Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2007-01-09 20:55:43

bok
Gość

nie rozpoznaje bazy mdb.

Witam po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Może i na coś się przydam smile

Mam problem. Ogólnie wygląda to tak

System Winows 98
Microsoft Office 2000 czyli taki Access wink

Baza danych Płatnik.mdb otwierana bezproblemowo wczoraj godz, 08.01.2007 godz. 16.41
Dzisiaj 09.01.2007 próba otwarcia z któregokolwiek wskazania miejsca pobrania
pokazuje komunikat np. "Nie rozpoznany format bazy danych C:\Program Files\PROKOM Software
SA\Płatnik 6\Baza\Płatnik.mdb
Wskazanie archiwalnych baz danych ( 10.12.2006, 25.10.2006) też powoduje wywołanie podobnego komunikatu.


Bardzo, bardzo prosze o pomoc

#2 2007-01-12 09:14:12

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: nie rozpoznaje bazy mdb.

Mogły się uszkodzić komponenty do bazy danych, wtedy trzeba je zreinstalować (najprościej może zreinstalować Płatnika, instalka zawiera te komponenty).

Spróbuj też otworzyć ta bazę w Accesie, jeśli się otworzy to będzie wiadomo, że coś nie tak z Płatnikiem.

Ewentualnie telefon do nas - www.pomocnikplatnika.pl/kontakt zrobimy ekspertyzę bazy.

Ostatnio edytowany przez Pomocnik Platnika (2007-01-12 09:14:49)

Offline

#3 2007-01-12 15:01:09

Miły
Gość

Odp: nie rozpoznaje bazy mdb.

Spróbować pobrać i zainstalować  komponent MDAC2.8sp1

www.platnik.info.pl/download4.htm

#4 2008-12-09 13:43:11

Floyd
Gość

Odp: nie rozpoznaje bazy mdb.

W moim przypadku ten problem się pojawił gdy nagrałem na drugim PC-cie płatnika i chciałem otworzyć bazę danych z serwera, przy jednoczesnym włączonym Płatniku na komputerze stacjonarnym :!:

Po tym zabiegu wyłączyłem płatnika i ani na jednym ani na 2 kompie nie udało się włączyć bazy danych, bo występował dany błąd o którym wspomniałeś...

Problem się rozwiązał po odpaleniu bazy danych w akcesie, wyskoczył komunikat o potrzebie naprawy pliku, naprawa przebiegła sprawnie i znowu baza danych działa...

Bozie a jak bym stracił te dane zamordował bym smile.

#5 2015-07-27 21:09:47

paulina
Gość

Odp: nie rozpoznaje bazy mdb.

Witam,

Zainstalowałam Płatnika, chciałabym utworzyć bazę danych. W momencie kiedy klikam Utwórz nową bazę danych i wskazuje folder, który ma zawierać bazę danych pojawia się problem..., ponieważ "żadne elementy nie pasują do kryteriów wyszukiwania". W jakim formacie powinien być wskazany plik? Co jeśli nie posiadam żadnego pliku z danymi??

#6 2015-09-15 10:26:53

GSSCH
Gość

Odp: nie rozpoznaje bazy mdb.

Podłączam się do tematu pod post pauliny. Dokładnie mam to samo, przeszłam z 9 na 10 i nie mogę zaimportować starej bazy.

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.047 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 562.61 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]