Nie jesteś zalogowany na forum.

Płatnik Forum

Największe forum Płatników. Porozmawiajmy o systemach Płatnik, e-Deklaracje i JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

#1 2017-06-06 14:01:26

unknown
Użytkownik

Połączenie wielu baz SQL w jedną wspólną (290 kartotek firm)

Witam

Jest w naszej firmie serwer, na którym stoi SQL 2014 wykorzystywany m.in. do hostowania baz Płatnika. (nie posiadamy archiwum).

Każda księgowa posiada swoją bazę SQL gdzie loguje się używając narzuconych danych. W każdej takiej pojedynczej bazie, znajduje się kilkanaście / kilkadziesiąt kartotek różnych firm. Niektóre kartoteki istnieją w wielu bazach ale się ich nie używa - kartoteki te posiadają te same nazwy - np. firma zmieniała księgową więc przenosiło się kartotekę z jednej bazy jednej księgowej do drugiej bazy drugiej księgowej. Tą "nieużywaną" u pierwszej księgowej oznaczało się jako nieaktywną (sama zmiana nazwy, nic więcej).

Chciałbym utworzyć jedną wspólną bazę SQL - na ten przykład niech się nazywa ona - FIRMY - gdzie miałbym wszystkie kartoteki wszystkich firm - taka jedna duża baza miałaby jeden login i hasło.

Wiem, że mogę to zrobić bardzo łopatologicznie, czyli np.:

1) Tworzę nową bazę FIRMY.
2) Odtwarzam z zewnętrznych baz danych pojedynczo każdą firmę.

Powyższy sposób może i działa, ale jest koszmarnie powolny, poza tym za każdym razem trzeba podawać z której bazy do której robić odtwarzanie, wpisywać setki razy loginy i hasła itd.

Czy istnieje jakiś inny sposób dzięki któremu mógłbym osiągnąć zamierzony cel?

Czy np. mogę użyć funkcji "Migracja" w stosunku do istniejącej bazy? Jest to fajna funkcja, która przenosi wszystkie bazy z jednej bazy do drugiej bazy, pytanie czy ta druga baza ma być nową bazą? Jeśli tak, to ****.

Jest jeszcze archiwum. Pytanie, czy bazy danych mogą dzielić wspólne archiwum?

Czy da się odtwarzać wiele kartotek na raz?

Ostatnio edytowany przez unknown (2017-06-06 14:36:00)

Offline

#2 2017-06-07 07:43:06

Pomocnik Platnika
Administrator Strony

Odp: Połączenie wielu baz SQL w jedną wspólną (290 kartotek firm)

Można by zrobić skrypty SQL, które przepiszą co trzeba, jednak w praktyce, skoro nie trzeba łączyć Płatników to pozostałbym przy wbudowanej funkcji przenoszenia ich między bazami. Jest tego bardzo dużo, ale z wykorzystaniem odpowiednich skryptów AutoIT, które zrobiłyby to półautomatycznie myślę, że dałoby radę w rozsądnym czasie.

Jeśli nie chciałbyś sam tego robić to możemy się tym zająć zdalnie lub u Ciebie na miejscu - pomoc@pomocnikplatnika.pl

Offline

,
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

[ Wygenerowano w 0.038 sekund, wykonano 13 zapytań - Pamięć użyta: 562.38 kB (Maksimum: 1.34 MB) ]