Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2018-05-30 20:21:25

Jacekone
Użytkownik

Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

Witam, jestem nowym użytkownikiem ale od dłuższego czasu szukam i szukam a tutaj nigdzie nie ma informacji nawet google nic nie piszę. Aplikacja płatnik po zainstalowaniu i połączeniu z bazą danych na sql serwerze 2017 express działa bez problemowo jednak ma mały mankament utrudniający pracę  chodzi o drukarkę do dokumentów. Problem wygląda następująco drukarka podłączona do serwera jako lokalna działa i jest możliwość wydrukowania na niej dokumentów a w przypadku drukarki zdalnej czyli podłączonej przez zdalny pulpit to płatnik nie jest w stanie jej zobaczyć rozwiązał ktoś może ten mankament błąd problem ?? przy innych programach drukarka działa poprawnie jak jest podłączona zdalnie z komputera łączącego się z RDP.

Offline

#2 2018-10-04 18:59:34

mzoltko
Gość

Odp: Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

Miałem ten sam problem z płatnikiem działającym na serwerze terminali. Nie miałem tam żadnej drukarki lokalnej, Płatnik mimo że widział drukarki zdalne to przy drukowaniu nie było ich i jeszcze walił błędem że w systemie nie ma drukarki domyślnej. Wystarczyło dodać wirtualną drukarkę lokalną na serwerze(nawet niech to będzie XPS printer), lokalnie ustanowić ją jako domyślną i nagle wszystko zaczęło działać. Widzi tę drukarkę lokalną + zdalne. Jest to ewidentny błąd w programie.

#3 2019-02-05 12:19:49

Grzegorz
Gość

Odp: Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

czy ktoś próbował uruchomić terminal server z płatnikiem, aby server potrafił zaczytać podłączony czytnik na komputerze użytkownika?
mam server w2k12 r2

#4 2020-03-30 15:19:56

rsar
Gość

Odp: Zdalny Pulpit z Płatnikiem na Windows server 2016

Witam
Jeśli masz na myśli czytnik kart do podpisu elektronicznego to działa należy zainstalować oprogramowanie do podpisu elektronicznego na serwerze oraz na wszystkich komputerach łączących się do serwera terminali

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.037 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 562.48 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]