Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2004-03-13 16:32:41

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik? Pracuje Ci się z nim dobrze? Niczego byś nie zmienił? ZUS twierdzi, że program nie ma wad, a co Ty o tym myślisz?

Offline

#2 2004-07-20 15:39:20

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Nie ma w programie funkcji łatwego eksportu wszystkich danych wybranego płatnika. Prowadzę Biuro i w związku z tym jest tak, że klienci przychodzą i odchodzą. Potrzeba jest taka, aby wyeksportowac dane wybranego płatnika i zapisać na nśniku przenośnym. Następnie klient sobie w prosty sposób importuje do swojego programu Płatnik.

#3 2004-12-16 13:13:08

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Mam problem z kilkoma listami płac w miesiącu dla pracownika z tym samym kodem ubezpieczenia.
Składki poprawnie liczę dla każdej listy a nastepnie sumuje podstawy , sumuję składki i expotruję z programu płacowego do Programu Płatnika.
A prpogram płatnika wyjazuje błąd (podstawa * porocent <> kwoty składek).
Niestety nie można wysłac każdej listy oddzielnie do RCA bo (chyba z powodu małej pojemności dysków albo braku wyobra?ni decydentów ZUS) to także jest błąd.
Nie chcę się zgodzić na fałszowanie składek na jednej z list bo ktoś nie przewidział że w wyniku zaokrągleń będą różnice.
Czy ktoś zna oficjalne stanowisko ZUS albo rozwiązanie zgodne z prawem lub logiką.

#4 2005-01-27 10:33:48

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Moża wiele ciekawych rzeczy powiedzieć o Płatniku ale gdyby trzeba te wszystkie dokumenty wypełniać ręcznie to by dopiero była jazda...

#5 2005-02-01 21:25:47

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Tak się złożyło, że musze uaktualnić Płatnika, a nie moge wpisać hasła Administratora, bo zapomniałem. Wie moze ktos jak mozna odzyskac te hasło? bo do bazy danych mam, ale administratora nie

#6 2005-02-06 19:14:58

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Każda nowa wersja płatnika jest do dupy nie ma dobrej wersji czy ci programiści nie pomyśleli że płatnik nie będzie wiecznie zainstalowany na komputerze zawsze może wyjść jakiś wirus czy trzeba zrobić format dysku na jakim jest płatnik zainstalowany a co za tym idzie nowe wprowadzanie danych a  z tym nie jest łatwa sprawa kombinowałem i jeszcze nie zainportowałem wszystkich danych jakie miałem przedtem

#7 2005-02-19 08:38:00

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Med napisał/a:

Mam problem z kilkoma listami płac w miesiącu dla pracownika z tym samym kodem ubezpieczenia.
Składki poprawnie liczę dla każdej listy a nastepnie sumuje podstawy , sumuję składki i expotruję z programu płacowego do Programu Płatnika.
A prpogram płatnika wyjazuje błąd (podstawa * porocent <> kwoty składek).
Niestety nie można wysłac każdej listy oddzielnie do RCA bo (chyba z powodu małej pojemności dysków albo braku wyobra?ni decydentów ZUS) to także jest błąd.
Nie chcę się zgodzić na fałszowanie składek na jednej z list bo ktoś nie przewidział że w wyniku zaokrągleń będą różnice.
Czy ktoś zna oficjalne stanowisko ZUS albo rozwiązanie zgodne z prawem lub logiką.

Oznacza to że błędnie sumujesz podstawy i ?le obliczasz składki... Jeżeli w miesiącu masz kilka list płac to Twój program komputerowy do obliczania płac powinien najpierw zsumować podstawy i składki z poprzednich zamknietych wypłat a następnie obliczyć składki właściwe dla danej listy. Ja ten problem rozwiązałem w styczniu 1999 roku we współpracy z autorem programu płacowego.

#8 2005-02-19 08:46:06

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Pytek napisał/a:

Tak się złożyło, że musze uaktualnić Płatnika, a nie moge wpisać hasła Administratora, bo zapomniałem. Wie moze ktos jak mozna odzyskac te hasło? bo do bazy danych mam, ale administratora nie

sad  nie wiem jak Ci pomóc z odzyskaniem zapomnianego hasła...   lol ale wiem co zrobić aby w przyszłości nie zapomnieć...  sprawdzony sposób na zmieniające się hasła administratora to hasło składajace się z trzech elementów w dowolnej kolejności :  bieżący rok + bieżący miesiąc + Tobie dobrze znane i łatwe hasło - na przykład "200502Pytek" a w następnym miesiącu "200503Pytek"  i dalej "200504Pytek" itd - takiego hasła nie zapomnisz - a jak nawet nie będziesz pamiętał kiedy ostatnio wchodziłeś jako adminiistrator do Płatnika to drogą prób i błędów szybko ustalisz właściwy miesiąc. Powodzenia

#9 2005-02-19 08:52:20

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Nieszczesny_Płatnik_Skład napisał/a:

Nie ma w programie funkcji łatwego eksportu wszystkich danych wybranego płatnika. Prowadzę Biuro i w związku z tym jest tak, że klienci przychodzą i odchodzą. Potrzeba jest taka, aby wyeksportowac dane wybranego płatnika i zapisać na nśniku przenośnym. Następnie klient sobie w prosty sposób importuje do swojego programu Płatnik.

lol  No to sobie zawaliłeś na starcie... trzeba było zakładać dla każdego klienta osobny plik bazy i miałbyś spokój. A teraz masz problem . 
Rozwiazaniem jest założenie indywidualnej bazy dla wybranego płatnika, wyeksportowanie poszczególnych zestawów dokumentów ze "starej bazy" do temp-a i wczytanie do nowej bazy.   :twisted:

#10 2005-02-19 09:02:26

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

PAWEŁ napisał/a:

Każda nowa wersja płatnika jest do dupy nie ma dobrej wersji czy ci programiści nie pomyśleli że płatnik nie będzie wiecznie zainstalowany na komputerze zawsze może wyjść jakiś wirus czy trzeba zrobić format dysku na jakim jest płatnik zainstalowany a co za tym idzie nowe wprowadzanie danych a  z tym nie jest łatwa sprawa kombinowałem i jeszcze nie zainportowałem wszystkich danych jakie miałem przedtem

--
lol  Po zakończeniu pracy z płatnikiem rób każdorazowo kopię plików bazy.
plus zrzut na dyskietką lub CD. Nie jest to dużo pracy a zabezpiecza przed kłopotami. No a jak się danych nie archiwizuje  to nie program jest do  d... tylko pomyślunek szwankuje. I dla przykładu informacja: baza danych MSA dla prawie 2000 ubezpieczonych, obejmująca dane od 1.1.1999 do teraz mieści się po spakowaniu rarem lub 7zipem na jednej dyskietce...
lol

#11 2005-05-19 21:24:49

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Nieszczesny_Płatnik_Skład napisał/a:

Nie ma w programie funkcji łatwego eksportu wszystkich danych wybranego płatnika. Prowadzę Biuro i w związku z tym jest tak, że klienci przychodzą i odchodzą. Potrzeba jest taka, aby wyeksportowac dane wybranego płatnika i zapisać na nśniku przenośnym. Następnie klient sobie w prosty sposób importuje do swojego programu Płatnik.

Opcja ta to w rejestrze platnikow polecenie archiwizuj do zewnetrznej bazy danych z usunieciem danych z bazy roboczej.
Pozdrawiam
Michal Kwiatkowski
cviat@wp.pl

#12 2005-05-19 21:29:12

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

PAWEŁ napisał/a:

Każda nowa wersja płatnika jest do dupy nie ma dobrej wersji czy ci programiści nie pomyśleli że płatnik nie będzie wiecznie zainstalowany na komputerze zawsze może wyjść jakiś wirus czy trzeba zrobić format dysku na jakim jest płatnik zainstalowany a co za tym idzie nowe wprowadzanie danych a  z tym nie jest łatwa sprawa kombinowałem i jeszcze nie zainportowałem wszystkich danych jakie miałem przedtem

Chyba nie mozna bardziej uproscic. Obecnie platnik przechowywuje wszystko w bazie danych np. access to jeden plik, ktory wystarczy dopisywac co miesiac na CD, jak cos sie stanie, to instalujemy platnika i podlaczamy do bazy. Cala operacja zajmuje 5 minut.

Pozdrawiam
Michal Kwiatkowski
cviat@wp.pl

#13 2005-05-19 21:31:40

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

quote]
lol  No to sobie zawaliłeś na starcie... trzeba było zakładać dla każdego klienta osobny plik bazy i miałbyś spokój. A teraz masz problem . 
Rozwiazaniem jest założenie indywidualnej bazy dla wybranego płatnika, wyeksportowanie poszczególnych zestawów dokumentów ze "starej bazy" do temp-a i wczytanie do nowej bazy.   :twisted:[/quote]

Nie ma Pan racji. jest banalny sposob - archiwum do zewnetrznej bazy danych

Pozdrawiam
Michal Kwiatkowski
cviat@wp.pl

#14 2006-03-18 13:58:41

Gość
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

P.Orawski napisał/a:
Pytek napisał/a:

Tak się złożyło, że musze uaktualnić Płatnika, a nie moge wpisać hasła Administratora, bo zapomniałem. Wie moze ktos jak mozna odzyskac te hasło? bo do bazy danych mam, ale administratora nie

sad  nie wiem jak Ci pomóc z odzyskaniem zapomnianego hasła...   lol ale wiem co zrobić aby w przyszłości nie zapomnieć...  sprawdzony sposób na zmieniające się hasła administratora to hasło składajace się z trzech elementów w dowolnej kolejności :  bieżący rok + bieżący miesiąc + Tobie dobrze znane i łatwe hasło - na przykład "200502Pytek" a w następnym miesiącu "200503Pytek"  i dalej "200504Pytek" itd - takiego hasła nie zapomnisz - a jak nawet nie będziesz pamiętał kiedy ostatnio wchodziłeś jako adminiistrator do Płatnika to drogą prób i błędów szybko ustalisz właściwy miesiąc. Powodzenia

Zapewne jak by rozliczanie kilku list w miesiacu było zgodne z ustawa o SUS Art 41płatnik składek przekazuje so zakładu imienne raporty miesięcznepo upływie kazdego miesiaca kalendarzowego,  to prokom by stworzył taką mozliwośc w płatniku  tak problem ten jest problemem twórcy programu płacowego.

#15 2006-06-12 12:31:41

kamil
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Zaokraglenia...
Platnik zbija wszsytkie podstawy do jednej kwoty i dopiero wylicza. Natomiast prgramy ksiegowe na listach plac, na przyklad dla nauczycieli, ktorzy maja kilka wyplat w mesiacu wyliczaja od kazdej podstawy odzielnie i powstaja roznice miedzy importowanymi danymi, a weryfikacja w platniku...

#16 2006-11-10 10:42:36

Mateusz
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Mnie wkurza drukowanie RMUA.
Po pierwsze nawet na superszybkich wszystkomających drukarkach trwa to beznadziejnie wolno. Jak mam kilkuset pracowników to trzy kawy zdążę wypić zanim da się pracować. Mieli i mieli, czy to jako bitmapa wysokiej rozdzielczosci jest na drukarę wysyłane? Przecież to kawałek tekstu zaledwie...
A już spróbujcie dla konkretnego ubezpieczeonego wydrukować RMUA za jakiś tam okres kilku czy kilkunastu miesięcy...bez wchodzenia do każdego miesiąca oddzielnie i wskazywania konkretnego ubezpieczonego się nie da...a to mogłoby być takie proste.....

#17 2006-11-13 12:03:29

Serwis Płatnika
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Mateusz napisał/a:

Mnie wkurza drukowanie RMUA.
Po pierwsze nawet na superszybkich wszystkomających drukarkach trwa to beznadziejnie wolno. Jak mam kilkuset pracowników to trzy kawy zdążę wypić zanim da się pracować. Mieli i mieli, czy to jako bitmapa wysokiej rozdzielczosci jest na drukarę wysyłane? Przecież to kawałek tekstu zaledwie...
A już spróbujcie dla konkretnego ubezpieczeonego wydrukować RMUA za jakiś tam okres kilku czy kilkunastu miesięcy...bez wchodzenia do każdego miesiąca oddzielnie i wskazywania konkretnego ubezpieczonego się nie da...a to mogłoby być takie proste.....

Witam, bardzo rzadko "wąskim gardłem" podczas drukowania dokumentów RMUA jest sama drukarka. Czy jest to problem drukarki można łatwo sprawdzić, kierując taki wydruk do pliku. Jeżeli czas generowania wydruku ulegnie wówczas znacznej poprawie, wtedy faktycznie należy rozważyć wymianę drukarki. Pozdrawiam. Serwis Płatnika.

#18 2007-01-25 01:39:05

suma składek
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Gość napisał/a:

Mam problem z kilkoma listami płac w miesiącu dla pracownika z tym samym kodem ubezpieczenia.
Składki poprawnie liczę dla każdej listy a nastepnie sumuje podstawy , sumuję składki i expotruję z programu płacowego do Programu Płatnika.
A prpogram płatnika wyjazuje błąd (podstawa * porocent <> kwoty składek).
Niestety nie można wysłac każdej listy oddzielnie do RCA bo (chyba z powodu małej pojemności dysków albo braku wyobra?ni decydentów ZUS) to także jest błąd.
Nie chcę się zgodzić na fałszowanie składek na jednej z list bo ktoś nie przewidział że w wyniku zaokrągleń będą różnice.
Czy ktoś zna oficjalne stanowisko ZUS albo rozwiązanie zgodne z prawem lub logiką.

Niestety, nie liczysz poprawnie składek dla każdej listy :-(    A program Płatnika prawidłowo pokazuje błąd !
Autorzy Twojego programu płacowego powinni pamiętać, że każda kolejna lista płac musi uzgadniać składki z sumą z poprzednich list. Dziwne wydaje mi się także że to Ty liczysz składki, sumujesz podstawy, sumujesz składki - takie czynności ma wykonać program płacowy !  Łącznie z eksportem do Płatnika kompletu KEDU za dany miesiąc - czyli nie tylko RCA ale i RSA, RZA DRA i co tam jeszcze trzeba. A do RCA nie wysyła się oddzielnie każdej listy płac  nie z powodu braku wyobrażni decydentów ZUS.  To nie ZUS tworzy wspaniałe przepisy.
--
W mojej firmie każdy pracownik ma w miesiącu conajmniej TRZY listy płac, a bywa że i więcej, zdarzają się miesiące że tych list na pracownika przypada 7 - 9.  Ludzi jest ponad dwustu, a na liście płac jest około dwudziestu różnych dodatków i potrąceń. Płace prowadzi jedna panienka, która eksport do Płatnika załatwia kilkoma klawiszami. I nie ma błędów ani różnic.
Jest za to porządny, dopracowany program kadrowo-płacowy, serwisowany przez producenta.

#19 2007-01-30 10:04:24

RoboD
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Pamiętam Płatnika sprzed kilku lat... co by nie mówić przez ten czas zmieniło się dużo in plus!

#20 2007-05-08 18:14:43

Błąd ?! Co mam zrobić
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Gdy włączam płatnika wyskakuje błąd... Piszę Tak:
Nie można odnaleźć określonego modułu.



Co ja mam Teraz zrobic ? Przeinstalowywałem nic nie dało PROSZĘ O POMOC ! sad

#21 2007-08-16 11:53:40

Mart
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Witam
A mnie wkurza w Płatniku okno do wysyłania  i do pobierania za wielu płatników  wrrrr sad Czy naprawde musi byc takie maleńkie ? czy nie mozna było dać normalnego okna zeby rozszerzyc na cały ekran ?oraz jednego głupiego przycisku "zaznacz wszystkie" ?

#22 2007-11-16 13:34:05

Mirek
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Co sądzicie o generowaniu wszelkich potwierdzeń, dokumentów (kopie, które zostają w biurze jako potwierdzenie) do pliku PDF i w razie kontroli smile bądź innej potrzeby okazania sie dokumentem przedstawienie owego pliku ewentualnie wydruk "na miejscu". ??

Jestem ciekaw czy są jakieś prawne obwarowania, że potrzebny jest papier np. potwierdzenia wysyłki/odbioru paczki.

Jakie jest Wasze zdanie?

#23 2007-11-21 19:46:04

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Ja osobiście bym nie ryzykował. Dokument to jednak papier. W przypadku zusu z tego co pamiętam jest obowiązek przechowywania dokumentów przez 50 lat. Znajomi pracujący w ZUS przy analizie dokumentów zwracają uwagę na wszystko, łącznie z wiekiem papieru na którym są dostarczane dokumenty.

Offline

#24 2007-12-16 17:48:21

Gość1
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Witam Może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić jesli przy zakładaniu hasła do klucza prywatnego program zaakceptował z w słowie polski znak a prz wysyłąniu zestawu dokumentów wyskakuje komunikat ze w hasle nie może sie znajdować nic takiego i co mam teraz zrobić ??

#25 2007-12-16 21:25:53

osZUSt
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Po prostu zmienić hasło.

#26 2008-01-09 13:39:21

Mirek
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

A mi sie nie podoba sposób aktualizacji programu

Dlaczego muszę pobierać [instalować z CD] cały program a nie tylko niezbędne biblioteki/inne pliki.

Dlaczego nie może sie to odbywać automatycznie [pół auto] z poziomu programu ?

Co sądzicie?

Powodzenia przy wdrażaniu nowej wersji smile

#27 2008-01-09 15:29:22

osZUSt
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Jeśli masz zainstalowaną poprzednią wersję płatnika to nie musisz ściągać pełnej wersji, wystarczy ściągnąć wersję minimalną.
Poza tym przecież ZUS rozdaję płyty za darmo więc nie rozumiem w czym problem.

Co do automatycznej aktualizacji to mogę tylko przypuszczać, po prostu zamiany w następnych wersjach programu są zbyt duże, to nie program antywirusowy że pobierzesz parę kilobajtów danych i masz zaktualizowany program.

#28 2008-01-31 21:06:33

wlodek
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Gość napisał/a:
Pytek napisał/a:

Tak się złożyło, że musze uaktualnić Płatnika, a nie moge wpisać hasła Administratora, bo zapomniałem. Wie moze ktos jak mozna odzyskac te hasło? bo do bazy danych mam, ale administratora nie

sad  nie wiem jak Ci pomóc z odzyskaniem zapomnianego hasła...   lol ale wiem co zrobić aby w przyszłości nie zapomnieć...  sprawdzony sposób na zmieniające się hasła administratora to hasło składajace się z trzech elementów w dowolnej kolejności :  bieżący rok + bieżący miesiąc + Tobie dobrze znane i łatwe hasło - na przykład "200502Pytek" a w następnym miesiącu "200503Pytek"  i dalej "200504Pytek" itd - takiego hasła nie zapomnisz - a jak nawet nie będziesz pamiętał kiedy ostatnio wchodziłeś jako adminiistrator do Płatnika to drogą prób i błędów szybko ustalisz właściwy miesiąc. Powodzenia

prgramik : Koala Ratownik i po kłopocie

#29 2008-02-04 13:26:43

Maciek
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Przy odzyskiwaniu hasel warto skorzystac z programu Koalaratownik: platnik.fork.pl. Program wykrywa hasełka w wersjach 6.x.x i 7.x.x. Czasami sie przydaje.

A co mi sie w Płatiku nie podoba:
- brak eksportu/importu danych platnika (w pliku *.dep) w Rejestrze Płatników
- przy wysyłce danych za innych płatników, domyślne rozszerzenie pliku jest niby *.szyfr, ale po zapisaniu juz nie ma takiego rozszerzenia (i trzeba recznie poprawiac).
- nie bedę oryginalny jeśli napiszę że, brakuje mi obsługi innych baz danych, choćby np. PostgreSql/Mysql. to samo odnosi sie do innych systemów ...
- wolna praca Platnika, nawet z ms sql serwer-em.

#30 2008-02-14 11:40:10

LRA
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

NIE jestem zadowolona z Płatnika! wciąż nowe problemy, wciąż nowe hasła i klucze... bez sensu!

#31 2008-02-14 13:58:50

osZUSt
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Proponuję się zapoznać:

Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych. (Dz.U. Nr 100 poz.1024),

#32 2008-06-13 10:37:34

Aderenalina
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

TO BADZIEW!!!!!! Okropny nie dopracowany-wymieniać mógłbym tak godzinami. A jest tak dlatego ze ktoś musiał na tym kontrakcie zarobić i nic więcej. W mojej ocenie w skali od 1 do 10 daje minus 10000000000000000000000000....

#33 2008-08-08 12:49:57

Gosc
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Program jest totalnym szajsem. Chociaz ostatnio staje sie coraz lepszy. I mamy coraz lepszy szajs.

#34 2008-08-08 13:42:37

Gość2
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Napisz lepszy.

#35 2009-05-10 17:13:39

zgrywus
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

osZUSt napisał/a:

Proponuję się zapoznać:

Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych. (Dz.U. Nr 100 poz.1024),

Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie programy FK, płacowe czy kadrowe przetwarzają dane osobowe. Żaden z niech nie jest tak chory, jak Płatnik. W Płatniku wszystko jest chore. Poczynając od durnego interfejsu, a kończąc na błędach pojawiających się w kolejnych wersjach.

Najważniejsze: Płatnik nigdy nikomu nie był potrzebny. Autorzy programów FK robili od samego początku znacznie lepsze moduły. Wystarczyło ustalić standard wymiany danych i na tym poprzestać.

#36 2009-07-01 09:17:47

gość44
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Największą durnotą w tym programie jest comiesięczne zmienianie hasła.
Nie wiem który idiota to wymyślił, ale nawet hasła do karty kredytowej nie wymagają zmian.
Nie znam żadnego innego producenta programów, który wymyśliłby taką bzdurę. Zamiast zabezpieczyć program powodują tym pomysłem tylko tyle, że w każdej firmie na monitorze osoba obsługująca program płatnik ma przyklejone hasło do programu.
To tak jakby na karcie kredytowej wydrukować kod pin.
Gratulacje za pomysłowość.

#37 2009-07-01 09:38:36

osZUSt
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Wymyslił to ten;

Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych. (Dz.U. Nr 100 poz.1024),

a hasło można łatwo obejść zmieniając jeden wpis w rejestrze.

#38 2009-07-13 11:21:24

Ewa
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

gość44 napisał/a:

Największą durnotą w tym programie jest comiesięczne zmienianie hasła.
Nie wiem który idiota to wymyślił, ale nawet hasła do karty kredytowej nie wymagają zmian.
Nie znam żadnego innego producenta programów, który wymyśliłby taką bzdurę. Zamiast zabezpieczyć program powodują tym pomysłem tylko tyle, że w każdej firmie na monitorze osoba obsługująca program płatnik ma przyklejone hasło do programu.
To tak jakby na karcie kredytowej wydrukować kod pin.
Gratulacje za pomysłowość.

Program PŁATNIK można "oszukać" z hasłem ustawiając datę na komputerze dużo późniejszą i wtedy dopiero uruchomić program i wpisać nowe hasło.Potem zamknąć program, zmienić datę na poprawną i ponownie uruchomić PŁATNIK.Dopóki nie wprowadzą nowszej wersji zmiana hasła nie będzie się pojawiała co miesiąc.Ja u siebie ustawiłam rok 2020.Życzę powodzenia.

#39 2010-12-17 10:55:18

AGA
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Witam mam pytanie czy w programie płatnik można sprawdzić datę wprowadzenia nowego płatnika

#40 2011-02-14 16:29:12

fafik
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Ewa napisał/a:
gość44 napisał/a:

Największą durnotą w tym programie jest comiesięczne zmienianie hasła.
Nie wiem który idiota to wymyślił, ale nawet hasła do karty kredytowej nie wymagają zmian.
Nie znam żadnego innego producenta programów, który wymyśliłby taką bzdurę. Zamiast zabezpieczyć program powodują tym pomysłem tylko tyle, że w każdej firmie na monitorze osoba obsługująca program płatnik ma przyklejone hasło do programu.
To tak jakby na karcie kredytowej wydrukować kod pin.
Gratulacje za pomysłowość.

Program PŁATNIK można "oszukać" z hasłem ustawiając datę na komputerze dużo późniejszą i wtedy dopiero uruchomić program i wpisać nowe hasło.Potem zamknąć program, zmienić datę na poprawną i ponownie uruchomić PŁATNIK.Dopóki nie wprowadzą nowszej wersji zmiana hasła nie będzie się pojawiała co miesiąc.Ja u siebie ustawiłam rok 2020.Życzę powodzenia.

jeżeli da się obejść kwestię wymuszenia zmiany hasła w tak banalny sposób (i jak widać na tym forum - nie jest to jedyny sposób), to znaczy, że program jest przede wszystkim poważnie niedopracowany, a to z kolei oznacza, że Twórcy mają bardzo nieprofesjonalne podejście do programu.
Cóż, program jedynie słuszny, więc jest jaki jest, bo nie może mieć konkurencji.

#41 2011-06-02 15:35:06

sergusz
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Nie ma Płatnika pod Linuxa więc nie jestem zadowolony:/ Państwo powinno wspierać rozwiązania darmowych programów i aplikacji a nie kazać mi kupić produkt i to konkretnej przez nich wskazanej firmy.

#42 2011-12-08 09:22:05

bb
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

1. Brak w płatniku historii ubezpieczonego - tak bym mógł wybierając tego ubezpieczonego mógł prześledzić jego historię w żądanym okresie,
2. Błędnie weryfikuje składkę zdrowotną w DRA - mogę "ręcznie" zmienić składkę np o 1 gr, podać komendę "weryfikuj" i mamy "brak błędów",
3. Filtr nie wyszukuje, np. przy zadanych kryteriach: "zdrowotne -> rodzaj kwoty -> składka = 116,20" mamy komunikat: "Wystąpił błąd podczas wyszukiwania danych"  Ten błąd powtarza się jeszcze w kilku przypadkach, ale to Asseco bierze za to kasę.
4. Przedobrzone jest z tym "zmień warunki" - jeżeli wprowadzam nowe dane do filtra, to wiadomo, że chcę zmienić warunki.
Można by jeszcze długo pisać

#43 2012-01-11 13:04:21

matpa
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Do bb:
Dziwne masz te problemy.
ad.1 Płatnik nie jest do tego, żeby trzymać historię ubezpieczonych, nie może być konkurencją dla programów płacowych, bo jest darmowy. Płatnik jest do drukowania lub wysyłania elektronicznie dokumentów.
ad.2. Nie weryfikuje błędnie. Składkę zdrowotną można pomniejszać do wysokości podatku (dla mało zarabiających), dlatego też można zmniejszać składkę zdrowotną, a program nie pokaże błędów. Program jest dla wszystkich i dla dużo i mało zarabiających. Tak MUSI być.
ad.3. Przy wpisywaniu kwoty (np. 116,20 należy użyć znaku "." - kropka czyli 116.20 i będzie OK.
ad.4. Nie wiem co jest przedobrzone. Najpierw wprowadza się warunki, później szuka, a jak ktoś chce zmienić warunki, to wciska się zmień warunki. Nic skomplikowanego.
Czegóż to ludzie nie wymyślą. Można by jeszcze długo pisać ...
Pozdrawiam

#44 2012-01-25 11:45:52

proxyUser
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Niestety dołączyłem do niezadowolonych z programu Płatnika .
Mimo że problem jest znany od wielu lat, to program Płatnik ciągle nie potrafi współpracować z serwerem proxy wymagającym autentykacji użytkownika  ( w czasie elektronicznej  wysyłki danych).
Kontakty z 'Centrum Wsparcia Informatykiw obszarze Elektronicznej Obsługi Klienta' spowodowały, że  nie mam złudzeń, iż takie wsparcie zostanie dodane do tego programu sad

#45 2012-01-31 13:35:11

fafik
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Żeby zmienić bazę roboczą trzeba być administratorem w Płatniku.
Zwykły użytkownik Płatnika (nie Administrator) nie może zmienić bazy danych.

#46 2012-07-13 08:04:36

bb
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

ad 1. Tu moja zgoda.
ad 2. Nie w tym problem: chodzi mi o to, że w DRA powinna być wyliczana suma wszystkich składek zdrowotnych wchodzących w skład danego zestawu. I nie jest ważne czy ona jest (czy też nie ) pomniejszona w kilku raportach miesięcznych do wysokości podatku.
ad 3. W całym płatniku jako symbol dziesiętny występuje przecinek "," - tu kropka "." - nikt mi nie wmówi, że to jest OK.
ad 4. Skomplikowane to nie jest, ale jeżeli dokonuje się kilkudziesięciu operacji filtrowania, to jest kilkadziesiąt (moim zdaniem zbędnych) dodatkowych kliknięć.
Pozdrowienia

#47 2013-12-17 09:30:02

tczaude
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Mnie tylko przerażają nasypujące kwestie w płatniku od strony administratora.
Baza danych czemu nie pracuje to na bazie np mysql lub pochodnej z następujących powodów:
Praca na wersjach darmowych mssql jest naprawdę nieoptymalna patrząc pod kątem zasobów i kopi bezpieczeństwa. Wiem że to tylko rzucone hasło ale osoby będące w temacie wiedzą o co chodzi odpowiednio rozwiną myśl. Ciekawe ile osób spostrzegło że np transaction  log w nowym sql przy backupie się nie obcina i po czasie baza waży 2gb zamiast 100 mb.
Kolejna kwestia dlaczego takie zamiłowanie do microsoftu w przypadku doboru komponentów jakby nie można tego oprzeć na środowisku np QT z noki działało by pod linuksem a po 2 o polowe mniej komponentów do doinstalowania. Rozwiązania Microsoft-u są ok ale w perspektywie czasu wymagają zwiększenia kosztów w celu utrzymania optymalnej pracy.

#48 2013-12-17 13:23:03

krzysztof
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

A warunki ustawy o ochronie danych osobowych i tak nie są spełnione, mimo comiesięcznej zmiany hasła. Ustawa (+ rozporządzenie) wymaga jeszcze m.in wydruku danych osobowych wraz informacją kto je wprowadził lub modyfikował, a także z adnotacją o ewentualnym sprzeciwie osoby (program ma obowiązek takie coś rejestrować).

Stąd płynie wniosek bardzo pozytywny: w wyborach wybraliśmy mądrych ludzi, skoro rozumieją całą treść ustaw, na które głosują...

#49 2013-12-18 08:54:09

openworld
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

sergusz napisał/a:

Nie ma Płatnika pod Linuxa więc nie jestem zadowolony:/ Państwo powinno wspierać rozwiązania darmowych programów i aplikacji a nie kazać mi kupić produkt i to konkretnej przez nich wskazanej firmy.

W przypadku gdyby to państwo składało się chociaż w 50% z ludzi światłych, to wszyscy tutaj piszący musieliby szukać innego zajęcia.
Problem płatnika by nie istniał.
Piszę z minta.

#50 2013-12-31 09:49:09

AA
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

nowa wersja 9.01.001A - błąd merytoryczny w działania
w przypadku właściciela ze składką dobrowolną na chorobowe, po zainstalowaniu wersji i wprowadzeniu deklaracji - wszystkie podstawy i ich wyliczniu działa prawidlowo, ale gdy uruchomimy ponownie i pozwolimy na zaktualizowanie się, pobiera jakieś wcześniejsze dane (wersja z miesiąca listopada, a wcześniej podawało z grudnia) i wtedy już program podaje błędy krytyczne w deklaracji, przy probie wyliczenia zeruje podstawę i składke na chorobową
To zatem jak wysłać deklaracje za właściciela z chorobowym.
W wersji poprzedniej 9.01.001 cały czas jest błąd w dra przy właściclelu z chorobowym.

Sama wysłka to już kolejna historia, wiele cierpliwości i szczęścia - za n-tym razem jak uda się przejść przez aktualizacje (obowiązkowe!) pozytywnie, to możemy dopiero podpisać i wysłać.

#51 2014-01-01 19:47:52

agarank
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

to jeszcze nie podali przeciętnego wynagrodzenia na 4 kw dla chorobowego? bo dlatego zeruje składkę sad

#52 2014-01-17 13:26:32

atlas
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

W wersji 9.01.001 A - przy korekcie zerującej składki chorobowe (przedsiebiorca płatnik-podatnika spóźnił sie z płatnościami składek )  po ręcznym skorygowaniu w RCA  system płatnika  ciagle nalicza stara składkę taką samą jaka jest w deklaracji z wersji 8....   przed korektą .
Nie wiem jak wykonac taka korektę zerująca  składke chorobową w wersji 9.01.001 A.

W wersji 8 płatnika nie było takich problemów.   

pozdrawiam ,

hpie

#53 2014-02-19 16:39:53

jest
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

atlas napisał/a:

W wersji 9.01.001 A - przy korekcie zerującej składki chorobowe (przedsiebiorca płatnik-podatnika spóźnił sie z płatnościami składek )  po ręcznym skorygowaniu w RCA  system płatnika  ciagle nalicza stara składkę taką samą jaka jest w deklaracji z wersji 8....   przed korektą .
Nie wiem jak wykonac taka korektę zerująca  składke chorobową w wersji 9.01.001 A.

W wersji 8 płatnika nie było takich problemów.   

pozdrawiam ,

hpie


a to nie wystarczy wyzerować podstawę składki chorobowej?
j

#54 2014-02-25 17:49:29

sill
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

mam dużą prośbę do osób, które mają styczność z programem Płatnik 9.01.001 aby wypełniły krótką ankietę - to nie reklama, potrzebuję zrobić badania do pracy magisterskiej. Będę wdzięczna wszystkim co wspomogą.

http://www.ebadania.pl/a10140f2a9162af7

#55 2014-02-26 09:38:44

awa
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Nowy płatnik odmawia wyliczania, odmawia również weryfikowania. Jeszcze niedawno to robił.
teraz mówi: "odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie objektu."
"nastąpił problem przy wołaniu funkcji WerDok"......
nie można wygenerować tymczasowej klasy...
itp..

bardzo proszę  wyjaśnić co się stało. W połowie lutego działał i wysyłał dokumenty

#56 2014-03-09 23:41:11

JA
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Jeszcze 10 minut temu miałem to samo. Pomogło pobranie Microsoft .NET Framework 4 ze strony
http://www.microsoft.com/pl-pl/download … x?id=17718
i kliknięcie "naprawa" przy instalacji.
Po restarcie kompa weryfikacja dokumentów przebiega prawidłowo.

#57 2014-03-26 12:09:05

nashaden
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Wersja 8.x daleka była od doskonałości, ale wersja 9.x to już szczyt, szczytów - przy wysyłce za wielu płatników dla kilku pobiera aktualizacje, dla kilku piszę, że wystąpił błąd w dostępie do serwera. Po każdym kolejnym przebiegu znów kilku wysyła. Rekord: 17 płatników, 28 przebiegów aby wszyscy zostali wysłani... Bezcenne...

#58 2014-06-26 08:56:37

Waci
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Płatnik-PORAŻKA!!!!!!!!!!!Totalna nieporozumienie, zwłaszcza że występują częste błędy z komunikacją z serwerami, wysłać deklarację za 120 płatników zajmuje niebagatelnie dużo czasu! Stara wersja była lepsza, szybsza i miała więcej możliwości! TOTALNE NIEPOROZUMIENIE z tym Płatnikiem!!!

#59 2014-08-27 10:42:15

Wincenco
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

ten kto nadzorował wdrożenie powinien być skazany na używanie tego programu. program bardzo uciążliwy w użytkowaniu. Nie ma podstawowych funkcjonalności związanych z osobami zgłoszonymi do ubezpieczeń. błędy co chwila a na infolinię nie ma możliwości się dodzwonić. Zestaw podczas wysyłki jest kontrolowany (co trwa bardzo długo) mimo, że ma status poprawny. Wymian danych pomiędzy płatnikiem a serwerami dotyczy nieistotnych spraw - nie ma pokazywania podstawowych błędów (np. brak dokumentów rozliczeniowych zgłoszonego pracownika) itd. Zbyt wiele na "profesjonalny" program.

#60 2014-09-29 09:52:03

uzytkownikPlatnika
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Jak usprawnic dzialanie platnika??? Wysylanie zestawu i praca w tym programie trwa bardzo, bardzo dlugo o wiele dluzej niz przy starej wersji, czy sam uzytkownik moze cos z tym zrobic?

#61 2015-06-09 10:14:27

info
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Opanujcie się ludziska. Jak wchodziła wersja 9 płatnika to domagaliście możliwości pobierania danych z ZUS. Jak możliwość pobierania danych zostaje uruchomiona dla coraz większej ilości firm, to narzekacie bo dane się pobierają i nie zgadzają się z waszymi założeniami - często błędnymi i przez błędy nie możecie wysłać dokumentów. I co z tego, że dokumentu bez pełnej weryfikacji udawało wam się wysłać jak po zweryfikowaniu zostawał on odrzucony i trzeba było składać korekty, nawet za kilka lat do tyłu.
Zastanówcie się o co wam chodzi i przestańcie narzekać. A jeżeli program płatnik wam nie odpowiada (chociaż udostępniony jest za darmo) skorzystajcie z innych płatnych programów do wysyłki dokumentów do ZUS.

#62 2015-08-10 09:09:27

ZDZISLAW
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Mam zainstalowane najnowsze WINDOWS 10. Program PLATNIK pracuje w biurze rachunkowym wersja sieciowa na bazach SQL. Pozornie wszystko pracuje normalnie jednak przy próbie wysłania dokumentów do ZUS kreator nie pozwala wpisać hasła do podpisu elektronicznego. Kursor w okienku niby się przemieszcza ale nie pokazują się znaki i zestaw jest nie podpisany.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

#63 2015-09-03 11:09:26

Orzeł
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Program działa ale ... serwery ZUS są o kant d... obić. Czas pobierania danych to kpina, to co kiedyś robiłem godzinę teraz zajmuje cały dzień.
1. Brak opcji pobrania aktualizacji wszystkich płatników w bazie "jednym kliknięciem" - największa wtopa tego programu, aktualizowanie każdego płatnika z osobna to nieporozumienie.
2. Brak możliwości drukowania RMUA za wcześniejsze lata - przynajmniej mi się nie udało tego ogarnąć.
3. Podstawy - po wpisaniu pierwszej reszta powinna się uzupełniać sama, włącznie z podstawą do zdrowotnego - z możliwością późniejszej edycji.
4. Weryfikacja - fajna sprawa.
Jak to poprawią będzie bajka, teraz obsługa jest czasochłonna i upierdliwa, zwłaszcza dla kogoś kto wypełnia pola "na piechotę".
Pozdrawiam

#64 2017-05-27 19:43:58

DM
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Kiedy i czy młotki udarowe z asseco poland zmienią tą beznadziejną bazę danych mssql na inną ?

#65 2017-06-13 07:10:42

rat4
Użytkownik

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

Program generuje bardzo dużo błędów i niszczy nerwy, do obsługi tego szajsu potrzeba osoby, która liznęła trochę informatyki bo inaczej nie na się z tym programem wygrać.
Ostatnio przestał działać na Windows XP tzn wysyłka nie działa, nikt nie raczył poinformować tysięcy osób, że wystąpi konieczność wymiany oprogramowania/komputera.
Teraz błędy na Win 10 x64 powodują, że nie da się pobrać danych i zaktualizować programu jak należy. Po prostu majstersztyk, przez wiele lat kiedy działa płatnik, następuje jego degradacja jest coraz gorszy bo po prostu nie chce działać. Interfejs jest dosyć trudny dla początkującego a mógłby być łatwiejszy, nic nie zostało zrobione przez wiele lat aby usprawnić ten program, tylko się go łata jak jakieś polskie drogi. Ocena 2/5

Offline

#66 2017-07-13 10:22:33

Bogda20
Gość

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

To zwykłe świństwo, że na info linii czeka się 90 minut, po czy automat przeskakuje i znów każe czekać 70 minut, a jak już prawie się doczekasz to krzyczy przekroczenie czasu. To są palanty cholerne tym bardziej, że jakieś blędy pokazuje przy wysyłce, których nigdzie nie widać i nie puszcza deklaracji. Błąd wewnętrzny a ty rób sobie co chcesz. albo zestaw kluczy nie istnieje, mimo, że przed chwilą istniał. Nie mam pod ręką informatyka a codzienne czekanie na infolinii jest ponad moje siły. Uruchomcie jakiś normalny telefon!!!!!!

#67 2017-07-24 12:18:02

barbara35
Użytkownik

Odp: Czy jesteś zadowolony z programu Płatnik?

A ja nigdy nie miałam z nim większych problemów

Offline

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 8 zapytań - Pamięć użyta: 730.57 kB (Maksimum: 811.36 kB) ]