Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-03-30 19:34:07

Fisha
Użytkownik

Wskazana baza jest bazą archiwum

Witam,
Proszę o pomoc w następującej kwestii.
W najnowszym Płatniku na SQL 2008 R2 posiadam jedną bazę płatnika.
Dzisiaj wgrałem starą bazę od poprzedniego biura rachunkowego (bazy dostałem jak plik mdf + log), w płatniku stworzyłem nową bazę o nazwie takiej samej, jak pliki z bazą danych, które otrzymałem od biura rachunkowego. Zatrzymałem SQL'a podmieniłem pliki i wszystko pięknie działa.
Jednak gdy zmienię bazę danych przez menu płatnika dostaję komunikat, że: "wskazana baza jest bazą archiwum i nie może być wybrana jako baza robocza"
Na tym płatniku na żadnej bazie nie ma stworzonego archiwum.
Raz mogę zmienić bazę z głównej na nową i z powrotem, ale gdy chcę to zrobić jeszcze raz to krzyczy błędem jw.
Podejrzewam, że problemem jest to, że obydwie bazy mają ten sam NIP i Regon, a różny identyfikator płatnika.
W Internecie znalazłem, że trzeba zmienić identyfikator bazy z archiwalnej na roboczą w SQL Management Studio - gdzie tego szukać?
Jak zrobić, żeby baza nie robiła się sama, jako archiwum?
Dziękuję za pomoc

Offline

#2 2017-04-02 17:41:57

yorvig
Gość

Odp: Wskazana baza jest bazą archiwum

podłączam się do pytania
mam dokładnie ten sam problem
płatnik mówi "wskazana baza jest bazą archiwum i nie może być wybrana jako baza robocza"
u mnie jest to SQL 2008 R2

#3 2017-04-05 20:38:25

Fisha
Użytkownik

Odp: Wskazana baza jest bazą archiwum

Odpytaj bazę poleceniem select * from dbo.PARAM_KONF i sprawdź jaki masz identyfikator bazy. Prawdopodobnie jest A na początku wartości, co oznacza że baza jest archiwalna.
Trzeba zmienić to na R i wszystko śmiga smile

Offline

#4 2017-08-02 22:48:48

Cony
Gość

Odp: Wskazana baza jest bazą archiwum

Fisha ok tylko jak zmienić to A na R ??

#5 2018-03-08 09:48:14

gosc
Gość

Odp: Wskazana baza jest bazą archiwum

Trochę odkopując temat ... jak zmienić ten identyfikator bazy? Mam ten sam problem sad

#6 2018-06-06 15:39:49

maciej77
Gość

Odp: Wskazana baza jest bazą archiwum

Użyj SQL Server Management Studio - i po prostu edytuj tą wartość w tabeli

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.050 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 562.98 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]