Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2012-01-25 15:56:29

Neosa
Gość

czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Problem jest taki. Biuro rachunkowe, które obsługiwało dotychczas firmę ma w swojej całej bazie Płatnika kilkaset firm. Ja potrzebuję danych z Płatnika tylko jednej firmy. Księgowość będzie przeniesiona do firmy. Proszę o wskazówki jak mogłabym to zrobić ? Buro rach. twierdzi, że nie można wyodrębnić z bazy tylko jednej firmy i zgrać wszystkich dokumentów, danych itp.

#2 2012-01-30 14:05:17

matpa
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Witam
Zapisujemy sobie Podręcznik Administratora:
http://213.25.26.225/dystrybucja/a1_8_0 … ratora.pdf
Na stronie 78 jest punkt Archiwizacja płatnika i to należy wykonać w tym biurze.
A u siebie punkt ze strony 81: Odtwarzanie płatnika z archiwum.

Albo udajemy się do ZUS po pliki KEDU (oczywiście ze stosownym upoważnieniem) i bez łaski biura rachunkowego dostajemy wszystkie dokumenty danego płatnika.

#3 2013-10-11 07:02:37

Bartosz
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Kolego jak odpowiadasz komus na pytanie to odpowiadaj jak masz pojecie a nie bzdury piszesz - zadal konkretne pytanie a ty dajesz szablonowa odpowiedz...

#4 2013-10-18 19:22:29

tomatos
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

1.    Uruchamiamy program Płatnik i logujemy się jako ADMINISTRATOR a następnie z górnego menu wybieramy kolejno Administracja -> Ustawienia bazy danych.

2.    Na początku należy stworzyć tymczasową bazę Access, do której przeniesiemy jednego z płatników z wybranej bazy Access. Klikamy na przycisk Zmień bazę danych.

3.    W nowym oknie wybieramy Utwórz nową bazę danych i klikamy na przycisk Dalej.

4.    W następnym etapie kreatora podajemy nazwę nowej bazy, jej lokalizację oraz hasło do niej. Klikamy na przycisk Utwórz.

5.    Po utworzeniu nowej bazy zostanie uruchomiony kreator nowego płatnika. Klikamy na przycisk Anuluj.

6.    Po wyłączeniu Kreatora tworzenia nowego płatnika w Rejestrze płatników wybieramy z górnego menu Narzędzia a następnie Zmień bazę danych. W nowym oknie zaznaczamy pozycję Wskaż istniejącą bazę danych i klikamy na przycisk Dalej.

7.    W następnym etapie wybieramy typ bazy, z którą chcemy się połączyć. Zaznaczamy pozycję i klikamy na przycisk Dalej.

8.    Teraz wskazujemy plik z bazą, z której chcemy wyeksportować jednego z płatników i podajemy do niej hasło (no chyba, że jest to baza sql). Klikamy na przycisk Połącz.

9.    Teraz należy z górnego menu wybrać kolejno Płatnik -> Rejestr płatników (F8). Z listy płatników zaznaczamy tego płatnika, którego chcemy wyeksportować. Następnie wybieramy z górnego menu kolejno Narzędzia -> Archiwizuj. Jeśli pojawi się okno z komunikatem „Brak skonfigurowanego archiwum” to klikamy na przycisk OK.

10.    W pierwszym kroku kreatora wybieramy pozycję "do zewnętrznej bazy danych" i klikamy Dalej.

11.    W kolejnym etapie wskazujemy lokalizację bazy 'tymczasowej', do której przeniesiemy wybranego płatnika. Wpisujemy hasło do tej bazy i klikamy na przycisk Dalej.

12.    W tym momencie ujrzymy okno informujące o przebiegu eksportu danych płatnika a następnie pojawi się komunikat o pomyślnie przeprowadzonej archiwizacji. Klikamy na Zakończ.

Teraz bazę tymczasową z wydzielonym płatnikiem wrzucamy na jakiś nośnik i przenosimy bazę na komputer z bazą, do której chcemy dodać wydzielonego płatnika.

Teraz w Płatniku wchodzimy do Rejestru płatników i z górnego paska wybieramy Narzędzia -> Odtwórz z archiwum no i wskazujemy tę bazę z tym jednym płatnikiem.

#5 2013-11-14 21:23:42

Ewasz6
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Nie mogę zrobić "rozdziału" płatników (mam ich kilku, chciałam przekazać dane jednego dalej), ponieważ na etapie wykonywania eksportu danych - po wybraniu płatnika, pojawia mi się komunikat "Nie można rozpocząć archiwizacji płatnika. Obecnie w bazie trwa import dokumentów rozpoczęty przez użytkownika Administrator". Czy może mi ktoś pomóc?

#6 2018-01-11 12:33:24

Sławek SWP
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Ad-pkt-5). Archiwizacja do "pustej bazy"
Trzeba utworzyć jakiegokolwiek płatnika bo program się wywala podczas przekopiowywania danych z komunikatem:

"Wystąpił błąd krytyczny [...] pole jest zbyt małe, [...] mniejszą ilość danych"

Utworzyłem nazwę płatnika (nazwa była o jedną literę dłuższa od tego co zamierzałem przekopiować) za pomocą kreatora i udało się zgodnie z kolejnymi punktami wykonać przepisanie danych.

#7 2018-06-29 08:42:33

Wacław Grzesiewicz
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Potrzebuję w najnowszej wersji płatnika przenieść jednego płatnika na nowy komputer

#8 2019-01-23 12:12:36

Marcin
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Witam serdecznie
Ja niestety mam inny problem gdyż posiadam bazę płatnika na SQL i klient chce przejść do innego biura rachunkowego i opcja archiwizacji do Accessa nie idzie ponieważ w tym miejscu włącza się wskazanie nowej bazy sql. Jakiś pomysł ?

#9 2020-02-02 17:38:30

No name
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Migracja bazy roboczej MS SQL Server do MS Access

Aby przeprowadzić migrację roboczej bazy danych:
1. Uruchom program PŁATNIK i zaloguj się jako administrator programu.
2. Z menu Administracja wybierz polecenie Ustawienia bazy danych.
3. W oknie Ustawienia bazy danych – z menu Baza wybierz polecenie Migracja bazy danych.
4. Na ekranie pojawi się okno dialogowe Kreator migracji bazy roboczej – wybierz typ bazy danych Microsoft Access i kliknij przycisk Dalej.
5. W następnym kroku kliknij przycisk Przeglądaj, wskaż lokalizację, wpisz nazwę zakładanego pliku bazy danych oraz kliknij przycisk Zapisz.
    Następnie wpisz hasło i potwierdzenie hasła, które będzie wymagane każdorazowo podczas łączenia się z tą bazą oraz kliknij przycisk Utwórz,
    aby utworzyć nową bazę, i rozpocząć kopiowanie danych.
6. Jeżeli wszystkie parametry podane w poprzednim oknie były poprawne, nastąpi przejście do kolejnego kroku kreatora,
    utworzona zostanie nowa robocza baza danych, do której skopiowane zostaną dane bazy używanej obecnie.
    Widoczny w oknie pasek postępu prezentuje zawansowanie procesu kopiowania
7. Jeżeli tworzenie bazy i kopiowanie danych zostało zakończone pomyślnie, kreator przejdzie do ostatniego kroku, w którym będzie można
    skonfigurować nowo utworzoną bazę roboczą jako bieżącą bazę programu PŁATNIK.
    Jeżeli chcesz rozpocząć pracę z bazą roboczą utworzoną w wyniku migracji, zaznacz opcję Ustaw utworzoną bazę jako bazę roboczą i kliknij przycisk Zakończ.
    Program przełączy się na nową bazę i zapisze nowe ustawienia.

UWAGA - Mechanizm w tak prosty sposób działa tylko na serwerze MSSQL 32bit (czyli wersja chyba do 12)
Na serwerach MSSQL 64bit niezbędna raczej pomoc specjalisty, no chyba, że ktoś udostępni na forum instrukcję "krok po kroku"

#10 2020-03-13 14:43:23

Sq
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

No name napisał/a:

UWAGA - Mechanizm w tak prosty sposób działa tylko na serwerze MSSQL 32bit (czyli wersja chyba do 12)

Prawda.

Ja w takiej sytuacji radzę sobie tak, że na wirtualce mam Windowsa z zainstalowanymi wersjami SQL 2008R2 x32 oraz SQL 2017.
1. Odtwarzam źródłową bazę Płatnika na SQL 2017
2. Tworzę nową pustą bazę za pomocą Płatnika na serwerze SQL 2008R2 x32
3. Wykonuję import danych do pustej bazy za pomocą Management Studio (prawy klik na bazie > Tasks > Import Data...). Niestety trochę jest tam klikania, szczególnie przy wyborze tabel do skopiowania, gdzie na każdej trzeba zaznaczyć "Enable identity insert" w Edit Mappings… W przeciwnym razie import się nie powiedzie.
4. W Płatniku wykonuję konwersję bazy SQL na Access

Podsumowując, kluczowe jest tutaj "przerobienie" bazy SQL z wyższej wersji na niższą. Na tę chwilę "Import Data..." to jedyny znany mi sposób, który działa (w każdym razie w przypadku bazy Płatnika, która nie jest skomplikowana w swojej strukturze).

#11 2020-06-26 14:02:23

User
Gość

Odp: czy można przenieść dane (bazę) tylko jednej firmy?

Dzień dobry,
dziękuję za cenne wskazówki z Waszych postów. Także w imieniu tych, którym ten drobiazg zwykle umyka po rozwiązaniu problemu...

A.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.038 sekund, wykonano 7 zapytań - Pamięć użyta: 599.3 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]