Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2019-04-30 10:54:30

Ewa.S
Użytkownik

TLS 1.2 a Płatnik

Mam taki problem.

Po wyłączeniu TLS 1.0 na serwerze Płatnik przestał się łączyć z bazą. TLS 1.0 jest aktualnie na "czarnej liście" w mojej organizacji i zrobienie dla niego wyjątku jest problemem.

Komunikat błędu: [DBNETLIB] [ConnectionOpen(SECDoClientHandshake())] Bład zabezpieczeń ssl.


Na komputerze jest zainstalowany
- SQL Server 2012 Native Client 11.4.7001.0
- .NETFramework 4.7.2

Serwer jest w wersji wyższej niż minimalna wymagana w podanym przez support linku https://support.microsoft.com/en-us/hel … sql-server

Sposób autentyfikacji: logowanie domenowe.

Z MSQL Server Management Studio bez problemu łączę się z bazą.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Offline

#2 2019-07-05 17:14:15

Roman
Gość

Odp: TLS 1.2 a Płatnik

Mam ten sam problem:

- baza Płatnika na serwerze  Windows Server 2012 R2  i MS SQL Express 2014SP3  12.3.6024.0
- Płatnik zainstalowany na  Windows10 nie możne połączyc się z bazą  po wyłączeniu na serwerze protokołu TLS 1.0.

Błąd: [DBNETLIB] [ConnectionOpen(SECDoClientHandshake())] Bład zabezpieczeń ssl.

Z MS SQL Management studio  baza jest dostępna.

Nie znalazłem rozwiazania problemu.

Protokół TLS 1.0 jest uznany za niebezpieczy i najwyższy czas żeby Płatnik został dostosowany do wyższych wersji TLS.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.053 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 554.34 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]