Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-11-04 16:27:40

Tomasz
Gość

Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Witam

Nigdy nie miałem problemu z przeniesieniem bazy aż kupiłem Windowsa 8.
Na obu komputerach jest wersja Płatnik 8.01.001A.
Przegrywam plik *.mdb z windows XP do Windowsa 8 i odremontowuje bazę.
Wyskakuje błąd :
Aparat bazy danych Microsoft Jet zatrzymał proces, ponieważ inny użytkownik próbuje jednocześnie zmienić te same dane.

Próba przez (Administracja -> Ustawienia archiwum) i później na drugim komputerze Rejestr płatników -> Odtwórz z archiwum -> z zewnętrznej bazy danych nic nie pomaga.

Kilka razy zdarzyło się że Płatnik załapał bazę ale wystarczyło dać w narzędziach optymalizuj bazę danych aby pojawił się błąd i baza przestaje działać.
Nie ma takiej opcji że baza jest uszkodzona ponieważ na windowsie Xp cały czas działa można wysyłać przesyłki do ZUS i optymalizacja bazy przechodzi pomyślnie.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

#2 2012-11-04 19:48:25

DarekD
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

...odremontowuje bazę.

Co to znaczy po polsku?

...Próba przez (Administracja -> Ustawienia archiwum) i później na drugim komputerze Rejestr płatników -> Odtwórz z archiwum -> z zewnętrznej bazy danych nic nie pomaga.

A czemu to tak robisz? Próbowałeś skopiować plik *.mdb z Win Xp do Win 8 i podpiąć tą bazę do Płatnika?

#3 2012-11-04 19:59:39

DarekD
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Czy bazę po otwarciu na Win8 z tym błędem możesz otworzyć później na Win Xp?

Masz Access'a?

#4 2013-01-26 23:28:33

Arek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Zamierzam uaktualnić wersję systemu Windows XP do systemu Windows 8 chciałbym się dowiedzieć czy po aktualizacji płatnik i cryptocard będą działać prawidłowo?

#5 2013-01-26 23:28:55

Arek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Zamierzam uaktualnić wersję systemu Windows XP do systemu Windows 8 chciałbym się dowiedzieć czy po aktualizacji płatnik i cryptocard będą działać prawidłowo?

#6 2013-01-26 23:29:37

Arek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Zamierzam uaktualnić wersję systemu Windows XP do systemu Windows 8 chciałbym się dowiedzieć czy po aktualizacji płatnik i cryptocard będą działać prawidłowo?

#7 2013-01-27 14:06:09

Andy
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Nie wiem czy po aktualizacji ale po czystej instalacji zarówno czytnik jak i Płatnik działają w Win8 bez problemów.

#8 2013-01-27 14:06:27

Andy
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Nie wiem czy po aktualizacji ale po czystej instalacji zarówno czytnik jak i Płatnik działają w Win8 bez problemów.

#9 2013-01-27 23:46:19

Arek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Ta informacja się przyda, ale na wszelki wypadek myślę, że powinienem skopiować ważne pliki, żeby w razie czego zainstalować od nowa program i bazę danych wgrać do nowo zainstalowanego płatnika. Niestety nie "przenosiłem"  nigdy płatnika na inny komputer, dlatego prosiłbym uprzejmie by ktoś podpowiedział mi jakie pliki są bardzo ważne, które muszę skopiować lub wrzucił link gdzie taka operacja jest wnikliwie wyjaśniona. Co należy przerzucić na nowy program aby efekt był jakbym przeniósł płatnika na inne urządzenie. Czy to są tylko pliki *.mdb czy są jeszcze inne ważne, których jeśli nie przekopiuję to je stracę oraz gdzie te pliki znajdę. Dodam że w moim przypadku mam system 32 bitowy i niestety uaktualnienie systemu jest mozliwe tylko do wersji 32 bitowej i z tego co wiem to uaktualnienie zachowuje pliki i zainstalowane aplikacje, ale z tego powodu że nigdy wcześniej tego nie robiłem, nie jestem w stanie przewidzieć efektów.

#10 2013-01-27 23:46:23

Arek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Ta informacja się przyda, ale na wszelki wypadek myślę, że powinienem skopiować ważne pliki, żeby w razie czego zainstalować od nowa program i bazę danych wgrać do nowo zainstalowanego płatnika. Niestety nie "przenosiłem"  nigdy płatnika na inny komputer, dlatego prosiłbym uprzejmie by ktoś podpowiedział mi jakie pliki są bardzo ważne, które muszę skopiować lub wrzucił link gdzie taka operacja jest wnikliwie wyjaśniona. Co należy przerzucić na nowy program aby efekt był jakbym przeniósł płatnika na inne urządzenie. Czy to są tylko pliki *.mdb czy są jeszcze inne ważne, których jeśli nie przekopiuję to je stracę oraz gdzie te pliki znajdę. Dodam że w moim przypadku mam system 32 bitowy i niestety uaktualnienie systemu jest mozliwe tylko do wersji 32 bitowej i z tego co wiem to uaktualnienie zachowuje pliki i zainstalowane aplikacje, ale z tego powodu że nigdy wcześniej tego nie robiłem, nie jestem w stanie przewidzieć efektów.

#11 2013-01-28 19:58:34

zuzka
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

wystarczy skopiować pliki .mbd tam są wszystkie dane. oczywiście trzeba znać do nich hasło żeby się później połączyć

#12 2013-02-15 10:50:15

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Ja przeniosłem z XP na Windows 8 kopiując i łaczac sie z bazą danych. Wszystko niby dzialało. Niestety następne uruchomienie powodowalo wlaśnie to, że płatnik nie mógł sie połączyć z bazą i żądal hasla po podaniu hasła stwierdza, że inny użytkownik własnie ja używa i wylacza się. Ponowne zainstalowanie płatnika z tą sama nie ruszona bazą daje to samo. Pierwszy raz jest OK a nastepny raz hasło i wyłaczenie programu. Aby tego cuda używać należy go każdorazowo przed zalogowaniem instalować od nowa.

#13 2013-02-15 10:50:50

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Ja przeniosłem z XP na Windows 8 kopiując i łaczac sie z bazą danych. Wszystko niby dzialało. Niestety następne uruchomienie powodowalo wlaśnie to, że płatnik nie mógł sie połączyć z bazą i żądal hasla po podaniu hasła stwierdza, że inny użytkownik własnie ja używa i wylacza się. Ponowne zainstalowanie płatnika z tą sama nie ruszona bazą daje to samo. Pierwszy raz jest OK a nastepny raz hasło i wyłaczenie programu. Aby tego cuda używać należy go każdorazowo przed zalogowaniem instalować od nowa.

#14 2013-02-15 10:51:18

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Ja przeniosłem z XP na Windows 8 kopiując i łaczac sie z bazą danych. Wszystko niby dzialało. Niestety następne uruchomienie powodowalo wlaśnie to, że płatnik nie mógł sie połączyć z bazą i żądal hasla po podaniu hasła stwierdza, że inny użytkownik własnie ja używa i wylacza się. Ponowne zainstalowanie płatnika z tą sama nie ruszona bazą daje to samo. Pierwszy raz jest OK a nastepny raz hasło i wyłaczenie programu. Aby tego cuda używać należy go każdorazowo przed zalogowaniem instalować od nowa.

#15 2013-02-15 11:47:22

zuzka
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

wystarczy raz zainstalowac program nie używając polskich znaków w śieżce instalacyjnej i bazy danych nie umieszczać głęboko w katalogu instalacjyjnym programu.

I po kłopocie....

#16 2013-02-21 23:10:07

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Mam to samo. Mozna sobie skopiowac bazę z XP. Na XP baza caly czas dziala a na 8 mozna się zalogować tylko zaraz po polaczeniu z bazą . Drugi raz się nie da bo pojawia się komunikat  ż baza jest używana. Jeżeli jeszcze raz skopiuję bazę z XP to działa pierwszy raz znowu działa drugi już nie

#17 2013-02-23 02:23:41

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Winny był najprawdopodobnie Kasperski. Przy instalacji chyba musi być wyłączony. Niestety przez próby zainstalowania płatnika w katalogu głównym c: nie moge w nim teraz nic zapisać ponieważ upoważniłem tylko siebie do zapisu w tym katalogu a Kasperski pewnie to przerabiał na niewiadomo co. Mogę natomiast wstawić nowy folder i zapisać coś w tym folderze. Przejałem C na własność i nadałem sobie wszystkie uprawnienia i nic nie pomaga. Może ktoś ma jakiś pomysł na przywrócenie pełnej funkcjonalności dysku c:.
Przepraszam za powielanie wiadomości. Pozostawiłem otwarta zakładkę w przeglądarce. Nie wiem dlaczego nie chciała sie aktualizować. Dopiero kiedy otworzyłem strone od nowa zobaczyłem moje posty.

#18 2013-02-23 02:23:48

Wojtek
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Winny był najprawdopodobnie Kasperski. Przy instalacji chyba musi być wyłączony. Niestety przez próby zainstalowania płatnika w katalogu głównym c: nie moge w nim teraz nic zapisać ponieważ upoważniłem tylko siebie do zapisu w tym katalogu a Kasperski pewnie to przerabiał na niewiadomo co. Mogę natomiast wstawić nowy folder i zapisać coś w tym folderze. Przejałem C na własność i nadałem sobie wszystkie uprawnienia i nic nie pomaga. Może ktoś ma jakiś pomysł na przywrócenie pełnej funkcjonalności dysku c:.
Przepraszam za powielanie wiadomości. Pozostawiłem otwarta zakładkę w przeglądarce. Nie wiem dlaczego nie chciała sie aktualizować. Dopiero kiedy otworzyłem strone od nowa zobaczyłem moje posty.

#19 2013-03-27 21:45:20

Monika
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Witam. Ja też mam program z Płatnikiem. Otóż program został przeniesiony na komputer z Windowsem 8 i nie mam możliwości wysyłki do zusu. Na początku wyskakiwał mi taki błąd " ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe", a teraz próbuję i ciągle pokazuje to "wystąpił błąd w bibliotece WinInet (numer 2)". Ktoś ma jakieś pomysły???

#20 2013-03-27 21:45:33

Monika
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Witam. Ja też mam program z Płatnikiem. Otóż program został przeniesiony na komputer z Windowsem 8 i nie mam możliwości wysyłki do zusu. Na początku wyskakiwał mi taki błąd " ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe", a teraz próbuję i ciągle pokazuje to "wystąpił błąd w bibliotece WinInet (numer 2)". Ktoś ma jakieś pomysły???

#21 2013-04-02 12:30:40

zuzka
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

WININET 2 - przeglądarka Internet Explorer jest w trybie offline, trzeba odznaczyć w menu plik opcję pracuj w trybie offilne.

#22 2013-04-02 14:28:48

dorota
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

tez mialam problem z zaistalowaniem bazy w nowym komputerze z Windows 8  - sposob ktory doradzila mi Pani na infolinii i poszlo  - przynajmniej na razie ( jeszcze nie probowalam wysylac dokumentow do ZUS).  problem byl taki ze  nie chcial mi odczytac bazy ( "blokowana przez innego uzytkownika"), trzeba skopiowac stara baze na  zewnetrzna pamiec (pen drive), wskazac ta baze na pen drive jako lokalizacje istniejacej bazy danych i pozniej jak juz ja zobaczy wykonac migracje  bazy ( juz z platnika:  Administracja - ustawienia baz danych-baza - migracja baz danych). Mam nadzieje ze dalej tez bedzie dzialac.

#23 2013-05-10 12:34:03

msz
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

dzwoniłem właśnie do ZUS i powiedzieli mi że nowa wersja płatnika która będzie bezproblemowo działać z Win8 ukaże się w drugiej połowie roku.....

#24 2013-08-21 11:42:05

Grażyna
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Przy imporcie bazy danych z WinXP na Win8 (64 bit) należy pamiętać o tym, aby:
1. lokalizacja Płatnika, jak i sama baza były pozbawione polskich znaków,
2. uruchamiać program jako administrator (należy prawym przyciskiem myszy kliknąć na Płatnika i wybrać opcję "Uruchom jako administrator").

#25 2013-08-21 15:58:02

Marlena
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Podpisuje cię pod wpisem Grażyny i od siebie dodam:
3. Umieścić bazę płytko (polecam inny dysk niż systemowy)
4. Dodać płatnik do wyjątków zapory Windows - dokładnie P2.exe(plik wykonywalny Płatnika)-jeżeli była nowa instalacja programu

#26 2013-09-15 20:55:52

Beata
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Zróbcie tak jak napisała Grażyna. najpierw połaczcie się z bazą danych zewnętrzna np na pen drive, a potem otwórzcie płatnika jako administrator (pod prawym przyciskiem) i zmieńcie bazę danych - już wgraną na twardy dysk. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wpisy... Uratowały mi życie, bo byłam przerażona , że nie wiem co mam z tym zrobić, a właśnie przeszłam z win Xp na "ósemkę"

#27 2016-04-06 13:40:15

Kina208
Gość

Odp: Przeniesienie bazy *.mdb z Windows Xp 32bit do Windows 8 64bit

Hej. bardzo dziękuję za te cenne informacje. Naprawdę mi pomogliście. Zmieniałam komputer i bazę miałam stworzoną na poprzednim przez XP, na nowym mam "7" i problem była taki, że zrobiłam nowego Płatnika, a kiedy wyłączyłam komputer to na następny raz nie chciał się uruchomić Płatnik. Kilkakrotnie go odinstalowałam i zainstalowałam ponownie i nic nie pomagało. sad A dzięki temu co tu przeczytałam, zrobiłam wg instrukcji i wszystko działa. Jeszcze raz dziękuję. <3

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.028 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 623.54 kB (Maksimum: 1.22 MB) ]