Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2014-01-08 21:27:09

moobek
Gość

RCA - brak zdrowotnego

W P9 podczas wypełniania RCA dla zleceniobiorcy w zakładce 2, blok III. C wpisuję podstawę wymiaru składki i klikam wylicz, jednak program nie wylicza kwoty składki na ubezpieczenie, nadmienie, że nie występują żadne monity o błedach w programie, metryczki sa najnowsze, itp itd, co moze byc powodem takiej sytuacji? czy ktoś mial taki problem i go rozwiązał? proszę o pomoc.

#2 2014-01-09 13:14:57

Ewa
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Mam ten sam problem - nie potrafię sobie z tym poradzić, czy ktoś może pomóc w w/w sprawie ?

#3 2014-01-13 11:45:35

Szymon
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Jak mi podpowiedziano ta funkcja potrzebuje optymalizacji, ale działa. Należy ustawić się na składce kliknąć u góry Usuń składki, następnie Wylicz i jest OK.
Pozdrawiam

#4 2014-01-14 11:07:39

Ewa
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Dziękuję, mam nadzieję, że Płatnik w lutym zadziała poprawnie. Póki co wróciłam do starej wersji

#5 2014-01-15 23:25:18

marzena
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Szymon napisał/a:

Jak mi podpowiedziano ta funkcja potrzebuje optymalizacji, ale działa. Należy ustawić się na składce kliknąć u góry Usuń składki, następnie Wylicz i jest OK.
Pozdrawiam

Ja wpisałam najpierw wszystkie podstawy wymiaru (łącznie ze zdrowotnym) i dopiero kliknęłam wylicz. Wyliczyło  smile

#6 2014-01-16 11:42:32

Magda
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Witam,

Mam ten sam problem, mało tego, wprowadzam specjalnie "błędne" składki a ten po weryfikacji: brak błędów:)!! Super! a żeby było jeszcze śmieszniej zupełnie jest niekompatybilny z Optimą. W ogóle nie wprowadza mi RSA po kodzie 121, 111:)  Dziś 16.01.14:) mam nadzieję, że ZUS mi wybaczy moje opóźnienie:) A żeby jeszcze dorzucić do pieca: DRA zupełnie w cały świat przeliczony:) więc drodzy Kadrowcy: pozostaje nam ręczna manufaktura:)))
Pozdrawiam:)

#7 2014-01-19 21:21:56

LK
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Witam.
Wydaje mi się że program działa poprawnie w tym zakresie. Składkę na ubezpieczenie zdrowotne można pomniejszać w niektórych przypadkach i program MUSI pozwolić podać ręcznie niższą niż wyliczona składkę na ub. zdrowotne (np. 0) dlatego nie wyrzuca błędu. Natomiast jeśli ręcznie wpiszesz zawyżoną składkę program sam ją pomiejszy na prawidłową po kliknięciu wylicz.

Trzeba uważać na to czy nie robimy wylicz gdy nie mamy jeszcze wprowadzonej podstawy na ub zdrowotne (wtedy program wrzuca nam 0 w pozycji składka). Potem wprowadzamy podstawę na zdrowotne,  klikamy wylicz i dalej zostaje 0 z powodu j.w.

Pozdrawiam.

#8 2014-02-06 20:46:03

psycho
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

U mnie niestety nie wylicza. Tzn wylicza poprawnie sumę składki ubezpieczenia zdrowotnego w pozycji III.C.04, ale nie dodaje jej do łącznej kwoty składek (III.B.28) i pod pozycją III.B.10 cały czas konsekwentnie wstawia 0,00  >:( (nawet jeżeli wstawię tam właściwą kwotę, to i tak ją skasuje). No ja pier...., a już za chwilę termin składania deklaracji.

#9 2014-02-07 14:43:13

sps
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Wstaw podstawy (wszystkie - nie pomijaj zdrowotnej, która jest na kolejnej zakładce) i dopiero wtedy wylicz składki.

#10 2014-02-07 15:01:37

psycho
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Robiłem tak ;(.
Oprócz tego zaktualizowałem metrykę do wersji 5.1.1.32, DRA wypełnione poprawnie, ale składki dalej nie nalicza.

#11 2015-07-02 12:03:06

ok
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

j..ny zus

#12 2019-02-05 18:03:09

EKr
Gość

Odp: RCA - brak zdrowotnego

Nowy PŁATNIK ! Obowiązkowo zrobic > aktualizuj dane platnika (nie z dysku - zakladka >  Administracja)
RCA - Wprowadzic podstawy 3x - dac wylicz ; z wyliczonych obliczyc podstawe zdrowotnego - wstawic ( w nastepnej zakladce ) - teraz dac > USUN SKLADKI i WYLICZ (sprawdzic wszyskie podstawy) !!
RZA - Wstawic podstawe - wyliczyc recznie zdrowotne i wstawic  - zapisz ; lub wstawic wieksza od wyliczonej - dac wylicz , program OBNIZY ja do prawidlowej !
DRA - Najpierw wstawic wyliczone wczesniej FGŚP i FP - dac sumuj ; teraz dopiero WYLICZ ( jezeli to byla kopia to wczesniej > usyn skladki !

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.045 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 574.56 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]