Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2014-06-11 09:47:52

Gimiak
Gość

połączenie płatnika w sieci

Witam,

Jestem początkującym użytkownikiem płatnika i mam pewien problem. Na komputerze, nazwijmy go matce, mam zainstalowanego płatnika z bazą danych Microsoft Access. Działa bez zarzutu. Chciałbym aby drugi komputer, który łączy się po sieci lokalnej również miał dostęp do tej samej bazy danych. Po uruchomieniu instalatora wybieram połączenie z istniejącą bazą danych, wskazuję M Access, a następnie muszę wskazać adres. I tu się pojawia problem, bo nie wiem jaki adres wpisać. Komputer 'matka' ma wpisany na stałe adres ip (statyczny). Gdzie umieścić plik z bazą i jak zlokalizować bazę aby można było korzystać na dwóch komputerach.Oczywiście praca nie będzie się odbywała jednocześnie.

Bęedę wdzięczny za pomoc w tym temacie.

#2 2014-06-11 11:11:15

klimson
Gość

Odp: połączenie płatnika w sieci

Baza MS Access to normalny plik, który musisz udostępnić. Robisz jakiś folder z niedługą ścieżką by łatwiej zapamiętać i znaleźć, włączasz udostępnienie i już. Przykładowo komputer nazywa się MATKA ma adres 192.168.1.5 a udostępniasz folder c:\baza z nazwą bazaplatnik.
Z drugiego kompa łączysz się do \\MATKA\BAZAPLATNIK\xxx.mdb lub \\192.168.1.5\bazaplatnik\xxx.mdb gdzie xxx.mdb to nazwa pliku bazy danych. Potrzebujesz oczywiście hasło do bazy. Z takiej konfiguracji nie da się korzystać sieciowo (jednocześnie). Jeśli chcesz współdzielić bazę płatnika zainstaluj SQL.

#3 2023-01-11 10:52:50

irnet
Gość

Odp: połączenie płatnika w sieci

istalacja w sieci

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.051 sekund, wykonano 10 zapytań - Pamięć użyta: 558.03 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]