Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-03-21 19:22:24

mruvex
Gość

Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

Witam,

Przeszukałem całe forum, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania problemu.

Otóż:

Srodowisko pracy
Win2k3 Serwer
MSSQL2000

Posiadam kilka baz SQL odpalonych na serwerze z których korzystaja pracownicy. Pojawiła sie kolejna nowa baza naszego klienta tym razem w formacie *.MDB.

Wiec standardowo wykonuje migracje z accessa do sql-a i pojawia sie problem.

OLE/DB provider returned message  C:\x\x\x\baza.mdb nie jest poprawna ścieżka Sprawdz czy nazwa sciezk jest wprowadzona poprawnie oraz czy istenieje polaczenie z serwerem na którym jest przechodzwywany plik.

Baza ktora próbuje zmigrować, jest lokalnie na komputerze (próbowałem przenieść na zasoby sieciowe bez pozytywnego skutku)
Baza ta jest aktualnie w użyciu, i wszystko jest z nia ok, zoptymalizowana etc.

Dostep oraz połączenie z serwerem jest prawidłowe, autoryzacja także. (uzywam kilka innych baz  platnika, i nie ma najmniejszego problemu ze zmiana bazy na inna i rozpoczecie prac na innej bazie) po wywaleniu bledu baza tworzy sie na serwerze SQL ale oczywiscie jest pusta.

Szczerze mówiąc wujek google.pl tez nie bardzo by w stanie mi pomóc.

Moze ktoś z forumowiczów miał podobny problem,

bede dzwieczny za pomoc.

#2 2013-04-04 13:56:33

vaphel
Gość

Odp: Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

Witam,

Odświeżam temat - mam ten sam problem. Po instalacji bazy MS SQL i próbie migracji bazy MS Access do MS SQL na innym komputerze wyskakuje ten sam błąd:

OLE/DB provider returned message  E:\x\x\x\baza.mdb nie jest poprawna ścieżka. Sprawdź czy nazwa ścieżki jest wprowadzona poprawnie oraz czy istenieje połączenie z serwerem, na którym jest przechodzwywany plik.

Baza MS Access jest lokalnie na dysku. Na serwerze MS SQL zostaje utworzona baza, ale dane nie zostają zmigrowane.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

#3 2013-04-04 19:55:47

zuzka
Gość

Odp: Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

zainstaluj program płatnik na stacji z serwerem SQL, przenieś tam bazę mdb połącz się z nią i wykonaj migrację.

#4 2015-11-09 09:59:22

xcx
Gość

Odp: Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

A u mnie pomimo przeniesienia na stację SQL wyskakuje coś takiego:

OBE DB provider "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0" for linked server "(null)" returned message "Nie można użyć pliku "; plik jest już w użyciu."

Co robić?

#5 2015-11-09 10:20:36

xcx
Gość

Odp: Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

OK już mam rozwiązanie, trzeba było przestawić użytkownika uruchamiania usługi na "lokalne konto systemowe".

#6 2017-02-02 08:32:05

goście
Gość

Odp: Problem z migracja bazy danych mdb -> sql

xcx napisał/a:

OK już mam rozwiązanie, trzeba było przestawić użytkownika uruchamiania usługi na "lokalne konto systemowe".

dla potomnych, chodzi o usługę sql serwer płatnik.

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.038 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 562.42 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]