Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2018-05-30 20:21:25

Jacekone
Użytkownik

Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

Witam, jestem nowym użytkownikiem ale od dłuższego czasu szukam i szukam a tutaj nigdzie nie ma informacji nawet google nic nie piszę. Aplikacja płatnik po zainstalowaniu i połączeniu z bazą danych na sql serwerze 2017 express działa bez problemowo jednak ma mały mankament utrudniający pracę  chodzi o drukarkę do dokumentów. Problem wygląda następująco drukarka podłączona do serwera jako lokalna działa i jest możliwość wydrukowania na niej dokumentów a w przypadku drukarki zdalnej czyli podłączonej przez zdalny pulpit to płatnik nie jest w stanie jej zobaczyć rozwiązał ktoś może ten mankament błąd problem ?? przy innych programach drukarka działa poprawnie jak jest podłączona zdalnie z komputera łączącego się z RDP.

Offline

#2 2018-10-04 18:59:34

mzoltko
Gość

Odp: Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

Miałem ten sam problem z płatnikiem działającym na serwerze terminali. Nie miałem tam żadnej drukarki lokalnej, Płatnik mimo że widział drukarki zdalne to przy drukowaniu nie było ich i jeszcze walił błędem że w systemie nie ma drukarki domyślnej. Wystarczyło dodać wirtualną drukarkę lokalną na serwerze(nawet niech to będzie XPS printer), lokalnie ustanowić ją jako domyślną i nagle wszystko zaczęło działać. Widzi tę drukarkę lokalną + zdalne. Jest to ewidentny błąd w programie.

#3 2019-02-05 12:19:49

Grzegorz
Gość

Odp: Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

czy ktoś próbował uruchomić terminal server z płatnikiem, aby server potrafił zaczytać podłączony czytnik na komputerze użytkownika?
mam server w2k12 r2

Wprowadź wiadomość i wyślij
Czy jesteś człowiekiem?

Niestety musimy zabezpieczyć forum przed zaśmiecaniem przez roboty reklamowe.

Stopka

Forum oparte na FluxBB