Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-05-22 18:18:43

Marek
Gość

Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Witam
Dzisiaj zaktualizował mi się płatnik do najnowszej wersji, jednak podczas pobierania najnowszej metryki 104, Kasperski Antivirus znalazł niby wirusa i podczas aktualizacji usunął jednego dll'a. Uruchomiłem program ponownie po zdezaktywowaniu Kasperskiego i teraz przy próbie aktualizacji komponentów i słowników stoi na 0% i nic się nie dzieje. Jak wybiorę aktualizacje z dysku to po wskazaniu lokalizacji pliku xml tez stoi na 0%. Jak z tego wybrnąć?

#2 2017-05-23 19:32:03

Nowy
Gość

Odp: Problem z aktualizacja komponentów i słowników programu

Dzisiaj niestety spotkały mnie te same przykrości co większość użytkowników Płatnika - telefon od księgowej... Nie działa ratuj!

Problem polega na tym ,że Kaspersky i inne programy antywirusowe przy próbie aktualizacji komponentów wykrywa aktualizacje jako działanie niepożądane (cechy trojana) i usuwa plik SharpZipLib4.dll) po czym zaczynają się problemy...

Po 3 godzinach kombinowania zadziałał i mnie (serwer + dwa stanowiska klienckie) taki sposób :
- wyłączenie programów antywirusowych na czas działania w Płatniku (mozli dodanie wyjątków w programach antywirusowych ale u mnie w na każdym Kaspersky pokazywał inne opcje itd. - na razie odpuściłem)
- wyszukanie w na dysku C:/ pliku SharpZipLib4.dll i przekopiowanie go do głównego folderu programu Płatnik
np C:/ Pliki programów (x86) / Asseco Poland SA / Platnik /

i możecie działać smile

Oczywiści trzeba w Płatniku wskazać plik certyfikatu kwalifikowanego i sprawdzić wersje metryczek jak podają na stronie ZUSu
nie mogę podać linku bo akurat strona ZUSu się wysypała smile

#3 2017-05-23 19:35:32

Nowy
Gość

Aha!
Jak byście nie znaleźli tego pliku, to jest on w paczce PakietAktualizacjiP2_XI_104 do pobrania ze strony ZUSu chyba...

#4 2017-05-24 15:47:28

eJan
Gość

Jeśli problemem jest Kaspersky, to należy dodać bibliotekę SharpZipLib4.dll do wykluczeń kontroli plików:

Kaspersky -> Ustawienia -> Dodatkowe -> Zagrożenia i wykluczenia -> Zarządzaj wykluczeniami -> Dodaj:   
  C:\Program Files (x86)\Platnik\SharpZipLib4.dll   (ścieżka do pliku może być oczywiście inna)

Skasowany przez Kasperskiego plik SharpZipLib4.dll można wydobyć z metryki ver. 104, którą można pobrać tutaj:

http://www.zus.pl/firmy/program-platnik/pobierz

#5 2017-05-25 12:26:07

Gosia
Gość

Programy antywirusowe mają zakładki z plikami w kwarantannie. Można tam poszukać "zarażonego" pliku i wydobyć oraz zaznaczyć wykluczenie. U mnie zadziałało.

#6 2017-05-25 12:26:59

PortR
Gość

Witam

Dzisiaj doświadczyłem tego samego problemu co w/w tylko tyle że zamiast Kasperskiego używamy Avasta. Tylko że teraz nawet nie mogę zainstalować na nowo płatnika gdyż wyskakuje mi  komunikaty :

w pliku C:/Program Files(x86)/ Asseco Poland SA/Płatnik/Aktualizacja.dll wystąpił następujący błąd.

Odmowa dostępu
(0x5)

Jak sobie z tym poradzić ?

#7 2017-05-25 12:57:16

PortR
Gość

Ok

z w/w problemem sobie poradziłem. Płatnik zainstalowany ale podczas uruchomiania wyskakuje komunikat :  Nupdater_com nie został poprawnie zainstalowany. Mam Windows 10 jak poprawnie zainstalować, dodam że reinstalka nie przyniosła efektu.

#8 2017-05-25 17:56:08

PiotrNT
Gość

mam podobne problemy co powyżej. Tylko przeinstalowałem płatnika i mam metryczkę 50. I teraz nie chce się pobrać żadna aktualizacja. Wychodzi błąd pobierania. Ściągnąłem metryczkę 103 ale po wybraniu aktualizacji ręcznej wychodzi błąd. Nie pokazuje się katalog to wskazania i zainstalowania. A nie ma nigdzie informacji, w którym katalogu szuka plików.
Może ktoś może coś pomóc?

#9 2017-05-26 18:14:19

rr
Gość

mam tak samo - avast - i nic nie pomaga. Może ktoś sobie z tym poradził?

#10 2017-05-27 19:49:28

DM
Gość

Zmienicie antywirusa na Eset...

#11 2017-05-28 10:39:07

Nowy
Gość

Do osób mających problem z teinstalacja Platnika -
Sprzęcie zainstalować go albo uaktualnić w włączając komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci.
Co do Avasta to niestety nawet w wersji płatnej jest "nadwrażliwy" i nie jest dobrym wyborem jako antywirus. Po za tym mocno obciąża komputer...

#12 2017-05-28 10:42:37

Nowy
Gość

Przepraszam za powyższe błędy, pisałem z telefonu...
Miało być - reinstalacja i spróbujcie (wstawić w odpowiednie miejsca)

#13 2017-06-05 19:13:34

Sliwek
Gość

U mnie wyłączenie Avasta pomogło

Wprowadź wiadomość i wyślij
Czy jesteś człowiekiem?

Niestety musimy zabezpieczyć forum przed zaśmiecaniem przez roboty reklamowe.

Stopka

Forum oparte na FluxBB