Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-09-12 12:37:58

Malwa
Gość

Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Po odzyskaniu bazy danych z ZUS jakos bazy acess,zrobilam migracje do SQL ,komputer z bazą danych laczy sie bez problemu ,ale nie mogą podłączyć się koncówki , przy baze acess nie było problemu . Czy ktoś ma jakiś pomysł ????

#2 2012-09-15 06:53:02

Andy
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Widocznie jest źle skonfigurowany dostęp do bazy SQL na tej końcówce.

#3 2012-09-17 05:53:23

malwa
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

W jakim sensie na końcówce ??? Nie widzi instancji a wiem ze ona jest ,myslałam bardziej ze nie umiem czegoś ustawic w SQL ,pierwszy raz mi sie taki problem przydarzył ,wcześniej nei miałam takich problemów przy próbie połaczeni z bazą sad(

#4 2012-09-17 15:08:19

Andy
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

A po wyłączeniu firewalla? Albo czy po samym IP można wejść?

#5 2013-09-07 09:52:08

k@di
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

właśnie znalazłem ten wątek i chciałbym się podzielić ze swoim problemem.
SQL Serwer 2005 uruchomiony jest na serwerze. Na serwerze również zainstalowałem płatnika aby sprawdzić połączenie. Działa. 
Po wyświetleniu w płatniku ustawień bazy danych na serwerze:
Typ bazy danych: MS SQL Server
Nazwa serwera: SERWER\PLATNIK2005
nazwa bazy danych: plat2008
typ autoryzacji: autoryzacja sys.Windows.
i wszystko działa poprawnie ale tylko na serwerze
jak chcę podłączyć bazę danych na końcówce to podczas wskazywania serwera SQL widnieje tylko nazwa SERWER a nie jak to jest na serwerze SERWER\PLATNIK2005

#6 2013-09-07 14:36:55

Andy
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Nic nie napisałeś o serwerze więc trudno cokolwiek poradzić.

#7 2013-09-08 13:37:22

k@di
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

na serwerze tj na komputerze (nazwa tego komputera w sieci SERWER) gdzie jest zainstalowany SQL Serwer 2005 program Płatnik uruchamia się poprawnie i podczas wyszukania bazy SQL do podłączenia wyszukuje dwie nazwy serwera SQL 1. "SERWER" 2. "SERWER\platnik2013"
Instalując Płatnika na serwerze z serwerem SQL nadałem nazwę serwera SQL jako platnik2013.
a na końcówkach podczas podłączania bazy SQL wyszukuje tylko nazwę serwera SQL "SERWER" i kiedy wpisuję nazwę bazy, autoryzację to wyskakuje informacja o nie znalezieniu serwera SQL.
Serwerem w sieci jest zwykły komputer na Windows XP.

#8 2013-09-09 14:09:47

DarekD
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

k@di napisał/a:

a na końcówkach podczas podłączania bazy SQL wyszukuje tylko nazwę serwera SQL "SERWER" i kiedy wpisuję nazwę bazy,.

Bo nazwa na końcówce musi byś podana prawidłowo. Cała nazwa to nazwa komputera (SERWER) i nazwa serwera BD (płatnik2013) czyli trzeba podać HPSERWER\Płatnik2013 bo to jest poprawne wskazanie serwera

#9 2013-09-09 15:04:04

k@di
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

ale ja to wszystko rozumiem. Tylko, że wprowadzając całą ścieżkę z palca tj: SERWER\platnik2013 i po wprowadzeniu nazwy bazy przy autoryzacji Windows to podaje komunikat Serwer SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu.
Problem tkwi raczej w tym, że przechodząc do wyboru serwera SQL w płatniku podczas rozwijania listy "Nazwa serwera SQL"
na komputerze głównym gdzie zainstalowany jest serwer SQL pokazuje tak:

http://www.adriano2.republika.pl/kopie/serwer.JPG

a na końcówce w liście wyboru pokazuje się tylko tak:

http://www.adriano2.republika.pl/kopie/koncowka.jpg

#10 2013-09-09 19:59:02

DarekD
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

k@di napisał/a:

Serwer SQL nie istnieje lub odmówiono do niego dostępu.

Przyczyny są dwie:
1. nie jest otwarty w firewall'u Windowsa port 1433 na serwerze i połaczenia z innych maszyn są odrzucane. Trzeba ustawić odpowiednią regułe w Firewall'u
2. serwer jest skonfigurowany tak, że nie przyjmuje połączeń zewnętrznych - remote request. Trzeba dopuścić połączenia zdalne - we właściwościach serwera - Allow remote connections.

#11 2013-09-11 16:15:48

k@di
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Bardzo trafne uwagi. Dziękuję za pomoc.

#12 2013-09-18 12:34:48

mareko
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Chciałem dzisiaj podpiąć nową stację z win7 prof do bazy płatnika na sql2005 i mam problem:
Serwer nie istnieje lub user i pass zły.
Serwer istnieje - pracują na nim inne stacje robocze z win7
Hasło i user na 100% poprawne.
Instacja SQL chodzi na xp prof. Zacząłem szukać rozwiązań.
Allow remote connections:
http://support.microsoft.com/kb/914277#method1
Najciekawsze jest to, że w Surface Area Configuration for Services and Connections nie ma tej instancji. Widzę 2 inne (datev).  W SQL server manager w trayu widzę wszystkie 3 instancje (2x datev i upragniony płatnik).
Ogólnie win7 (nowe stacje robocze) bardzo wolno łączą się z tym SQL.
Jakieś sugestie?

#13 2013-09-20 07:34:15

mareko
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Odpowiem sam sobie - nie wiem skąd to się brało, przerzuciłem na nowy serwer (z XP prof na Win2008 serv) i tam wpuszcza wszystkie stacje.

#14 2016-03-16 09:08:46

woytass
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Hej!
Dzięki wszystkim z podpowiedz :)
Dodatkowo może się komuś jeszcze przydać to:
http://pomocnikplatnika.pl/forum-platni … 6628#p6628

#15 2016-10-11 21:59:57

b2fox
Gość

Odp: Serwer SQl nie istnieje lub odmowa dostepu

Witam,
Dzisiaj pojawiła mi się podobna sytuacja z "SQL nie istnieje lub odmowa dostępu", Baza płatnika na SQL Serwer 2005 zainstalowana na WS 2008R2, stacje robocze (końcówki) na Win7Pro. Jeszcze kilka dni temu wszystko działało poprawnie i klienci mogli uruchomić płatnika z dostępem do bazy danych na serwerze. Na serwerze WS 2008R2 ustawione reguły firewall dla SQL Serwer kierunek wejście.
Rozwiązanie w moim przypadku: By uruchomić możliwość podłączenia się do bazy danych dla końcówek na Win7Pro pomogło ustawienie reguły Inbound dla aplikacji płatnika (plik P2.exe) na akcja -> zezwalaj na połączenie.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.056 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 583.52 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]