Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-01-31 14:17:03

Greg
Gość

Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Witam, próbuję zmigrować plik .mdb do SQL, próbowałem na wszystkich wersjach tj. 2000/2005/2008, z opcji Importu jako DataSource wybieram MSAccess, podaję lokalizację pliku i hasło po czym wyskakuje komunikat:
" Nie można uruchomić aplikacji. Plik informacyjny grupy roboczej nie istnieje lub został otwarty w trybie wyłączności przez innego użytkownika" .

Użytkownik windows na którym wykonuję operację posiada uprawnienia do pliku, co jeszcze może być przyczyną?

#2 2012-02-01 09:21:23

matpa
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Witam
Migrację bazy Access do SQL proponuję wykonać z poziomu programu Płatnik.
Z tego miejsca pobierz Podręcznik:
http://213.25.26.225/dystrybucja/a1_8_0 … ratora.pdf
Na stronie 116 jest punkt: Kreator migracji bazy roboczej.
Pozdrawiam

#3 2012-02-29 15:24:24

Rafal
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

#4 2012-03-10 22:36:26

Rafal
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Witam,
Dodałem również HowTo jak zmigrować bazę Access **.mbd do SQL 2008 Express.
Zapraszam do czytania, uwag i komentarzy
http://www.gecco-it.waw.pl/?file=baza-wiedzy

Pzdr
Rafał

#5 2013-01-27 23:52:23

Przemo
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Miałem podobny problem, przy próbie importu archiwum zawierającego dane tylko jednego płatnika. Rozwiązanie polegało na tym, żeby w zaawansowanych właściwościach łącza ustawić "Jet OLEDB:Database Password" podając hasło do bazy. Wówczas komunikat przestał się pojawiać i kreator importu danych przeszedł do kolejnego kroku.

#6 2013-01-27 23:52:32

Przemo
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Miałem podobny problem, przy próbie importu archiwum zawierającego dane tylko jednego płatnika. Rozwiązanie polegało na tym, żeby w zaawansowanych właściwościach łącza ustawić "Jet OLEDB:Database Password" podając hasło do bazy. Wówczas komunikat przestał się pojawiać i kreator importu danych przeszedł do kolejnego kroku.

#7 2013-05-08 08:20:24

Newbie
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

A ktoś to próbował w SQL 2012 Express. Bo mnie za nic się nie udaje :-(

#8 2014-05-15 15:47:23

Jarek
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Dla tych którzy stracili dużo czasu na konwersję bazy z mdb do MS SQL i nadal nie mają rozwiązania problemu.
Tego nie da się zrobić na systemie 64-bitowym z racji braku bibliotek w systemie. Póki możesz znajdź jakikolwiek system 32-bitowy i tam dokonaj konwersji, wszystkie uwagi powyżej dotyczą wersji systemu 32 bit..... na 64-bit nie pójdzie bez względu na to co robisz.

#9 2014-12-10 15:21:34

platnik12
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Witam,

U mnie problem pojawił się ze zduplikowanymi wpisami, płatnik sobie z nimi nie radzi, ponadto MS Access i tu pojawia się problem - 10k wpisów. Brak exportu, importu rzeź. Te bazy zakładała prywatna firma, tak było łatwiej. Zamiast na centralkę to podłączyć gdzie postawiony jest "LAMP".

#10 2015-05-27 22:35:08

Krzysztof
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Witam,
Mam problem z przeniesieniem bazy danych Płatnika na nowy komputer.
Poprzednio po utworzeniu w Płatniku bazy SQL o takiej samej nazwie jak w starym komputerze po prostu kopiowałem pliki .mdf i log.LDF w folderze DATA z folderu MSSQL.1 i wklejałem na nowym komputerze.  Teraz po zainstalowaniu Płatnika 10 i utworzeniu bazy nie widzę folderu MSSQL są tylko foldery 80 90 i 100 a nie ma MSSQL i w nim folderu DATA

#11 2015-06-05 08:51:46

Wojtek I.
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Przenieś bazy poprzez backup i restore tak jest najbezpieczniej.

#12 2017-07-11 09:50:08

agak
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

Wojtek I. napisał/a:

Przenieś bazy poprzez backup i restore tak jest najbezpieczniej.

Jak to zrobić krok po kroku, można prosić?

Próbuję przenieść bazę z sql 2005 i Windowsa 7 na Windowsa 10 z sql wyzszym i nic mi nie idzie:(

#13 2019-01-25 16:27:38

Bartek
Gość

Odp: Konwersja pliku płatnika .mdb do SQL - błędy.

A moze ktos mial taki klopot...
baza w accesie (ze 100 firm) i kolejno poknalem pare bledow ale stanalem na:
Multiple-step OLE DB operation generated errors. Check each oledb status value, if avaiable.
No work has done"

no i nie mam pojecia jak z tym zawalczyc...

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.048 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 579.52 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]