Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2018-04-17 14:45:30

stolarzz
Gość

Płatnik SQL problem z logowaniem

Witam,
Mam problem z instalacją klienta Płatnika na Windowsie 10
Sieć z domeną, baza SQL na serwerze w domenie, kilka klientów na Windows 7 działających bez problemu.

Problem jest z uprawieniami na kontach "user", po instalacji płatnika oraz wskazaniu bazy łaczy tylko jeden raz w tym czasie program działa bez problemu. Po wyłaczeniu programu i ponownym uruchomieniu "nawiązanie połączenia z bazą "płatnik" nie powiodło się". Gdy uruchamiam jako "administrator" płatnik bez problemu wykrywa bazę i startuje.
Uprawnienia "pełna kontrola" pododawane do ścieżek Asseco w program files i program data.

#2 2018-05-02 14:21:44

Mateusz
Gość

Odp: Płatnik SQL problem z logowaniem

No niestety ale Płatnik do poprawnego działania wymaga uruchomienia właśnie jako administrator. Bez tego będzie szalał i nawet aktualizacja często gęsto się nie powiedzie ze względu na brak uprawnień.

#3 2018-05-22 14:42:52

stolarzz
Gość

Odp: Płatnik SQL problem z logowaniem

Dziwi mnie to, że na Windows 7 nie ma problemu na kontach użytkownika. Na Windows 10 niestety problemu do dziś nie rozwiązałem hmm

,
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.034 sekund, wykonano 9 zapytań - Pamięć użyta: 558.15 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]